Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Robert

Niemieckie tablice, rejestracja

Polecane posty

Witam czy sa problemy z rejestracja auta ktore ma numery niemieckie czyli żadne "zółte" czy "czerwone" tylko takie na ktorych niemcy jezdza

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

i jak zakrecic zeby zaplacic mala akcyze;]

Nie ma zadnego znaczenia, czy auto przyjechalo na zwyklych czy tymczasowych tablicach. Jednak pamietaj, ze jak kupujesz auto na tablicach standardowych to musisz jeszcze wyrejestrowac auto w Niemczech. Auto jest jeszcze w DE?

Gość Bogdan666

Obecnie nie trzeba oddawać przy rejestracji zagranicznych tablic rejestracyjnych, także czy auto przyjechało na tablicach czasowych, czy w ogóle bez tablic (na lawecie), nie ma znaczenia.

Ale z tego, co mówią ludzie z Ministerstwa Infrastruktury jest już projekt, że oddanie zagranicznych tablic rej. będzie przy rejestracji OBOWIĄZKOWE.

Tak przy okazji: chcą też wprowadzić podwyższenie opłaty za zgłoszenie do rejestracji po obowiązkowym terminie (ponad 30 dni od dnia zakupu). I znowu będzie masowe fałszowanie umów...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

auto jest juz w PL, tylko nie wiem jak to sprawdzic czy wyrejestrowane...no i czy na takich numerachmozna jezdzic po PL na przyklad z miejsca zakupu do domu

Powinienes miec w dokumentach wpis o wyrejestrowaniu. Jesli takiego wpisu nie masz, czeka Cie wycieczka z tablicami do DE. Jezdzic na nich nie mozesz, chyba ze wykupisz na te tablice ubezpieczenie. Podobno do 30 dni mozna... a byli i tacy co miesiacami jezdzili

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pogadaj z Maro

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Można ta takich tablicach jeździć (też przez miesiąc jeździłem miałem ubezpieczenie) pan z drogówki mnie JEDNAK oświecił że na tablicach niemieckich moge jeździć pod warunkiem że mój dowód rejestracyjny jest ważny (ja auto niestety miałem auto wyrejestrowane w de a nie zarejestrowane w PL czytaj niczyje ) więc ni mogłem sie poruszać po drogach żadnego państwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Gdybym wykupił tablice tymczasowe to mógłbym jeździć tylko do końca ważności tych tablic a nie do końca ubezpieczenia bo jedno i drugie musi być ważne itp ..

i jeszcze znalazlem cos takiego:

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej pociągnęło za sobą szereg zmian przepisów, także tych dotyczących kierowców.

Od 1 maja 2004 r. każdy Polak legitymujący się ważnym prawem jazdy może prowadzić auto zarejestrowane w jednym z państw Wspólnoty bez żadnych ograniczeń.

Funkcjonariusze policji zatrzymując do kontroli samochód np. na niemieckich ?blachach? sprawdzą, czy kierowca ma ważne prawo jazdy, dowód rejestracyjny i dowód opłaty Fot. VW ubezpieczenia OC. Żadne inne dokumenty nie będą w tym przypadku wymagane ? mówi podinspektor Wojciech Pasieczny ze Stołecznej Komendy Policji.

We wszystkich krajach Unii Europejskiej obowiązują ubezpieczenia będące odpowiednikiem naszego OC. Po 1 maja 2004 r., kiedy staliśmy się członkami Wspólnoty, ubezpieczenia te są w naszym kraju respektowane, podobnie jak nasze w UE. Zgodnie jednak z przepisami samochód musi być ubezpieczony w państwie, w którym jest zarejestrowany ? mówi Mariusz Wichrowski, prezes Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Zgodnie z przepisami nabywca auta ma 30 dni od daty podpisania umowy kupna-sprzedaży na zarejestrowanie samochodu w Polsce.

Edytowano przez misiek_pl

No to znowu beda nieporozumienia, bo np z niektorych krajow jak sie auto kupuje na eksport to poprzedni wlascicel musi zdac tablice do urzedu.

Co do olat za spoznialska rejestracje to najbardziej odczują te osoby, które kupily pojazd po wypadku lub do kapitalnego remontu, bo handlarze to sobie jakos tam poradza.

