Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
zibo

Centralny zamek - wszystko ok - ale jak tylna klape?

Polecane posty

Witajcie, kupiłem taki centralny zamek

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć code

Podłączyłem już otwieranie i zamykanie z pilota... kierunkowskazy też przez diody, tylna klapa działa razem z wszystkim, ale jest możliwość że mogę osobno samą klapę odblokować i zablokować tylko nie wiem pod który kabel się podpiąć.

Wiem że od tego mam różowy kabel, ale nie wiem pod jaki się podpiąć w samochodzie.

Pomożecie?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

1. Moze i pomozemy, tylko schemat by sie przydal... :-D

2. Na jednym kablu raczej funkcji otworz/zamknij dla klapy nie zrobisz. Taki numer przechodzi wtedy, kiedy masz bagaznik otwierany ciegnem z wnetrza auta - po prostu polaczasz silownik ktory szarpie za linke i otwiera klape. Tutaj musisz podawac na przemian +/- na silownik centralnego w klapie, i jeszcze oddzielic jakos silownik klapy od tych w drzwiach, aby kiedy bedziesz sterowal otwieraniem klapy nie otwieraly sie rowniez drzwi...

Coś jest na rzeczy, bo jak podłączyłem ten różowy kabel od klapy tylko nie pamiętam pod jaki kabel, to zamek coś tam robił, ale nie wiem czy się zamykał czy otwierał i to tylko tylni w klapie.

Tylko ja wiem którym kablem się steruje, ale nie wiem pod który w samochodzie sie podpiąć.. ?

Edytowano przez zibo

Kolego, powiem tak, na intuicję biorę fakt, że na pilocie masz dodatkowy przycisk otwierania samego tyłu. W oplu podawanie impulsów jest na - zatem na tył tym swoim różowym kabelkiem wepnij się w przewód, na którym pojawia się chwilowy minus. Sprawdzisz to tak, że normalnie grzybkiem zamknij centralny, zbadaj voltomierzem przewody się i się przekonasz.

Informacja dla Ciebie i innych: to z kluczyka jest tylko otwieranie, zamknąć trzeba znowu jakby wszystkie drzwi. Wtedy jest takie sekundowe cyknięcie wszystkich siłowników.

Tak dokładnie, na pilocie dodatkowy przycisk do tylnej klapy i otwieranie, potem zamykanie przyciskiem od ogólnego zamykania tylko że w tym momencie jak tylko klapa otwarta to tylko ona się zamknie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

może trochę tam do góry nie dopisałem wszystkiego.

Dzięki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Kurcze są dwa wątki. Pierwszy to ten, co tam masz za potencjał na tym swoim różowym kabelku. a Drugi wątek, to taki, że muszę zerknąć na schemat w chacie ile jest przewodów na tylną klapę i jakie są w nich potencjały. Wtedy możemy dalej ruszać

To teraz tak:

1. Nie mam teraz samochodu, dopiero wieczorem.

2. Jak sprawdzić potencjał? Miernikiem tak?

Tak, miernik w rękę, zakres 20 V DC i na kabelkach dojdziesz który przewód jaki ma potencjał. Miernik Ci to pokaże.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sprawdzę wieczorem i napiszę w tym poście żeby nie jeden pod drugim. Dzieki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

----------

Na kablu do sterowania zamkiem w klapie wychodzi w zależności od ustawienia zworek w sterowniku - ~6V i ~12V .

Kombinowałem, dwa razy ten sam bezpiecznik spaliłem (ale to bezpiecznik na tym różowym kablu do sterowania klapą) i nie zrobiłem osobnego otwierania klapy. Tzn... niby podłączyłem i reagowała sama klapa, ale siłownik lekko tykał - nie otworzył zamka w klapie i dałem sobie spokó. Nie jest to aż tak potrzebne, tyle to otworzę wszystko i zamknę wszystko.

Po prostu sterownik zdalny ma taką możliwość i chciałem wykorzystać, nie to nie. Reszta działa idealnie.

Edytowano przez zibo

Pytanko- z centralki wychodzi impuls czy moze jest to podpiete przez przekaznik ?

Jesli tylko impuls- to jest on zbyt krotki i ma zbyt male natezenie by ruszyc silownik (stad pewnie to dziwne reagowanie silownika)- mozna podlaczyc pod to przekaznik-najlepiej tak, by w momencie otwierania odcinalo prad w kierunku oryginalnej centralki (ewentualnie dioda zaporowo).

Pozdrawiam.

Mam pytanko - po co Ci otwieranie samej tylnej klapy?! jaką robi różnicę czy jak przyciśniesz przycisk na pilocie to otworzy się tylko bagażnik lub sama klapa, skoro i tak będziesz musiał innym zamknąć!

Jedyna myśl jaka przychodzi mi do głowy to to że skoro jest to musi działać bo innego logicznego rozwiązania nie widzę. I żeby nie było nie jest to jakiś naskok na Twoją personę tylko ciekawość.

pozdrawiam

recces, masz rację, chyba tylko impuls wychodzi i jest to za krótko żeby ruszyć siłownik od klapy bo tylko drgnie i koniec.

Żywcia masz rację

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jest - więc chciałem wykorzystać. 3 przyciski na pilocie, górnym zamykam, dolnym otwieram, a środkowym mam otwieranie samej klapy i żeby ją zamknąć wciśkam górny - zamknięcia. Ale już dałem spokój i nie chce mi się ponownie rozbierać wszystkiego.

Wszystko działa, otwieranie z pilota, zamykanie, kierunkowskazy podłączone, raz mrugaja na zamknięcie, dwa razy na otwarcie, na zamkniętych drzwiach gdy wcisnę ponownie zamykanie, mrugają 5 razt - wyszukiwanie na parkinhu, także mam co chciałem, więcej mi nie potrza

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.