Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Tichy

Tuleje wahaczy poprzecznych tylnych

Recommended Posts

Guest Tichy

Witam,

zaczęło mi ostatnio coś stukać w tylnym zawieszeniu, pojechałem do mechanika, i okazało się, że to tuleje pływające. Dla świętego spokoju kupiłem 4 x tuleje pływające + 2 x te aluminiowe, mocujące wahacz do podwozia. Po wymianie stuków nie ma, ale jakiś czas później zaczęły się coraz wyraźniejsze zgrzyty na nierównościach - tzn. jak najadę na muldę to zawieszenie trzeszczy jakby miało się rozpaść... Byłem u tego mechanika ponownie, i twierdzi, że tym razem to tuleje metalowo gumowe wahaczy (te od wewnętrznej strony auta). Oglądając zawieszenie stwierdził, że te tuleje pływające, które wymienił wcześniej też już mają luzy....

I moje pytanie brzmi, czy te tuleje wewnętrzne w Vectrze B z 2000r (2.0DTI) są wymienne, bo w jednym sklepie postraszyli mnie, że trzeba cały wahacz kupować? Druga kwestia, to czy kupować oryginał za ponad 100zł w ASO czy są jakieś dobre zamienniki? Nie chcę wtopić jak z tymi pływającymi (dałem za nie ponad 40zł za sztukę a okazały się gó...no warte)?

Edited by Tichy

Please login or register to see this quote.

te tuleje wahaczy (od wewnetrznej strony auta - jak piszesz) sa wymienne, ale bardzo rzadko one "padaja"

Jak kupujesz to kupuj Lemforder, najlepiej u pewnego sprzedawcy (u Stachowiaka)

Please login or register to see this link.

skrypiec Ci moga tez gumki na stabilizatorze

Guest Tichy

Gumki stabilizatora też wymieniałem. Poza tym to bardzo głośne skrzypienie....

A mógłbyś mi pokazać dokładnie jak te tuleje wyglądają?

Edited by Tichy

wygladaja tak:

zadzwon do nich i zapytaj czy maja Lemfordera bo na aukcjach nie widze,

kontakt z tym sprzedajacym jest bardzo dobry, ludzie tam pracujacy znaja sie na rzeczy i sa pomocni

Guest Tichy

Wielkie dzięki, mam nadzieję, czyli ogólnie tuleje kupować Lemfordera? Czy lepiej nie ryzykować i kupować w ASO oryginały GM? Nie chciałbym za kilka tygodni znowu zmagać się z tym samym...

Lemforder robi dla GM, wiec to jest to samo

Guest Tichy

Znalazłem rysunek tylnego zawieszenia i widzę też takie cztery duże tuleje na których jest zamocowana belka, ich też nie wymieniałem - sądzisz, że one mogą też być odpowiedzialne za takie przeraźliwe skrzypienie?

raczej nie, najczesciej skrzypia gumki na stabilizatorze i tuleje plywajace... no ale skoro mechanik potwierdzil ze to tamte to wymieniac tamte

Guest Tichy

Rozmawiałem z tym sprzedawcą, którego poleciłeś, i faktycznie Lemfordera mają, ale tylko pływające. Tych mocujących wahacz do belki Lemforder nie produkuje, a w ASO sprzedają tylko w komplecie z wahaczem (!!!). Chyba nie ma potrzeby, żebym wahacze wymieniał, więc np. Febi może być?

jak już chcesz koniecznie wymieniać to Febi moze być.

Guest Tichy

Nie chcem ale muszem... 18zł za sztukę to nie wygórowana cena za pozbycie się tego przeraźliwego trzeszczenia...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Sienkos

Tichy i jak udało się pozbyć problemu po wymianie tych tulei? mam podobny problem i będę wdzięczny za info. I od razu napisz czy robiłeś to sam i czy dużo z taka wymiana roboty. Dzięki.

Witam.

Do wymiany tulejek będziesz na 100% potrzebował aby nie rozebrać "pół" samochodu i zmarnować sporo czasu ściągacza.

Zapraszam na zakupy do siebie.

Guest Tichy

Zamówiłem tuleje Febi od sprzedawcy polecanego przez Baranka. Z mechaniką jestem na bakier, więc oddam auto do warsztatu na wymianę tych tulejek. Mechanik mówił, że to mniejsza robota niż wymiana tych pływających, więc mam nadzieję, że nie będzie musiał demontować pół samochodu a co najwyżej te cztery wahacze poprzeczne.... Zbieżność po tym też trzeba robić?