Te tablice ktore pokazaes na zdjeciu to nie sa oryginalne niemieckie tylko zrobione juz w PL a agencji reklamowej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Wiem bo tez takie robie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Na nich jezdzic nie wolno bo sa nie homologowane, na wymeldowanych niemieckich tez jezdzic nie mozna bo sa uniewaznione

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Tylko ze wszystko zalezy od policjanta ktory Cie zatrzyma, moze sprawdzic tylko czy masz OC i tyle a jak sie trafi sluzbista to mozesz dostac mandat do 500zl za nieodpowiednie "szyldy".

Mnie zatrzymali kiedys na zoltych tablicach jak jeszcze nie wolno bylo na nich do PL wjezdzac ale mialem dodatkowo kupione ubezpieczenie na miesiac gonili mnie na sygnale

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Gadalem z nimi moze z godzine az w koncu zzielenieli i sami nie wiedzieli czyja racja jest prawdziwa dali mi 100zl za inny bieznik na oponach tylnej osi bo akurat na zapasie jechalem i juz przyjolem bo mialem troche namieszane w papierach z tego auta

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam, dzisiaj bylem po autko"LUPO" dla mojej matki i siostry, jesli chodzi o zolte tablice to sprawa wyglada tak, sa duzo tansze od czerwonych, zaplacilem w sumie 70? z ubezpieczeniem i zielona karta, samochod nie musi miec TÜV, ale zeby dostac zolte tablice musisz byc zameldowany w niemcowni.

A teraz zwracam sie z prosba o rade, Posiadam Brief, Farzeugschein (Karta pojazdu i dowod rej.) oraz tymczasowy dowod rej. wystawiony na mnie, ale nie mam zadnej umowy, bo w niemczech nie trzeba (no chyba ze chce sie kiedys tam po sadach latac).

Czy moge na podstawie czerwonego dowodu "sprzedac" samochod matce i siostrze spisujac umowe na mnie i moja matke wraz z siostra, czy pozostaje tylko lewa na wlasciciela z oryginalnych dokumentow?

Dodam tylko, ze mieszkam w niemcowni i mam inne nazwisko (niz moi rodzice - paranoja, ale sam nie wiem dlaczego)

Czekam na jakiekolwiek info, z gory dzieki.

Edytowano przez danny_SRC-C723

Czerwony dowod nie jest dowodem wlasnosci samochodu, a wiec nie mozesz na jego podstawie przeniesc wlasnosci. Potrzebujesz do tego umowy zakupu. W "czerwony" dowod tymczasowy to mozesz sobie sam powpisywac dane

Zycze powodzenia i nie moge wyjsc z podziwu, ze mieszkasz "w niemcowni" i sie uchowales z takim luznym podejsciem w ich biurokracji

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

nie moge sie z toba zgodzic, w niemczech Brief to nic innego jak akt wlasnosci pojazdu, dlatego nie mozesz go wozic ze soba w samochdzie, bo jezeli ci zginie, przestajesz byc wlascicielem pojazdu.

Jeszcze nigdy w niemczech nie byla mi potrzebna umowa przy rejestracji (w niemczech), co innego jesli chodzi o wywoz do polski.

W czerwony dowod nie "mozesz" , ale MUSISZ wpisac dane, ty samochodu, a urzednik twoje.

A tu masz co potrzeba zeby otrzymac zolte tablice:

Was wird benötigt um ein Kurzzeitkennzeichen zu erhalten?

1. Gemäß § 23 der FZV (Fahrzeug-Zulassungsverordnung) muss für dieses Fahrzeug eine Versicherungsbestätigung vorliegen.

2. Der Antragssteller muss sich mit seinem Personalausweis legitimieren - bei Firmen muss eine Gewerbeanmeldung bzw. ein Handelsregisterauszug vorgelegt werden

3. der Pass samt Meldebestätigung des Einwohnermeldeamtes muß vorliegen

1. Polisa ubezpieczeniowa

2. Wnioskodawca musi sie wylegitymowac dowodem osobistym(niemieckim)

3. Wnioskodawca musi sie wylegitymowac paszportem z zaswiadczeniem o waznym zameldowaniu

Moge sie mylic, ale watpie, zebys z polskim dowodem dostal polise ubezpieczeniowa na zolte tablice w niemcowni (na czerwone owszem).

P.S.: Ta ich biurokracja wcale nie jest taka "pokrecona" - chociaz denerwujaca, bo jak czegos brakuje to jest kaplica.

