Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
m.k.

Kto jeździ na sprężynach K+F lub CS Germany?

Recommended Posts

Zaczęło mi szwankować zawieszenie, jestem po wymianie wszystkich amortyzatorów, łożysk z piastą w tylnych kołach i pozostały mi jeszcze wahacze przednie no i sprężyny. Jako, że cały układ zawieszenia był oryginalny, od czasu wypuszczenia auta z linii produkcyjnej nikt nic przy nim nie robił, to już jest mocno zużyte. Stąd potrzebuję sprężyn, do tej pory były to Bilstein'y. Przeszukałem Allegro i znalazłem ciekawą ofertę w Milanówku, więc to dla mnie plus, bo będę mógł odebrać osobiście i jeszcze przy odbiorze dopytać o to i owo. No ale na was liczę wpierw, czy znacie takie sprężyny i czy ktoś na nich jeździ z was lub jeździł. Do wyboru są dwaj producenci:

Sprężyny tył cena za 1szt

125zł K+F (Kraemer und Freund)

90zł CS Germany

Sprężyny przód cena za 1szt

118zł K+F (Kraemer und Freund)

100zł CS Germany

Edited by m.k.

Kupiłem w RS w Milanówku K+F do Viki caravan 2.2 DTI komplet springów za 480zł. Nie żałuję, pytałem jeszcze tuż przed założeniem ich vectra007 i utwierdzam się w tym co mi napisał. Autko jest sztywniejsze, twardsze no i prześwit się trochę powiększył. Wygląda jak volvo XC70 cross country

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> tylko plastików udających terenówkę nie mam jeszcze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> W każdym razie, pierwsze wrażenia z jazdy pozytywne jak za tą cenę. Sprzedawca mi mówił, że zawieszenie Kraemer und Freund jest fabrycznie montowane przez Merca, ale ile w tym prawdy nie wiem.

Guest kiepcio

Kraemer und Freund jeżeli wymieniasz sprężynki tył i przód jak u Ciebie to tak jeżeli ktoś chce wymienić tylko przód nie polecam ok 4,5 cm różnicy powstaje wodolot dodatkowo producent w swych katalogach nie widzi różnicy między 2.0 ltr 16v a 2.0 di 16v(na pudełku od tych sprężyn była informacja że pasują do 2.0 benzyna i diesla

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> z tym mercem to niezły bajer

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

dokladnie sprezynki k+f jak nowe to tyl i przód bo potem masz przeswit niezly pozdro

Please login or register to see this quote.

Może nie ma różnicy miedzy 2.0 diesel czy benzyna, ja brałem przód pod 2.5 benzyna, bo chyba w specyfikacji nie ma 2.2 DTi, a tył mają oddzielny pod wersje caravan.

Po 20kkm od października na K+F z czego 5kkm po leśnych (górskich), polnych drogach i 600km po Ukrainie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Super sprawa, prześwit większy, dobra praca i prowadzenie. Warto było kupić.