Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest edi213

webasto

Recommended Posts

Guest edi213

Witam. Kupiłem viki z zainstalowanym webasto. Chcę to zdjąć ale niewiem czy mogę. Boję się że zostaną jakieś dziury w pierwotnej instalacji silnika. Kto się na tym zna i powie mi czy mogę to wyrzucić ?????

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Please login or register to see this quote.

a po co chcesz do wyjmowac, to jest zaj... rzecz

Guest edi213

Tak ale u mnie akurat nie działa. Albo nie umiem tego uruchomić

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Mój brat właśnie kupił sobie fieścinę i też ma webasto. Coś się na wyświetlaczu pokazuje ale ni cholery nie wiemy jak to włączyć

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Ale radzę to zostawić - zawsze może się przydać jak tylko człek dowie się jak to uruchomić

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> :lol:

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Batmanikus dobrze mowi, najpierw podjedz do jakiegos serwisu lub warsztatu i popytaj

Witam nie wyrzucaj narazie tego ogrzewanka, zrob zdjecia webasta podaj model to sprubuje ci pomoc dlaczego nie dziala to cudo. na poczatek znajdz bespieczniki tego uzadzenia po wiazce i sprawdz czy sa dobre i wyjmij je na chwile i wloz spowrotem moze jest zablokowane.

Please login or register to see this link.

zajzyj na ten link.

Guest pastylkos

witam mam vectre A 94r również z ogrzewaniem Webasto, jednak mam problemik w sensie mianowicie że jakoś nie moge dojść o co w tym zupełnie chodzi na wyświetlaczu mialem wczęsniej cyferki itp do ustawienia ale teraz mam tylko podświetlenie przycisków i dochodzi do tego że nie wiem jak to zrobić czy kolega móglby pomóc ?

Guest pastylkos

Koledzy dodam jedynie, że zupełnie nie znam sie na tym webasto mam jakąs skrzyneczke w silniku od webasto i w środku coś z kilkoma przyciskami i zupełnie nie wiem o co w tym chodzi, gdyby ktoś był tak miły i powiedział co można zadziałać by sprawdzić funkcjonalnośc tegoż urządzenia będę wdzięczny... gg 1258188

Zarąbiście, kurcze chciałbym widzieć, gdzie to jest montowane oraz w którym miejscu jest sterowanie tego. Ja praktycznie mam cały pulpit zajęty i zastanawiam się gdzie OPEL to montował. Chodzi mi o panel i urządzenie ??? Jakieś fotki ?

Guest edi213

Oto kilka fotek mojego webasto. Jeśli ktoś jest chce to chętnie to sprzedam.

Edited by edi213

to powiem ci tak stare urzadzenie juz troche ale jak w dobrym stanie technicznym to dziala nawet niezle. iak chcesz moge ci zkolowac do tego schematy elektryczne i jak poszczegulne czesci sprawdzic, moze sie uda ci zrobic. to ktos alozyl sobie po kupnie auta w naszych autkach czyli VA seryjnie nie byly montowane webasta. pozdrawiam

zrob foty ogrzewania tej ,skrzyneczki, i wlacznika cos moze poradzimy.

Guest edi213

Jak coś masz w to bardzo mi się przyda, bo niewiem nawet co jakie bezpieczniki są od webasto a jakie od alarmu.

Powiem tak, jestem pod wrażeniem, ale tak sądziłem, że nie ma oficjalnie miejsca na taki panel od webasto. Po cichu liczyłem, że taki mały panelik będzie obok włącznika świateł, tzn obok podnoszenia oświetlenia, bo jedynie tam jest pusta zaślepka u mnie. Heh, w miejscu popielniczki ktoś to wrzucił. Na pewno jest to produkt "dołożony". Ja osobiście czegoś takiego nie potrzebuje, ale fajnie mieć coś takiego w furce. Stoi sobie na dworze, nastawiasz na 30 min przed planowaną trasą i się wiki sama grzeje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Bajerka, aczkolwiek słyszałem, że te na benzynkę są droższe w utrzymaniu, chodzi mi o to, że trochę byny to pali. Stąd łatwo zaobserwować, że te na diesel są droższe. Kumpel w busie ma webasto na diesla. No cóż, głupie to nie jest, może uda Ci się to cudo uruchomić

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja kolego proponuje podjechac do jakiegos warsztatu co sie tym zajmuja jest tego dosc dozo i niech madry zerknie bo wystarczy ze bedzie zblokowane i sam tego nie odblokujesz bo trzeba jakies g**no podlaczyc czasem moze byc pie****ka i bedzie dzialac.

Guest pastylkos

Oto kilka fotek, nie wiem czy takie wystarczą czy też coś tam jeszcze od webasto innego też jest..

Please login or register to see this attachment.

Sprobuj namierzyc bespieczniki webasta trzy sztuki wyjmij je na chwile i wloz spowrotem zresetuje sie wszystko, jak nie wiesz gdzie sa bespieczniki to od ogrzewania jdz po kablach.a wlaczasz ogrzewanie guzikiem z plomieniem guzik z zegarkiem chyba do ustawiania czsu aktualnego 1,2 ustawienie czasu wlaczenia sie ogrzewania a te strzalki do przewijania

Edited by pawel5255

jutro postaram sie cos ci wyslac, zapodaj moze na pw adres na poczte

Guest pastylkos

Wielkie dzięki Kolego, sprawdze to co mi napisałeś lub kogoś poprosze i w razie coś odezwe sie jak tam wszystko poszło, tymczasem dziękuje za informacje

pastylkos oprócz bespieczników posprawdzaj wszystkie przewody ponieważ instalacja jest dość stara i poprostu kabelki mogły gdzieś zgnić zrób to w następujący sposób złap za przewód i mocno pociągnij jeżeli jest dobry to niema prawa pęknąć a zgnity urwie się natychmiast.trzeba by było jeszcze znaleść pompke paliwa tego ustrojstwa i sprawdzić czy dziala podłanczając ją na krótko z akumulatora i w końcu najgorsze mógł poprostu paść zegar lub ten biały sterownik z 4-tego zdjęcia,a i zapomniał bym powinna być jeszcze jakaś swieca w piecyku warto by było ją znaleść i chociaż przeczyścić

pompce na stale nie mozna dac pradu tylko impulsami, a swiece mozna zobaczyc jak wyglada i ewetualnie dac jej jakies 8v albo 12v ale na pare sekund.

Guest edi213

Wielkie dzięki . Bardzo mi pomogłeś.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

to spoko, i co wiesz co i jak , dziala, schematu elektrycznego niestety nie mam.

Guest edi213

Po przepaleniu kilku bezpieczników i wymianie kilku kabli zaczęło działać.

no widzisz jednak sie udalo

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak by co to wal z pytaniami postaram sie pomoc

Edited by pawel5255