Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
RobertR

Rura przed filterm powietrza

Recommended Posts

Witam

Moja Vectra dość długo stała w serwisie Opla Konocar w Gdańsku (2 miesiące przepychanek w PZU + naprawa 3 i pół tygodnia!) bo był robiony cały przód po stłuczce nie z mojej winy.

Wczoraj zauważyłem, że brakuje plastikowej rury prowadzącej powietrze od wlotu z przodu do filtra powietrza. Nie wiem czy jej brak jakoś wpływa na jazdę - raczej tego nie odczułem, no i nie wiem czy przed wypadkiem ona tam była.

Ale z drugiej strony dlaczego miało by jej tam nie być? Jak uważacie powinienem jechać do serwisu i się o nią upomnieć czy można dać sobie spokój? ( i tak tam pojadę bo maska się otwiera w czasie jazdy.)

Pozdrawiam

RobertR

Czyli teraz do filtra powietrza leci powietrze z komory silnika >?? jesli tak to nie dobrze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Rura ma być żeby ssało zimnie powietrze z zewnątrz a nie ciepłe z komory silnika. Tyle, że panowie z serwisu (i Ty chyba też) będą mieli problem bo ta rura zdaje się nie występuje jako oddzielny element tylko razem z dolną obudową filtra a to oznacza zmiany w kosztorysie naprawy o jakieś 200zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Tak naprawdę można ją dopasować albo wstawić używkę ale to powinien być ich problem. Ja bym nie odpuszczał bo to dość istotny element, szczególnie w dieslu.

Edited by zubek73

Gratulacje dla serwisu. Maska otwiera sie podczas jazdy. Maaasakra. Pewnie że pytaj o tę rurę przecież mogła wypaść podczas stłuczki-zawsze się tak możesz wytłumaczyć.

Please login or register to see this quote.

No całkiem to się nie otwiera - bo to by była rzeczywiście "masakra" ale odskakuje i po każdym zatrzymaniu muszę ja domknąć bo mi alarm wyje.

Już się z nimi umówiłem na jutro - niech walczą.

dzięki i pozdrawiam

RR

Witam ponownie,

Serwis maskę naprawił na miejscu, ale tej rury to nie mają.

Gdybym chciał żeby zapłaciło za to PZU to może być problem bo koszty całkowite naprawy przekroczą wartość samochodu:-(

Więc może ktoś wie gdzie tanio dostanę rurę doprowadzającą powietrze z przodu samochodu do filtra w Vectra B 2.0DTH diesel 1998r.

Jak ją przywiozę to mi założą w serwisie gratis.

pozdrawiam

RR

zmierz średnicę i na szrot podjedź - może pasuje też od innych modeli

Please login or register to see this quote.

To ci serwis! Za darmo założą ho, ho!

Jak jakiś dupek od nich przy wycenie nie zauważył, to chyba ich strata powinna być??? (a jak zgubili, to tym bardzej)

Już mam - używana kosztowała 35zł - i wolę zapłacić niż czekać.

Szkoda, że nie mam dzisiaj zdjęcia - wygląda dziwnie - postaram się je zamieścić później.

Wlot zaczyna się za znaczkiem Opla, ale w połowie jest odgałęzienie które jest zaślepione i chowa się w zderzaku. Ciekawe po co to?

I mam nadzieję, że to ta rura - niestety nie mam jak sprawdzić dopóki nie założę. Chciałem nawet sam założyć bo serwis ma czas dopiero w poniedziałek, ale chyba trzeba zdemontować lampę a może nawet zderzak:-( a to już dla mnie za dużo.

pozdrawiam

RR

Chyba będzie OK - zaślepienie jest tu gdzie w benzyniakach jest przewód do rezonatora

Wcześniej myślałem ,że chodzi tylko o ten kawałek co wystaje z filtra (ta jest razem z filtrem) a tu tego plastiku brakowało.... to w ASO kosztuje 55zł.(potrzebne będą jeszcze jakieś mocowania ale to już ASO powinno dołożyć)