Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość klx4

Zacisk hamulca tylnego

Polecane posty

Gość klx4

witam

2 tygodnie temu w serwisie czyszczono mi układ hamulcowy w tym zacisk hamulca tylnego prawego.Powodem było nagmine stukanie na nierównościach.

Po 3 dniach od tego zabiegu stukanie powróciło-serwis twierdz ,że tym razem brakuje jakichś spręzynek w zacisku?

Czy po raz kolejny seriws chce mnie naciągnąć jak przy tym niby"czyszczeniu" czy też rzeczywiście owe sprężynki mogą powodować stukanie?

pozdro

Jeśli rzeczywiście brakuje tych sprężyn, to klocki mogą stukać w sumie. Jakim cudem jednak ich tam nie ma- powypadały, bo były źle założone, czy też poprzednio mechanik zapomniał założyć?? To czyszczenie układu hamulcowego, to naciągnęli Cię na wydatek tylko, tym razem niech Ci to odliczą- w sumie to jedziesz do nich z reklamacją poprzednio wykonanej pracy, czyli czyszczenia.

dziwne trochę że za pierwszym razem nie zauważyli braku tej sprężyny

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

Gość klx4

czyli standardowo ASO robi klienta w banie.Naprewde nie wiem czemu robią ludzi debili-tak na marginesie to też sie dziwie dlaczego nie zauważyli tego za 1 razem..? Z tego co mówicie to raczej te spreżyny są niezbedne a czyszczenie to wyciągniecie kasy...ehh Omijać aso trax w Łodzi!!

Faktycznie budowa tylnych zacisków sprzyja stukaniu klocków

Zazwyczaj czyszczenie tylko pogarsza sprawe bo luz na prowadzeniu klocka robi sie jeszcze większy.

Rozwiązaniem problemu jest wymiana klocków i montaż ich np na pastę miedziową

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Myślę że chodzi im o sprężynę klocka ale nie wiem jakim cudem mogła zniknąć, pewnie sami coś uszkodzili

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Edytowano przez hapko

Napisano (edytowany)

koledzy a jak mam inne pytanie odnośnie tylnego zacisku- jak go rozebrać tzn. tłoczek wykręciłem ale pozostał mechanizm ręcznego i tu mam dylemat

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> chcę oddać do proszkowego malowania i niestety musi być sam metal bo wygrzewają proszek w temp. pomoże mi ktoś??

i pytanie jeszcze czy te łożyska co chodzi po nich czpień od ręcznego są wymienne??

88784065.jpg

dokładnie chodzi mi o te łożyska

Edytowano przez rudiksax

nie rozbierałem tego , ale wyglądają na wciskane, wybić wybijesz ale raczej nie będą się nadawały do ponownego użytku, może ktoś oblatany w epc sprawdzi czy występują jako część zamienna, czy tylko kompletny zacisk

no właśnie żebym nie zrobił kuku

nie występuje takie łożysko jest cały zacisk tak że kupa z malowania proszkowego

myśle ze wystarczy pomalować zwykła farba do zacisków i tez będzie fajnie wygladac

można tez wyfrezować napis na zacisku np.opc tez to fajnie wyglaga

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.