Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest satyrB

Jaki SILNIK KROKOWY ?

Recommended Posts

Guest satyrB

witam

mam problem z wyborem silnika krokowego do swojego silnika (1.8). Zdecydowalem sie wymienic swoj po prostu na nowy, ale szukajac na allegro natknalem sie na wiele zamiennikow juz od 57zł:

Please login or register to see this link.

mam tez oryginal Hitachi:

i siemens (jak u mnie):

I teraz co mi poradzicie? Czytajac oferte z pierszego linka, jest bardzo kusząca. Ale czy na pewno?

Dzieki z gory.

w sklepie w ktorym pracuje, sprzedajemy zamienniki za okolo 120zł (chyba?! - nie jestem sprzedawca wiec do konca nie pamietam) i nie ma z nimi zadnego problemu. jak cos to wal na PW

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

no ja sie tez podpinam, czysciłem juz kilka razy swojego krokowca i egr ale dalej cos sie wieszaja obroty chyba wezme ten z pierwszego linku.

Zaryzykuje

Guest staho

Please login or register to see this quote.

Miałem podobny problem, w czyszczeniu krokowca i egr-u nabrałem takiej wprawy jak "zegarmistrz" i nic nie pomagało.

W końcu wymieniłem świece z dwuelektrodowych na jednoelektrodowe i mam spokój z falowaniem, zawieszaniem obrotów itp. Polecam

Guest Sienkos

Odświeżę też przymierzam się do zmiany krokowca i nie wiem który wybrać, mogę prosić o poradę?

Hitachi:

A tu niby tez Hitachi tylko ze znaczkiem GM:

to są te same silniki? a może polecicie jakiś inny? Dzięki za pomoc.

Ja polecam ten od tej osoby i tej firmy:

Po pierwsze masz gwarancje

Po drugie jest tani

Po trzecie kumpel ma już jakiś czas i jest zadowolony

Guest Sienkos

Chłopaki znowu odświeżam ,pytanie takie samo ale teraz już muszę coś kupić, więc bardzo Was proszę o pomoc i radę.

Powiedzcie mi jaka jest różnica miedzy tymi silnikami?

Czy to jest to samo? Cena dwa razy mniejsza zastanawiam się czy brać czy jednak oryginał od Stachowiaka.

Będę bardzo wdzięczny na odpowiedz.

Zamiennik:

Oryginał GM:

Guest staho

Ja myślę że nie ma żadnej różnicy między funkcjonalnością tych silniczków. Mało tego ten od Stachowiaka to dokładnie HITACHI, masz nawet numer części ten sam co na Hitachi. Zawsze jest tak że na oryginalnej części musi być bite logo GM numer części i producent (podwykonawca) w tym przypadku HITACHI który już swojego loga nie wybija tylko numer.

Kup ten tańszy i będziesz zadowolony.

Pracuję w fabryce która produkuje silniki dla OPLA. Na wielu częściach jest wybite logo GM wraz z numerem a części pochodzą od podwykonawców z róznych krajów i co jest najciekawsze to nie są zakłady GM ;-).

Podam Ci przykład. Przewód gumowy obudowy termostatu na ktorym jest znak GM i numer katalogowy a pochodzi z Wrocławia i klepie to Kowalski w "stodole" :-)

Pozdrawiam

Guest Sienkos

Dziękuje bardzo za pomoc "+" poleciał.

Guest Tomasz 2104

Witam.

Czy ktoś z Klubowiczów testował zamiennik silnika krokowego

SVK Germany (chińczyk) Kupiłem w Opel-shop u Jarka Stachowiaka

Do X20XEV za 113 zł z wysyłką

Witam potrzebuje pomocy.

Mam do wymiany krokowy.

LEcz problem polega na tym ze jest ich od groma.

JAka firme polecicie:)

Zanim kupisz warto poczytać:

Czytalem juz ten temat...

