Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maras_eko

2 różne ksenony

Polecane posty

Gość maras_eko

Witam wszystkich,

Od niedzieli jestem użytkownikiem Vectry B 2.2 DTI Sport 2001r. Dopiero poznaję ten samochód i chciałbym poprawić kilka rzeczy po poprzednim właścicielu.

Pierwszą rzeczą sa 2 różne ksenony. Pierwszy jest najprawdopodobniej od nowości, a drugi był zmieniany około roku temu (stłuczka). Ten , który jest od nowości jest juz chyba wypalony, różnicę widać gołym okiem i trochę mnie to razi. Czy jest jakaś mozliwość poprawienia jego stanu wizualnego?? Czy jest wogole mozliwość jego otwarcia bez ryzyka zniszczenia lub uszkodzenia uszczelnienia??

Drugą sprawą jest podswietlenie przycisków włączania klimatyzacji i obiegu zamkniętego. Gdy klima jest wyłączona przyciski są ciemne (dopiero po włączeniu zapala się pomarańczowy pasek pod symbolem "śnieżki"). Czy owa śniezka nie powinna być podświetlana cały czas (symbol podgrzewania tylnej szyby cały czas jest podświetlony)?? Są tam jakieś diody, ktore sie przepalają i można je wymienić??

Mam nadzieję, że jako świeżak nie palnąłem czegoś głupiego

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Proszę o pomoc w tych sprawach..

Pozdro...

Edytowano przez maras_eko

o ksenonie nic mądrego napisać nie moge.

Przyciski jak najbardziej powinny być podświetlane. Są tam po dwie małe żaróweczki, nie diody. Trzeba lutować, bądz przycisk gdzieś ze szrotu wziąć, ja tak załatwiam ten temat

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jesli chodzi o przyciski to prosze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Jesli o reflektory to nie wiem.

Gość maras_eko

dzięki za info o żarówkach, pownienem sobie poradzić, jeśli nie, to znam paru fachowców z lutownica zapan brat

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">:D

pozostały jeszcze te ksenony :/

Gość michal_simon

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dokładna porada tutaj:

A jak to zrobić na diodach znajdziesz tutaj:

I od razu uczulam: czytać, czytać i jeszcze raz czytać forum, porady, posty, tu jest naprawdę dużo napisane,

Pozdrawiam

co do ksenonów (jeśli chodzi o jakość świecenia) to wymienić palniki jeśli jeden świeci inaczej (opisy i wybór producenta znajdziesz na forum)

co do samego wyglądu lamp to bez rozbierania (uszczelnienie też) nic nie polepszysz

opisy znajdziesz na forum

lampa nowa zawsze będzie się różnić od starej i tu raczej nic nie zdziałasz nawet rozbierajac/czyszcząc

Edytowano przez zubek73

Gość maras_eko

podswietlenie przycisków już działa, został jeszcze włącznik od awaryjnych, który różni sie nieco od pozostałych ale jutro będzie git

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość maras_eko

znalazłem w Poznaniu 2 firmy, którre zajmuja sie renowacją xenonów. Jutro będe dzwonił, ciekawe co mi powiedzą

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i za ile kasy. Może zrobią to za jakieś drobne

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość maras_eko

no i poswietlenie przycisku od włączania działało . Po wymianie żarówki przepaliła się ona po 12 dniach :/ To chyba nie jest normalne?? zdażyło się to komuś??

Sprawdziłeś napięcie na akumulatorze przy wyłączonym silniku oraz przy włączonym ( sprawdzasz wówczas nepięcie ładowania akumulatora )?

Gość maras_eko

sprawdzałem z kolesiami z roboty, w sumie to oni sprawdzali i mowili że jest git, ja odpalałem samochod. Wartości dokładni nie pamiętam. A powinny byc jakieś wartości graniczne ładowania? Wydaje mi się, że Aku mam wyrabany, bo jest chyba od nowości. Kontrolka od naładowania się nie pali i jak postoi 2 dni to z rana nie kopie od razu. Nie trzyma chyba....

sam akumulator w granicach 12 V, a ładowanie około 14,5. Jak jest pozyżej 15 to bym zaglądał do alternatora.

Gość maras_eko

jutro sprawdzę dokładnie ale na 99% powyżej 15 V nie miałem...

co do żaróweczek w przyciskach to mogłeś mieć poprostu pecha i się najzwyczajniej w świecie spaliły jak chcesz uniknąć więcej takich problemów to możesz wlutować zaróweczki od ciężarówki na 24V ale będą one niestety troszke słabiej świecić co w nocy moze być zauważalne i denerwujące.

Przy ksenonach wymień sobie żarniki szczególnie ten stary zobacz jakiej firmy jest ten nowy żarnik i drugi kup taki sam.

Gość maras_eko

ładowanie jest git, wszystko jak należy...

Gość ALVARO1981

Ja tez tak mialem ze jeden ksenon inaczej swiecil,. Wyjmij je i porownaj czy sa tej samej firmy philipsy i osramy inaczej swieca. Najlepiej kup 2 zarniki nowe takie same i bedzie git.

Gość maras_eko

No i lampa zrobiona.. Robiłem w tej firmie tak dla info:

sama lampa zrobiona jest dobrze, wyczyszczona, wymyta od środka, wysuszona, wyglada jak nówka, teraz nie ma różnicy między nimi. Tylko baran przy demontazu najprawdopodobniej oderwał dolną część uszczelki, która nachodzi na lampę a mi wciskał że juz tego nie było. Musiałem sam sobie radzić...

Gdyby ktoś chciał tam robić to nie wiem czy bym polecił. trzeba by było cały czas na łapy patrzeć, ale ja niestety nie mogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.