Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Batmanikus

Nie wiem czy mam się bać czy płakać - tarcze hamulcowe

Recommended Posts

Od dnia zakupu Mojej Viki wiedziałem, że tarcze mam do wymiany ale dopiero gdy zacząłem mieć problemy z pewnym wyhamowaniem już od 80km/h postanowiłem zobaczyć co się tam święci... Mimo iż to mój pierwszy samochód to domyślam się, że stan tarcz jest tragiczny (?)

Please login or register to see this link.

No i teraz całe sedno. Poleci mi ktoś jakieś dobre tarcze wentylowane do mojej Viki? Tzn tarcze + klocki bo nie wiem czy to standard czy było coś modyfikowane. Na zacisku są takie oznaczenia:

a klocki są takowe:

Myślałem o Brembo ale nie przekraczam kosmicznych prędkości ale znów różnych wynalazków typu Hart też nie chcę. Myślałem o jakiejś porządnej niemieckiej firmie. Ktoś mi polecił Jurid. Na zestaw (tarcze + klocki) chciałbym przeznaczyć sumę w okolicy ok 200pln

hmm rok 94 więc nie będę czarował, że wiem co tam montowane

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. W mojej poprzedniej VA 1,8 90r były inne zaciski, ale być może u ciebie takie mają być. To VA więc cena nie jest z kosmosu, nie ma się co obawiać, ja zawsze brałem coś ze średniej półki i było OK.

Dobre tarcze myślę że dostaniesz w cenie do 150 za kpl. klocki to max. 50 za dobre. Chyba że masz tu jakieś "wynalazki" założone. Pytać w sklepie jaka cena później net i coś się znajdzie.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Popytaj u sponsora (szpota) lub sklep/serwis Opel Mądry w Poznaniu (kilka razy kupowałem) powinni ci odp. niemal od ręki (o ile będą mieli czas) na GG. 8695115. Spytaj, wyślij maila, wysyłają wysyłkowo.

Guest Laser

Witam

Po pierwsze, czemu skoro tarcz hamulcowych juz nie masz zadajesz poraz enty to samo pytanie (

) a nic z tym nie robisz ?. W tamtym temacie miales chyba przekroj tego co mozna i warto kupic za takie male pieniadze. Tutaj widze ze zszedles juz do poziomu o 50pln nizszego wiec chyba tylko zostaja za te 200pln polskie Mikody i klocki Breck ( swoja droga te klocki sprawdzaja sie jak ktos cudow nie wymaga ) ...

Co do srednicy tarcz to po 91r zdaje sie ze do 1.6 szly 236mm wentylowane wiec zadne wynalazki, Wez poprostu miarke i przylap srednice no przeciez to nic nie kosztuje ...

Jak chcesz dobre i tanie to zapytaj sie Stachowiaka, jutro od 9 pracuja i bedziesz mial najlepszy przekroj cenowo jakosciowy. Za te pieniadze czego bys nie kupil bedzie dzialac tak samo wiec powtorze jeszcze raz nie ma co cudowac.

Poczekaj jeszcze troche a zatrzymasz sie na grupie pieszych albo tyle innego auta,na tym co masz samochod nie nadaje sie do ruchu!

Please login or register to see this quote.

A widzisz - dzień przed zakupem samochodu , facet od którego kupowałem furę robił przegląd i na moje pytanie "jak poszło?" koleś powiedział, że nie było problemu... A samochód nie miał ręcznego i ma takie tarcze...

A temat założyłem głównie żeby "pochwalić" się moimi tarczami. A przy okazji znów zadałem to pytanie aby mieć pewność, że nie wtopię kasy bo coś nie będzie pasować. To moja pierwsza fura i wielu spraw uczę się na błędach, dlatego podchodzę tak asekuracyjnie. A stracić powiedzmy ćwierć tysiąca bo czegoś nie dopatrzyłem to trochę lipka by była...

Ja już chyba wiem co kupię. Tarcze Mikoda (chyba te:

(najprawdopodobniej nawiercane i frezowane) + klocki Ferodo (

). Ktoś wie jak ten zestaw będzie działał?

To co nowe musi działać. Mikoda mi nic nie mówi, ferodo bardziej. Zakładaj i już, nie ma co czekać. Jak pisano wcześniej, jak walniesz w tył innego to nie będziesz miał 200zł a 2000.