NIestety u mnie czyszczenie nie pomoglo.

Chce kupic nowy silniczek.

A wiec jaki i jakij firmy ?

Silnik 1.616v

Ja również borykam się ze sztormami na wolnych (falowaniem już tego nie nazwę), toteż zastanawiam się, jaki wziąć... I problem jest taki, gdyż cieżko mi znaleźć na Allegro oryginał, może polecicie jakąś podróbkę albo powie mi ktoś, ile za takie cudo w ASO liczą...?

Napewno nie kupuj zamiennika z allegro kup orginala. Kupilem zamiennik to po 3 latach siada a wogole nie byl brudny.

Kupowalem firmy Maxgear nie polecam. Jak bede kupowale tylko orginal.

Cena organla jak do mojego silnika to ponad 300 zl.

Edited by Spawacz

Zamienniki teraz kosztują ok 60-70, więc wystarczy tego 300 na kilka silniczków x3 lata to chyba vectra mu tyle nie pociągnie.

JA tam bym jednak wstawił zamiennik, może nie MG, ale coś innego.

Ok, to jeszcze jedno, bo to falowanie to miałem jakiś czas temu, teraz jak chciałem odpalić auto przed chwilą, to bardzo bardzo ciężko jej to przyszło, nawet lekkie dodawanie gazu nogą nie bardzo pomagało, na wolnych po odpaleniu zostawić nie można bo zaraz padnie, dopiero po przejechaniu jakiegoś kilometra mogę spokojnie gaz puścić bez obaw, do tego cały czas kontrolka check engine świeci... Objawy te nasiliły się wczoraj/dzisiaj, może ma to związek z tym, że przedwczoraj pękł ten wąż od chłodnicy najgrubszy co na górze chłodnicy wchodzi od lewej, i z niego dosyć obficie lała się woda na blok silnika w okolicach kolektora wydechowego i pompy wspomagania... Może ktoś mi powiedzieć, czy to aby na pewno krokowiec, a jeśli nie to co to może być...? Miałem jutro jechać w trasę 25km w jedną stronę, i szczerze mówiąc jestem pełen obaw, chyba drugim autem pojadę...

Ok, sprawa rozwiązana, błąd 0335...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Auper

Witam chce wymienić krokowca na nowego bo juz raz czyściłem raz wymieniłem na uzywany

i dalej problem powraca- dalej faluje. patrzyłem na alle. i znalazłem taki za 110

powiedzcie czy jest dobry czy jaka inna firma jest najlepsza? pozdrawaim

Ja nie polecam zamienników. tylko oryginał. upewnij sie, ze to napewno wina krokowca. a nie np. brudnej przepustnicy albo nie szczelnego dolotu. A jakies błedy na kompie masz?

jak już chcesz kupować to polecam sprzedawców z forum dział ogłoszenia bo oni są pewniejsi a na allegro to nigdy nie wiadomo na kogo trafisz Edited by Młody 91

tak tak napewno krokowy przepustnica i cały dolot wyczyszczony. a moze spróbować go jeszcze naprawić bo czytałem takie porady bo pisałem do

z klubu sprzedawca to ładne ceny sa...

nowy oryginał stoi ok 300zeta, można się pobawić

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">, ja w swoim nie mogłem odkręcic tej mosiężnej nakretki i sie poddałem, a po włozeniu do auta cud miód malina trzyma obrotki

/emoticons/default_happy.png" alt="^_^" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/happy@2x.png 2x" width="20" height="20">, tylko silnik mi padł i autko przymusowo stoi, ale juz nie długo

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli mogę, odkopię oraz podepnę się pod temat... Już mam dość bawienia się z zamiennikami i czas na coś lepszego...

Mam do wyboru GM za 240 zł albo Siemens/VDO za 150 zł... Ten Siemens to też oryginalnie montowali, czy lepiej ten GM?

Edited by Miły_

Oryginalny byl vdo siemensa