Mylisz sie kolego - dodales do tlumaczenia slowko "niemiecki", a tego w oryginalnej tresci nie ma

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kazdy obywatel Unii ma te same prawa - i wielokrotnie kupowalem zolte tablice i zawieralem krotkoterminowe ubezpieczenie na ktorym poruszalem sie takze w Polsce (w ramach Unii jest to zgodne z prawem).

Co innego Fahrzeugbrief, bedacy dowodem zakupu, a co innego czerwony, tymczasowy dowod, w ktory jak sam potwierdziles SAM mozesz wpisac dane samochodu. Czy to Twoim zdaniem jest dowod wlasnosci? Jak bym wpisal tam dane TWOJEGO auta i probowal je sprzedac to byloby ok?

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

Celem wyjasnienia - w Niemczech zolte blachy mozna dostac na auto, ktorego sie nie ma - idziesz do urzedu, kupujesz tablice i potem wpisujesz w dowod dane auta, ktore kupiles. Sa to typowe, krotkoterminowe tablice transferowe. A czerwony dowod nie jest zadnym dowodem wlasnosci.

Troszke pomieszkalem i pokupowalem w Niemczech, wiec akurat w temacie sie orientuje. Tak samo bez umowy SPRZEDAJACY nie moze udowodnic przed ubezpieczalnia, ze auto sprzedal. Tym samym moze w teorii byc dalej obciazany ubezpieczeniem. Jeszcze raz podkreslam, ze nigdy sie nie spotkalem z sytuacja, w ktorej NIEMIEC kupuje lub sprzedaje auto bez umowy. Jesli rzeczywiscie wystarczy Brief (ktory mogles ukrasc, znalezc, cokolwiek) to jestem bardzo zdzwiony i zaskoczony i szczerze w to watpie.

OK co do zoltych tablic to moglem sie mylic (co tez napisalem), a co do umowy to jednak nie masz racji, sprzedajacy nidgy nie musi ubezpieczalni udowadniac, ze sprzedal auto jesli jest wyrejestrowane, bo to robi wydzial komunikacji, chyba ze sprzedal auto zarejestrowane.

jesli "pomieszkales i kupowales auta w niemczech to chyba wiesz ze nie trzeba w urzedzie umowy, tylko twoj dowod, Brief, Farzeugschein i TÜV (papiery z przegladu)

A tak na marginesie jest jeszcze cos takiego jak umowa ustna.

Moze rzeczywiscie jest tak jak mowisz, choc nigdy jeszcze nie zdazylo mi sie trafic na Niemca, ktory sprzedawalby auto bez umowy - dla bezpieczenstwa wlasnego i nabywcy. W sytuacji, gdyby ktos spowodowal wypadek Twoim autem (ktore niech bedzie ze nawet wyrejestrowales) i zbiegl z miejsca wypadku to masz problem udowodnic, ze to nie Ty. Tak samo jesli auto jest wadliwe - bez umowy (albo z ustna umowa) jest bardzo ciezko. Ale rzeczywiscie potrafie sobie wyobrazic, ze czesc ufnych Niemcow nie zawiera umowy - ok.

Mirek kolega tu pisze nie o niemcach tylko o ludziacha mieszkajacych w niemczech

Czyli tzw. ciapatych ktorzy to ogarneli wiekszosc niemieckiego runku gebrauchtwagenow

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sam nie raz kupilem auto bez zadnej umowy bo jamaj mowil ze my polacy to sobie itak sami piszemy takie umowy jak nam pasuje

A do autora tematu napisalem Ci na PW zle info bo zrozumialem z tego co piszesz ze zrobiles czerwone tablice i dostales komplet nowych kwitow a jak zrobiles zoltki to masz stare dokumenty na starego wlasciciela chociaz w sumie nie zmienia o faktu ze mozesz bez problemu sprzedac auto siostrze i mamie jako TY. Poiadasz karte poj. i dowod rej. wiec jestes wlascicielem auta a co za tym idzie mozesz je sprzedac.

