Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest deron

Delikatny zgrzyt przy wciskaniu / puszczaniu hamluca

Recommended Posts

Guest deron

Podczas wciskania pedału hamulca (samochód musi byc w ruchu, ale niewazne czy bedzie to 100, 200 czy 10km/h) z prawego przedniego koła slychac delikatne zgrzytnięcie. Identyczny efekt jest przy jego puszczaniu. Na poczatku myslalem, ze to kwestia sprezyny, ale bujajac samochodem na postoju nie slychac zupelnie nic, amortyzatory w porzadku rowniez. Efekt ten w przeciagu ostatniego miesiaca (ok 1tys km) sie nasila, tarcze prawie nowe, ranty niewielkie, klockow jeszcze nie wymienialem i nie mam pojecia jaki jest ich stan. Nie mam zielonego pojęcia co to moze byc, ale zagluszanie efektu radiem nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem..

Kwestia kolejna - orientujecie sie, czy w wersji 2.2 direct, bo taka mam, klocki sa identyczne jak w pozostalych ?

Być może skończył się docisk a być może klocki.....stawiam na te drugie (bo pierwsze bardziej kosztowne

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Nie dowiesz się jak nie zobaczysz dokładnie, jeźdź na warsztat i niech zdejmują koło. Od razu będzie widać w jakim stanie masz klocki.

Guest deron

Niestety ani to tarcze, ani klocki, ani docisk. Byłem w warsztacie, popatrzyli, koło zdjęli, wyczyścili tarcze i klocki jakimś sprayem, nic nie pomogło. Największy efekt jest przy wciśnięciu pedału hamulca dość mocno, wtedy dźwięk połączony jest ściśle z nurkowaniem. Poza tym jak jest zimny słychać chrobotanie na wybojach o którym mowa w innym wątkach, ale najciekawsze jest to, że te hamulce słychać dopiero wtedy jak się rozgrzeją, a chrobotanie przy wybojach mija. Czyli troche tak albo albo. Zupełnie nie mam pojęcia co to może być ;/

To "chrobotanie" na wybojach to pewnie gumy stabilizatorów: koszt wymiany w ASO 300 zł. Ja z tym jeżdżę od 2 lat i już się przyzwyczaiłem.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kilka dni temu u mnie również pojawiło się skrzypienie pedału hamulca. Ale jest ono słyszalne przy mocnym jego wciśnięciu i obojętnie, czy to na postoju, czy w ruchu, czy silnik włączony, czy nie...

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Cześć,
Pozwólcie że odgrzeję starego kotleta, bo przejrzałem cały dział i nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi w tym temacie:

Skrzypienie (przypominające starą sprężynę) pojawia się przy wciskaniu i odpuszczaniu pedału hamulca, niezależnie od prędkości (na postoju też skrzypi).

Dodatkowo, jeżeli go przytrzymać dłużej to powoli, skokowo wpada w doł. Przeskoki są bardzo delikatne, ale jednak nie jest to płynne spadanie.

Czy ktoś rozwiązał podobny problem?