Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest kruchy

naprawa sprężarki

Recommended Posts

Guest kruchy

niedawno klima przestała chłodzić (słychać tylko syczenie). Dowiedziałem się (zresztą na szanownym forum) że to wyciek czynnika . sprawdziłem i faktycznie zobaczyłe z kanału jak pod spodem sprężarki widać czynnik powoli wycieka (zdjęcie 1) . W związku z tym mam kilka pytań do szanownych kolegów i koleżanek :

czy sprężarkę da się naprawić (wymiana uszczelki , podkładki, itp) , czy to koniec i trzeba inwestować w nową lub używkę . Ile może kosztować naprawa , ile nowa sprężarka , ile używka (koszty montażu).

I jeszcze jedno podczas oględzin sprężarki z kanału zobaczyłem że jedna z poduszek (przy czym nie wiem czy to aby faktycznie jest poduszka)za spężrką jest jakaś uwalona (zdjęcie 2) . Po drugiej stronie jest czysta . Nie wiem czy się tym przejmować czy to zwykły brud.

aha i jescze jedno - gdzie w Łodzi lub w okolicach jest zakład naprawiający klimatyzację samochodową (oczywiście za rozsądną cenę)

Please login or register to see this attachment.

Please login or register to see this attachment.

Edited by kruchy

Kompletne uszczelnienie sprężarki (jeśli nikt nie pozrywał gwintów w korpusie) powinno zamknąć się w kwocie około 300 złotych

Kolego to niekoniecznie musi być sprężarka. Jakieś 3 lata temu też miałem sprężarkę brudną od kontrastu z dołu. Okazało się że kontrast spłynął z nieszczelnego okucia węża klimatyzacji nad sprężarką obok kolektora wylotowego. Usłyszałem wtedy od mechanika że vectry tak mają. Podjedź na serwis klimy niech nabiją ci azotu do klimy i sprawdzą wodą z mydlinami czy aby gdzieś coś nie ucieka z węży. Pozdrawiam i powodzenia.

Guest kruchy

Nie wiem jak w innych miastach ale w Łodzi (a obdzwoniłem z 6 firm) jest chyba drogo bo koszty to ok. 750-800 zł

(regeneracja 400 zł, robocizna + czynnik 350-400 zł). Dobrze że idzie zima .

I za diabła nie mogę wytropić węża o którym mówił kolega Mario. Obawiam się że gdy pojadę do serwisu to powiedzą od razu że to sprężarka (koszty naprawy wężyka ok. 200, naprawa sprężarki 800 zł) - bo będą chcieli zarobić.

No przyznam ciekawe ceny. U mnie za nabicie czynnika krzyczą max 180zł. Sprężarkę do regeneracji możesz wyjąć sam i zawieźć. Sprężarki używki sprzedawał chyba delasoul po 130zł .

Kolego Kruchy. Ja miałem vectre 1.6 16 V. Ta nieszczelność pojawiła się na wlocie do sprężarki na wężu który znajduje się między chłodnicami a silnikiem tuż obok kolektora wylotowego w miejscu gdzie kolektor schodził się z dwóch rur w jedną. Też chcieli mnie naciągnąć na wymiane sprężarki ale pojechałem gdzie indziej i tam napompowali mi azot do klimy podłączyli zegary i jak ciśnienie zaczęło spadać wzięli zwykły spryskiwacz i zaczęli psikać po wężach wodą z mydlinami. Tak znaleźli nieszczelność. Za wymianę dwóch węży (zrobili je sami - mieli spawarkę do aluminium) plus nabicie klimy i ok 5 godz roboty skasowli 350 zł.

Guest lukas0022

witam wszystkich borykajacych sie z ta nieszczesna sprezarka...jak kupowalem auto nie sprawdzilem klimy no i po przyjezdzie do domu okazalo sie ze nie dziala...ale luz mowie nabije i git...lecz po 2 tygodniach zaczelo mi cos obcierac...objezdzilem kilku mechanikow wszyscy stwierdzili ze to sprezarka szwankuje ..i moze to byc tylko lozysko co sa w stanie naprawic a moze byc gorzej.. jezeli lozysko musze sie liczyc z tym ze wkoncu moze byc taki opor ze stanie i alternator tez pojdzie sie walic;/;/ jezeli chodzi o regeneracje sprezarek to z tego co sie dowiedzialem niedaleko mnie koles zajmuje tym i alternatorami...i mysle ze lepiej dac do regeneracji niz kupc uzywke a to z tego powodu ze za regeneracje zaplace max 300 zl ale bede mial gwarancje a za uzywke nawet wolaja z 400-500 zl ale cholera wie czy szczelna itp a nabicie klimy ok 180 zl

pozdrawiam

Regeneracja spężarki (uszczelnienie) w Łodzi na starorudzkiej 350zł. + robocizna 80 i nabicie za 180.

Jakby ktoś jeszcze był chętny dajcie znak, w grupie pewno będzie taniej.

Nie Wiesz czy na tej Starorudzkiej naprawiają też zatarte sprezarki i za ile? Bo chyba mam zatartą(tak stwierdził leden spec).Sprężarka się załącza,gaz jest tylkoo klima nie chłodzi.Vectra C 1.8 klimatronik,a może ktoś ma inny pomysł co to może być?