Gość Bogdan666

He he, ja też odpisałem na PW, ale dam info i tutaj. Może jeszcze i komuś się przyda.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W zasadzie, to odpowiedź masz juz w wątku. Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu (a potwierdza to właśnie UMOWA), to możesz go sprzedać jeszcze przed rejestracją dla kogo tylko chcesz. Z tym, że pamietaj, że jeżeli to Ty jesteś formalnie sprowadzającym auto do Polski (na Ciebie jest wystawiona umowa zakupu za granicą), to i Ty musisz pozałatwiać wszelkie formalności w kraju: akcyzę w Urzędzie Celnym, VAT-25 w Skarbowy, czy tą tzw. opłatę recyklingową.

maly ot zrobie al jak juz o recyclingu mowa to mysle ze kolega mi wytlumaczy dlaczego na firme kupuje recycling za ~250zl a w urzedzie placi sie 500?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Zastanawia mnie to...

Gość Bogdan666

Takie zaświadczenie (o zapewnieniu sieci recyklingu) może wystawić każdy prowadzący działalnośc gospodarczą (nie tylko z branzy motoryzacyjnej). Tzn. mam np. firmę "P.H.U. Kowalski - Kalesony i majtki". Sprowadzam sobie auto z UE (faktura na firmę), po czym kupuję (od firmy typu Polska Sieć Recyklingu S.A.) zaświadczenie, że podpisałem z nimi umowę na zapewnienie sieci. Kosztuje to zwykle połowę taniej właśnie. A wystawcę tak naprawdę tylko koszt druku papierka z gologramami, itp.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tak to wygląda. Osoba fizyczna juz nie może zrobić takiego numeru.

Z tym, że uwaga - powoli, bo powoli, ale zaczynają się brać za te firmy-krzaki, co to niby "zapewniają sieć". Ostatnio np. silnie działała na tym polu Komenda Wojewódzka Policji z Lublina.

No i podziekowal.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale te oplaty to musza robic tylko ci co maja zameldowanie w PL, lub tam mieszkaja?

No recycling musisz zaplacic jak chcesz auto w PL zarejestrowac.

A co do tego ze sie komenda bierze za te firmy to niech sie berze, mi nic nie grozi bo ja jestem niczego nie swiadomy a to oni oszukuja

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

W końcu poznałem pochodzenie moich "dziwnych" tablic rejestracyjnych. Auto kupiłem ponad rok temu, ale do dzisiaj nie wiedziałem, że moje niemieckie tablice powstały w naszej kochanej Ojczyźnie. Człowiek się uczy całe życie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jednym słowem - popiratowałem sobie ponad miesiąc na niehomologowanych tablicach

Pozdrawiam wszystkich.

btw

Ubezpieczenie 30 dniowe jak poczytacie jest dla osób mieszkających poza granicami UE. Czyli osób które kupią auto w uni i muszą jakoś je przetransportować poza jej granice. Jednak POLICJA podobnież nie czepia się tego bo jak powiedziano mi w PZU i SUKURS`ie 1 na 10 wie o co chodzi z tym ubezpieczeniem.

Pozdro

Zadam pytanie w tym temacie bo szukam i szukam i nic nie znalazłem.

Może ktoś wie jak to miałoby wyglądać prawnie:

szwagier chce sobie przywieźć samochód z Niemiec do Polski i tu go zarejestrować na mnie, żeby miał czym jeżdzić po Polsce (nie chce go tu mieć na niemieckich tablicach) i teraz pytanie

- czy może tu przyjechać na norlmalnych niemieckich tablicach i spiszemy tu umowę (wiem, że miejsce kupna ma znaczenie jeśli chodzi o urząd skarbowy) i ten samochód tu zarejestruję, jeśli tak bo jak szwagier potem w Niemczech by go wyrejestrował?

- czy jednak już przed przyjazdem musi go wyrejestrować i do Polski przyjechać na żółtych tablicach?

przyjedzie normalnie - spiszecie umowe sprzedaży/kupna w mieście docelowym szwaga.

Jak wróci to go wyrejestruje i zda tablice, przyśle Tobie dokumenty potwierdzające wyrejestrowanie.

Pójdziesz do wydziału komunikacji, celnego itp i napiszesz oświadczenie, że auto przyjechało bez tablic, na lawecie.

Ale po co kombinowac?

Auto przyjezdza do Polski na normalnych niemieckich tablicach - spisujesz umowe ze szwagrem i po sprawie.

On rejestruje auto w Polsce jak kazdy inny a podczas rejestracji zdaje orginalne tablice - polski wydzial komunikacji ma w obowiazku poinformowac niemcow ze zarejestrowali to auto w Polsce.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.