Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość edariusz89

Katalizator

Polecane posty

Gość edariusz89

Witam! Zamierzam z mojej Vectry A 1.8 8v wywalić katalizator i w jego miejsce rurę, o przeglądy się nie boję ze względu na znajomego który za flachę przymknie oko. Ten zabieg może oczywiście minimalnie ożywić autko?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Polecam również ten temat:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Kolega w Vento wyrzucił kata i dał strumienice auto jak wkręca na obroty to słychać taki metaliczny dzwięk mnie irytuje ten odgłos. Kilka Vectr też tak metalicznie brzęczy w klubie ale co kto lubi.

Jedeni podkręca silnik montując stożek i strumienice ;-) drudzy zmieniają zmienia wałki i robi profesjonalny dolot.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ten zabieg ani troche nie ozywi auta zapewniam,a metaliczny piekny dzwiek bedziesz mial.

Gość edariusz89

Poczytałem, przemyślałem i podaruję sobie. Z takiego 1.8 bez kosztownych przeróbek i tak rakiety nie będzie, pozostaje wymieniać na czas elementy eksploatacyjne i cieszyć się bezawaryjnością (3 lata bez jakiej kolwiek awarii). Jutro dojdzie przewód gumowy łączący filtr powietrza z silnikiem, jest już do wymiany i silnik dostaje trochę lewego powietrza. Może to powodować delikatny spadek mocy i wzrost spalania?? Ostatnio coś trochę muli i więcej pali. Świece, filtry, kable zapłonowe są ok. Dodaje że silnik zagazowany.

Moze. Dolot ma byc szczelny.

Gość ares

ja u siebie jezdze bez kata, przeglad przeszedlem bez zadnego problemu wszystko w normie, w dieslu mozna wywalic i nie szkodzi to ani srodowisku ani nie jest wcale glosniej

za to benzyna moze miec problem z przegladem a juz napewno kierowca bedzie mial problem z metalicznym dzwiekiem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość thor

Czemu wszyscy piszecie że wycięcie katalizatora nic nie daje! Mam pytanie czy ktoś kiedyś w życiu widział budowę katalizatora? On jest zwykłym filtrem spalin i niczym więcej i jak każdy filtr zmniejsza przepływ powietrza. Jeżeli ktoś ma bzika na punkcie środowiska to wypisuje brednie że samochód traci moc. Dla nich mam propozycję zmiany forum na GREENPEACE. Ja osobiście wycinałem katalizator i jeździłem tydzień bez niego, samochód mój wtedy miał przebieg 80 000 km przyspieszał rewelacyjnie, niestety mam w garażu zamontowany czujnik i po każdym odpaleniu silnika była automatycznie wzywana straż pożarna.

Teraz mam zamontowany katalizator sportowy ale to już nie jest to samo ale i tak o niebo lepiej niż oryginał!

Co do dźwięku w większości przypadków popełniany jest podstawowy błąd wywalenie z puszki kata płytek ceramicznych a pozostawienie żelaznych ramion które je trzymały i teraz większość partaczy wsadza tam rurkę no i efekt będzie jaki?

Oczywiście nie można wycięciem uzyskać dźwięku basowego tylko głośniejszą pracę silnika i tyle!

Gość ares

to kolege chyba trzeba uswiadomic ze wydech jest zbudowany nie z rurek na przypal tylko z obliczen i jego optymalny przeplyw jest liczony z uwzglednieniem katalizatora

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> pozatym najpierw trzeba by sie zajac dolotem a pozniej wydechem...

a nie profesjonalne zwiekszanie przelotu wydechu moze nie tyle pomoc co pogorszyc

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja mam u siebie wywalonego kata

wstawiona rura made by courtenaysport

do tego przelot remusa bez tlumika srodkowego

(do uzytku wyscigowego-nie jest dopuszczony do ruchu ulicznego) i tlumik koncowy magnexa

wyspiarze wiedza co to,kto to i czym to sie je

a Ci co byli na wiosennym zlocie slyszeli jak to chodzi i widzieli jak jezdzi

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

wiec wywalenie kata ma rece i nogi ale trzeba to robic z glowa

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez gawlak

Gość thor

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Oczywiście jeżeli ktoś zastosuje rurkę od WC to i będzie miał swój samochód pracujący jak WC ;-P ze średnicą się zgadzam wszędzie ma być 52 mm jeżeli montujesz turbo to większa jeżeli nie to będzie WC

Dobra każdy tam ma swoją opinię i swoje zboczeństwo na ten temat.

Gość edariusz89

Dobra. A wywalenie kata i wstawienie przelotu 52mm z końcowym tłumikiem np. Remusa coś poprawi? Jeżeli potrzebne by były zmiany w dolocie to jakie? I dużo głośniej będzie chodził? Bo osobiście nie chcę być najpierw słyszany a potem widziany.

Edytowano przez edariusz89

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.