Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość damian406

szyba przednia - pękła bez powodu

Polecane posty

Gość damian406

Kilka dni temu zauważyłem coś dziwnego, szyba przednia od strony pasażera pękła mi od samego dołu (od uszczelki). Nikt w nią nie uderzył, nie stało się to też na skutek odprysku kamienia podczas jazdy. Co może być powodem, szyba codziennie pęka coraz dalej, niedługo muszę ja wymienić.... kolejna strata..... Wie ktoś może na skutek czego mogła pęknąć, szyba jest oryginalna GM 98 rok

O cholera, a jakiś miesiąc temu kolega w Toyocie z 2003 roku wymieniał szybe z tego samego powodu i nie wierzyłem mu, że tak z niczego pękła. Widze drugi przypadek, a jednak możliwe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Gość damian406

no ja też jestem w szoku....

Szyby klejone w autach są dodatkowych usztywniaczem nadwozia. Pęknięcie oznacza iż musiało zadziałaś jakieś duże naprężenie na auto i szyba tego poprostu nie była w stanie już wytrzymać i pękła.

Gość damian406

tak, tylko właśnie chciałbym się dowiedzieć dlaczego zadziałało to naprężenie i szybka pękła. Nie chcę aby podobny los spotkał drugą szybę, po wymianie...

Dlaczego naprężenie zadziałało to nikt nie wie. Musisz przypomnieć dokładnie co i jak działo się z autem, zanim zauważyłeś że szyba pekła.Bardzo wiele jest czynników które się na to mogły złożyć. Nikt inny poza tobą nie jest w stanie tego określić. A czy kolejna szyba pęknie to naprawde jest trudne do przewidzenia.

miałem tak samo w passacie z '89r. I to dwa razy. Pierwszym razem pękła szyba , która była w nim prawdopodobnie od nowości ,a niedługo później uzywana z nowszego auta. Nastepnie kupiłem nową i nie było juz problemu.

najbardziej znany problem pekajacych szyb jest w chyba w Skodach Octaviach I. Moze oni maja jakis patent

Gość elmichu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

dlaczego pękła? ano dlatego że nowoczesne nadwozia są nadwoziami samonośnymi i ulegają odkształceniom w trakcie normalnej eksploatacji. przyczyna może być także to że samochód był po jakimś dzwonie, albo poprzedni właściciel namiętnie jeździł po wszystkich dziurach, co w efekcie spowodowało wypracowania całej budy.

pzdr.

Gość MrSpike

gorna przednia rozporka powinna pomoc na przyszlosc.

dodatkowo zobacz, czy nie gnije Ci podszybie. czesto szyby leca bo rdza puchnie i wypycha szybe - stad naprezenia i pekniecia.

pozdr

Gość ona_zalogowana

Dobrze piszesz , ja w Skodzie miałam taki sam przypadek - szyba pękła sama z siebie i to niedługo po wymianie :/

Gość matek222

Moze klej gdzies puscił i to spowodowało poruszanie szyby? jednak chyba to malo prawdopodobna hipoteza....

u mnie tez pekla sama

auto bylo zaparkowane pod domem tydzien

zero sladu uderzenia itd itp

szyba zmieniona rozporka dodana i ponad rok nic

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Braciszkowi jak jeszcze miał VB też kiedyś pękła jak wyjechał z garażu na pełne słońce w lipcu +35stopni w cieniu. Wrócił tylko do domu po dokumenty i szkło poszło przez środek. Wymienił i później nic się nie działo. Zwaliliśmy to na szok termiczny szkła.

Gość jacekczewa

rdza na podszybiu - mialem identyczny przypadek w omedze oryginalna szyba strzeliła z rogu byłem przy demontażu - wyczyscili rdze zakonserwowali i wkleili nową, nie ma co szukac innej przyczyny - rdza potrafi nieżle cisnąc na szybe i szybka strzela. Zaznaczam ze na zewnątrz rdzy nie bylo w tym miejscu ani śladu tylko własnie pod szybą

Edytowano przez jacekczewa

Kumpel wymienił 2 w Skodzie Favorit.Pękły w tym samym miejscu...

Gość jacekczewa

Miałem "przyjemnośc" jechac kiedys ( jak jeszcze były nowością skody favorit) - szyby pekaly jak świeże bułeczki - tam po prostu wszystko strzelało, trzeszczalo i pękanie było normą- ta którą jechalem miala rok i tez pęknietą szybe - po prostu norma

Gość ona_zalogowana

Mam inną opinię o tych Skodach , ja nadal mam Favorit kombi z 92roku z salonu i nic się z nią nie dzieje złego , w sierpniu zawieszenie robiłam , nic nie trzeszczy podczas jazdy ale fakt że w tym roku szyba mi pękła sama i raz na moją 'prośbę'

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość jacekczewa

Wynika z tego że wyjątek potwierdza regułe - jak ze wszystkim jedno dziala ok a dziesiec innych żle

Witam. Mam ten sam problem. Pękła mi szybka na samym środku na dole. Pęknięcie wylazło spod uszczelki i zupełnie nie wiem dlaczego, nic nie uderzone ani żaden kamień, ot tak sobie pękło. Teraz ryska ma jakieś 15 cm. Wybieram się właśnie na wymianę szybki mam nadzieje że więcej się nie będzie to działo. Operacja wymiana 320 PLN.

Pzdr.

Edytowano przez mtomek1

Gość Mikeloo

Witam,

Jakiś rok temu miałem podobny przypadek, szyba sama zaczęła pękać ale od lewej strony. Wg mnie powód był konkretny - duża siła działająca na nadwozie pojazdu (tak jak jeden z kolegów wcześniej zasugerował). Skąd się wzięła ta siła? Otóż dzień wcześniej niefrasobliwie zaparkowałem samochód pod ukosem w miejscu gdzie zaczynała się niewielka górka (taki "osiedlowy" parking). Auto w tym momencie bardziej opierało się na dwóch przeciwległych kołach (przednie lewe, tylne prawe) - ciężko to wytłumaczyć, w każdym razie z tyłu lewe koło praktycznie zwisało pod swoim ciężarem a nie opierało się na ziemi. Wysiadając z auta słyszałem lekki trzask naprężającej się karoserii (albo to było coś w zawieszeniu, sam nie wiem...). W każdym razie jak wróciłem rano do auta, to szyba zdążyła już pęknąć na długości ok. 5cm. W ciągu następnych kilku dni rysa wydłużyła się do 10cm i wtedy zdecydowałem się ją wymienić.

Spece od szyb stwierdzili, że szyba była kiepskiej jakości (Nordglass - była wcześniej wymieniana), ale to ich opinia. Wymieniłem na Pilkingtona.

Gość ronaldo

już niezadługo będziemy wszyscy wymieniać szyby w autach!!!Wejdzie unijne prawo o przejrzystości wyrażanej w % i okaże sie,ze szyby po 5-letnim użytkowaniu nie spełniaja tej normy!!! I niestety w dowodzie rejestracyjnym nie przybija stempelka o sprawności technicznej.

Gość matek222

tak to ma w praktyce byc, a czy kazda stacja ma automat do badania przejzystosci szyb?

MUSI posiadać taki miernik.

Gość ronaldo

Musi!!!Bo inaczej nie dostanie zezwolenia .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.