Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość deron

Delikatny zgrzyt przy wciskaniu / puszczaniu hamluca

Polecane posty

Gość deron

Podczas wciskania pedału hamulca (samochód musi byc w ruchu, ale niewazne czy bedzie to 100, 200 czy 10km/h) z prawego przedniego koła slychac delikatne zgrzytnięcie. Identyczny efekt jest przy jego puszczaniu. Na poczatku myslalem, ze to kwestia sprezyny, ale bujajac samochodem na postoju nie slychac zupelnie nic, amortyzatory w porzadku rowniez. Efekt ten w przeciagu ostatniego miesiaca (ok 1tys km) sie nasila, tarcze prawie nowe, ranty niewielkie, klockow jeszcze nie wymienialem i nie mam pojecia jaki jest ich stan. Nie mam zielonego pojęcia co to moze byc, ale zagluszanie efektu radiem nie jest chyba najlepszym rozwiazaniem..

Kwestia kolejna - orientujecie sie, czy w wersji 2.2 direct, bo taka mam, klocki sa identyczne jak w pozostalych ?

Być może skończył się docisk a być może klocki.....stawiam na te drugie (bo pierwsze bardziej kosztowne

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Nie dowiesz się jak nie zobaczysz dokładnie, jeźdź na warsztat i niech zdejmują koło. Od razu będzie widać w jakim stanie masz klocki.

Gość deron

Niestety ani to tarcze, ani klocki, ani docisk. Byłem w warsztacie, popatrzyli, koło zdjęli, wyczyścili tarcze i klocki jakimś sprayem, nic nie pomogło. Największy efekt jest przy wciśnięciu pedału hamulca dość mocno, wtedy dźwięk połączony jest ściśle z nurkowaniem. Poza tym jak jest zimny słychać chrobotanie na wybojach o którym mowa w innym wątkach, ale najciekawsze jest to, że te hamulce słychać dopiero wtedy jak się rozgrzeją, a chrobotanie przy wybojach mija. Czyli troche tak albo albo. Zupełnie nie mam pojęcia co to może być ;/

To "chrobotanie" na wybojach to pewnie gumy stabilizatorów: koszt wymiany w ASO 300 zł. Ja z tym jeżdżę od 2 lat i już się przyzwyczaiłem.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kilka dni temu u mnie również pojawiło się skrzypienie pedału hamulca. Ale jest ono słyszalne przy mocnym jego wciśnięciu i obojętnie, czy to na postoju, czy w ruchu, czy silnik włączony, czy nie...

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Cześć,
Pozwólcie że odgrzeję starego kotleta, bo przejrzałem cały dział i nie znalazłem nigdzie jasnej odpowiedzi w tym temacie:

Skrzypienie (przypominające starą sprężynę) pojawia się przy wciskaniu i odpuszczaniu pedału hamulca, niezależnie od prędkości (na postoju też skrzypi).

Dodatkowo, jeżeli go przytrzymać dłużej to powoli, skokowo wpada w doł. Przeskoki są bardzo delikatne, ale jednak nie jest to płynne spadanie.

Czy ktoś rozwiązał podobny problem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.