Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest mezaR

Alternator

Recommended Posts

Guest mezaR

Witam

Mam problem ponieważ po uszkodzeniu oryginalnego alternatora DELKO - padł w taki sposób jak często opisywany na forum zbyt duże ładowanie i spaliła się kontrolka ładowania.

Zakupiłem nowy - zamiennik podobno holenderski za 350 zł - po założeniu wszystko ok ale tylko przez miesiąc, wyjęcie do sklepu i wymiana na następny tego samego typu. Ten działał już znacznie dłużej bo ok. 3-4 miesiące ale właśnie wczoraj ponownie padł.

W zwiaązku z tym mam pytania:

- czy brak kontrolki ładowania może być przyczyną uszkodzeń alternatora? Nadmieniam, że jak był oryginał to po odpaleniu silnika ładowanie było natychmiast a teraz z zamiennikiem ładowanie pojawia się po lekkim zwiększeniu obrotów. Czy do wzbudzenia alternatora niezbędna jest sprawna kontrolka ładowania?

- czy skoro moje autko jest z klimą to alternator musi być 100A (taki był oryginał) na zakupionym nie ma oznaczenia prądowego i może po prostu jest przeciążony poborem prądu i dlatego wysiada?

- ewentualnie czy może być jakaś inna przyczyna takiego stanu rzeczy.

Obecnie wymienię alternator na oryginał który dałem do naprawy i zobaczę jaka jest różnica w działaniu.

Proszę o rady może ktoś miał podobny przypadek.

Pozdrawiam.

mezaR.

Please login or register to see this quote.

skoro był 100A to i taki powinieneś wstawić (do 1.6 wkładane były 70,100 i 120A)

Witam mój silnik to X16XEL 16V z klimatronikiem . Nie wiem jaki mam alternator a musze wymienić . Pytanie - Na allegro do tego silnika są różne alternatory czy każdy będzie pasować chodzi mi o mocowania itd.

Vectra 1996 1.6 16V