Moim zdaniem po wymianie tych tulejek totalnie nic się nie zmieni i nadal będzie ci wszystko trzeszczało. Na mój gust przyczyną raczej jest tuleja główna lub tuleje pływające. W pierwszym przypadku gdy trzeszczało trzeba było spryskać obficie jakimś WD-40 i słuchać czy przestało natomiast przy tulejach pływających wlać olej strzykawką z igłą do wnętrza tulei przebijając te gumowy osłonki.

Moim zdaniem machanik spier.. ci robotę i źle zmontował wahacz przez co tuleja główna była skręcona i się rozpadła.

Jeśli juz się uparłeś na wymianę tych małych tulejek to jeśli nie będzie przy wymianie demontowany wahacz wzdłużny to zbieżność nie powinna się przestawić.

Guest Tichy

Te główne, to takie dwie aluminiowe? Dużę i krótkie, które mocują wahacze podłużne? Je też wymieniałem, stare były popękane a mimo to nie hałasowały. Jak miałem zjechane pływające i popękane te mocujące to przy przyspieszaniu i hamowaniu coś stukało i na postoju jak się autem bujnęło to był taki bardzo głośny strzał. Jak je wymienili to wszystko ucichło, a to trzeszczenie nie.

Mechanik poluzował mocowanie wahaczy podłużnych a ja bujałem i przestało trzeszczeć, po tym doszliśmy, że to one są winne. Zresztą zobaczymy, jak wymienię. Na wymianę tych pływających poczekam aż zaczną stukać - nie mam czasu siedzieć znowu 3 godziny u mechanika.

oj oj oj mechanicy od 7 bolesci - do kamieniołomu i gumowy młotek dać, bo i tak rozumu nie uzywają

Guest Tichy

??

rozwin swoja mysl

jak mechanik nie umie w sposób jednoznaczny określić uszkodzenia zawieszenia na podstawie odglosów pochodzącyh z niego np skrzypienia,

tzn, w sposób dokładny wskazać co jest powodem w tym wypadku skrzypienia ? przecież to nie trudne po odkręceniu wachacza poprzecznego i podłużnego.

Od kilkudziesięciu lat zajmuje się mechaniką pojazdową i poprawiam robotę niejednokrotnie po innych osbach podobno po ''fachu''.

Zakładają klientom tulejki po 8,00 zl netto - klienci płacą jak w GM, ponadto nie odpowietrzaja układów hamulcowych bo ich rozkręceniu, nie wykonują geometii - szkoda opowiadać.

Polecam i zakładam tulejki od dostawców: LEMFORDER i FEBI.

Guest Sienkos

To ja chętnie podjadę do Ciebie zdiagnozować moje stuki..tez jestem z Krakowa. Wyślij proszę namiary na priv. ok?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Tichy

Wymieniłem te 4 tuleje, trzeszczenie się zmniejszyło, ale nie zniknęło. Mechanik jeszcze raz wziął zawieszenie na słuch i przesmarował te gumy na stabilizatorze (nie końcówki ale te mocujące stabilizator) i chyba jest ok. Pojeżdżę i potestuję jeszcze.

Nawiązując do przedmówcy, tulejki pływające można dokręcać na aucie wiszącym, bo one się same ustawią. Te 4 mocujące wahacz trzeba natomiast dokręcać na kołach, żeby nie naprężać gumy. Poza tym tulejki pływające jak są zużyte, to stukają a nie trzeszczą.

Guest Tichy

A co rozumiesz przez tuleję główną? Tulejki pływające nie mogą być skręcone, bo one są pływające i się same ustawiają. Tuleje wahacza poprzecznego natomiast były ok, tylko skorodowane, więc wymieniłem. 4 tuleje mocujące belkę do podwozia nie były ruszane, więc nie wiem, czemu coś miało by zostać spier...ne....

Edited by Tichy

A co sądzicie o firmie Kraft? Czy tej firmy tuleje sa dobre, ma może ktoś takie założone?

Na forum jest jasno napisane, że jak kupować to GM/Lemforder, ewentualnie jeszcze febi a wszyscy kombinują... W ten sposób nie robi sie oszczędności. Jeśli policzysz sobie, że na tych tulejach zrobisz 1/3 tego przebiegu co na porządnych + zapłacisz za częstszą wymianę to przekonasz się czy warto.