Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

BRAK lADOWANIA AKUMULATORA

grzesiekk23
 Share

Recommended Posts

witam serdecznie

Mam "mały" problem. Otóż w mojej vectrze 1,6 16v nie ma ładowania akumulatora. Podpowiedzcie jak znależć przyczynę. Dodam że na desce rozdzielczej lampka Ladowania się nie świeci. Po przypięciu voltomierza na zaciski akumulatora podczas pracy silnika jest ten sam prąd co przy wyłączonym. Dodam że auto około pół roku nie było uzytkowane. Poprostu stało na parkingu przykryte plandeką. Co pewien czas silnik na troche był uruchamiany.

Z góry dziękuję za podpowiedż Pozdrawiam

Witam wszystkich. pzyłacze się. Sprawdzałeś na wyższych obrotach np. 3000 bo może się alternator nie wzbudza na obrotach biegu jałowego jeśli to samo to sprawdz napięcie ładowania bezpośrednio przy alternatorze.

witajcie ponownie

sprawdzilem wszystko tzn zarowka w kontrolce jest dobra poniewaz swieci w innym gniezdzie ale w kontrolce ladowania wogole sie nie swieci nawet podczas przekrecenia kluczyka (wyłączony silnik)

przy wyjsciu bezposrednio z alternatora rowniez nie ma ladowania

• 2 weeks later...
  • 1 year later...
Guest zucio89

widze ze koledzy ze nie tylko ja tak mam kupilem vectre i od razu nowy akumulator 74aperog. i ciagle mi aku. rozladowuje bylem warsztacie i gosc powiedzial zebym sobie pasek na prężył i to zrobilem i du...a ladowania zero kontrolka nie swieci .tylko przy wlaczonym zaplonie swieci po ur uchomieniu silnika gasnie . co to moze byc? :unsure:

kontrolka ma sie zaswiecic po przekreceniu i zgasnac po odpaleniu.

sprawdz mostek prostowniczy w altku.

jak sie rozladowuje to sprawdz prad spoczynkowy i zobacz po wyjeciu ktorego bezpiecznika spadnie prad.

Guest zucio89

w tym oplu jedno jest dobre dojscie tylko do akumulatora . wyjecie altka nie bylo by ciezkie gdyby nie ta pompa vacu bo jezeli by to byl zwykly altek to wymontowanie i wmontowanie trwalo by chwile .Ravcio1985 jeszcze tak w nawiasie widze ze masz glowe sam jestem mlodym mechanikem i w swoich brykach ze tak to ujme co sie je....ie to sam naprawiam jezeli chodzi o silnik ale elektryk to zemnie kiepski .a i danke za podpowiedz

Guest zucio89

o widzisz ravcio mialem sie cos ciebie zapytac kolo tylniej szyby sa takie same otwory na ,nawiew jak w przedniej szybie o co tu chodzi?

Guest zucio89

jeszcze jeden problemo . nie swieci mi przeciw mgielne tylne wciskam przycisk on sie zaswieca ale kontrolka kolo licznika nie i tak samo .zarowka.

przekaznik K89 masz wlozony w skrzynce bezpiecznikow??? 3 od prawej w gornym rzedzie tych malych czarnych przekaznikow :))))))

tu jest rysunek przekaznikow -

we wlaczniku bedzie sie swiecil bo tam ma zasilanie :)

kontrolka od licznika i przeciwmgielne swieca sie jak je zalaczy przekaznik :)

ponadto ... masz haka? redukcje z 13pin na 7 pin? jezeli masz wlozona to pmg nie bedzie swiecic z tylu :)

sprawdz przekaznik, bezpiecznik, zarowki z tylu.

Guest zucio89

zobacz na moje foto mam pewnosc 99% ze brak przekaznika . a widze ze mam przeciw mglowe chyba przednie ,one sa odlaczone i pytanie takie czy moge ten przekaznik wstawic w r89 jak myslisz?

post-47688-1279015922,9712_thumb.jpg

Edited by zucio89

nie smieje sie :P

napisalem Ci posta wyzej ze pasuje od pmg przod ;)

jezeli nie masz halogenow na przod to wyjmij przekaznik i przestaw o 1 miejsce w prawo na pmg tyl i sprawdz czy wszystko dziala :P

Guest zucio89

co to moze byc dzisiaj wieczorem odpalilem auto w czasie jazdy obrotomierz mi wariuje do po chwili spada i tak na okraglo

Guest zucio89

pare dni temu wymienialem diody w altku bo nie bylo ladowania i kontrolka gasla po uruchomieniu silnika a ladowania nie bylo podkreslam bo akumulator mi sie rozladowywal . po wymianie diod ladowanie jest bo akumulator nie rozladowuje sie .a i doczepie jeszcze to ze kiedy go kupilem tego opla byl tam roz.....y akumulator to nic praktycznie nie dzialalo na zapalonym , obrotomierz i predkosciomierz opadali puzniej kupilem nowy aku. i ok ale bylo brak ladowania zmienilem diody i gitara po paru dniach czyli dzisiaj patrze w czasie jazdy a tu mi obrotomierz skacze reszta jest ok. nie zaowazylem ze to ty ravcio

Edited by zucio89