Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość mawos

Wężyki podciśnienia.

Polecane posty

Gość mawos

Wężyki podciśnienia.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Ze względu na pytania odnośnie podłączenia wężyków podciśńienia w VC 2.2 DTR przerobiłem temat do porady.

Na foto zaznaczone są miejsca, które były potrzebne do sprawdzenia podłączenia wężyków w celu prawidłowej pracy silnika.

• Dodający

• Dodano
    2012.11.02
  • Kategoria

jeśli chcesz dokładne foty to zaznacz na fotce które okolice cię interesują

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Edytowano przez zubek73

Gość mawos

Na zielono zaznaczyłem.

Ze względu na pytania odnośnie podłączenia wężyków podciśnienie w VC 2.2 DTR przerobiłem

temat do porady.

Na foto zaznaczone są miejsca które były potrzebne do sprawdzenia podłączenia wężyków w celu

prawidłowej pracy silnika

Edytowano przez JarekS

Gość mawos

Dzięki wielkie! U mnie było źle podłączone ( galimatias ). Teraz już poprawiłem i silnik jak pięknie gaśnie, bez wstrząsów.

Gość mawos

Ten zaznaczony na zdjęciu siłownik teraz już jest podłączony dobrze ale nie ma w nim żadnej reakcji, ani na wolnych obrotach ani podczas dodawania gazu. Wiem, że to jest siłownik przesłon przełączających, ale brak reakcji mnie dziwi.

Wszystko jest OK tak ma być , u mnie też niedawno zauważyłem ten sam problem zero reakcji na dodawanie gazu przepustnica nie reagowała więc zacząłem kombinować i wszystko okazało się ok ,więc odłączyłem wężyk podciśnienia i pojechałem w drogę reakcja na dodawanie gazu bardzo słaba po prostu muł ,jak się okazało ta przepustnica chodzi tylko pod obciążeniem albo komputer załącza ja tylko gdy się samochód toczy znaczy jedzie fakt faktem gdy podłączyłem ją z powrotem wszystko było OK

Gość mawos

Dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem, że może mieć to związek z obciążeniem silnika.

Gość chris295

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

srodkowe zdjecie pierwszy cienki wezyk od prawej patrzac na zdjecie odpialem go i ta usterka znika ale po przejechaniu pewnej odleglosci viki wkreca sie tylko na 3000 obr tak jakby wcale sie turbo nie zalaczalo i zapala sie autko z kluczem po jakims czasie znika a jak zgasze auto i odpale wraca do normy i po jakims czasie znow to samo...Jak zaloze wezyk to samo tylko silnik zaczyna tak pracowac jakby palil na dwa cylindry az zawory slychac!!!!Gdzie jest ten caly egr w 2,2 dti 2004 jakas fotka moze ?w szukaczce nie moge znalezc pomocy.

+ inne

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość vectra siwy

Panowie pomużcie posiadam Viki 2,2DTI z roku 2002 i ma źle podłonczone wężyki podciśnienia mianowicie nie jest podłonczony jeden z elektro-zaworów umieszczony na obudowie plastikowej Akumulatora są oczywiście dwa jeden na górze a drugi zaraz podnim a moj ten na dole nie jest podłonczony żadnym wężykiem czy ktoś może mi zrobić fotki swoich wszystkich podciśnień i wysłać na maila siwy.vip@interia.pl posiadam książkę Heynesa Sam Naprawiam a w niej nic mienia na temat podłonczenia wężyków podciśnienia żadnego schematu aż dziwne a jest to bardzo wążne moim zdaniem z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam miłośników Viki

Witam u mnie to samo, tylko tak auto jest u mechanika bo przekładany był silnik. Viki nie wkreca sie na obroty max to okolo 2800 i to od chwili odpalenia, nie zeby w czasie jazdy tryb awaryjny wskoczył. Podjechalem pod kompa i pokazalo 3 błedy P0243 P0700 i trzeci to nie wiem ale cos "brak 12v po zapłonie". Z tego co patrzylem na elektrozawory jeden ten co jest przy pasie przednim od strony aku został zaślepiony "sróbka". Prosze o dokładniejsze zdjecie tego elektrozaworu i podpietych do niego wezykow (zdjecie od strony silnika na elektrozawor w kierunku frontu auta). Druga rzecz to wezyk od pompy vacum, jezeli on bd dziurawy tzn jest, co moze sie dziac.

ten pierwszy od aku steruje przepustnicą do gaszenia żeby nie telepało, zaślepia sie go w kombi i signum, jest to doraźna eliminacja skutków zepsutego elobau. jak masz nieszczelne podciśnienia to nie dziw się że muł, łopatki od turbo sterowane są podciśnieniem

Tak wiem ze mam nieszczelnosc, ale to na wezyku biegnacym od pompy vacum do bodajze serwa. Nie jestem poprostu pewien dobrego umiejscowienia wezykow podcisnienia dlatego prosze o foto by sie upewnic. Objaw jest taki ze turbo wogóle sie nie zalacza nie widac zeby ruszala sie tzw gruszka turbiny. Tak samo jak przejechalem 1.5 km zeby pod kompa podpiac turbo zagrzalo sie tak ze jak kolega dotkna to sobie sparzył dłoń. (jak sie mogła tak zagrzac jak nie pracowała?)

turbina się kręci cały czas także miała prawo się rozgrzać, tylko bez podłączonego podciśnienia nie osiąga odpowiednich obrotów i niedoładowuje

patrząc na zdjęcia powyżej, pierwszy elektrozawór jest od turbo, te dwa obok siebie to klapa gasząca ( przepustnica

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak zwał tak zwał ) i klapy wirowe

jest jeszcze takie jedno małe g**no przy akumulatorze podciśnienia, ale na razie go zostawmy

dojście do wszystkich zaworów jest jedno: z vacuum pompy przez trójniki do elektrozaworów, każdy zawór jest opisany ( vac in, vac out) i tak trzeba podłączyć podciśnienia, możesz podłączać po jednym przewodzie aż dojdziesz do celu, proste tylko trzeba troszkę pomyśleć, w każdym razie po odpaleniu silnika cięgno sterujące turbiną powinno przestawić się w pozycję przeciwną od spoczynkowej

Czyli jezeli wezyk prowadzacy od pompy vacum bd mial dziure to bd sie takie cuda dziac ?

U mnie nadpalony jest tutaj

No tak. To przecież jeden układ. Wyobraź sobie wąż ogrodowy - zatkany na jednym końcu a drugim końcem Ty ustami zasysasz powietrze z tego węża (jesteś więc pompą VAC, wytwarzasz podciśnienie takie na ile zdolne są Twoje płuca i usta).

A teraz przetnij wąż w dwóch miejscach i wepnij w tych miejscach na trójnikach kolejne dwa węże zatkane na końcach - masz trzy węże połączone ze sobą i tylko w jednym miejscu możesz zasysać - robisz to tak mocno jak mocne są Twoje płuca. A teraz zrób dziurkę gdziekolwiek w Twoim układzie. I co? Zasysając teraz powietrze z węży nie jesteś w stanie wytworzyć dużego podciśnienia bo cały czas jest zasysane powietrze z zewnątrz, przez dziurkę... Jeśli podciśnienie jest za małe - elementy wykonawcze czyli np. cięgno od turbiny nie zostaje zaciągnięte bo podciśnienie jest niewystarczające. Ogrodnik zrozumiał? :-)

Nie trzeba było az tak łopatologicznie ;P, no ok ale zrozumiale. Uszczelnie ten waz i zdam relacje i pewnie ten bład P0243 to wina nieszczelnosci.

Uszczelnie = wymienię

Witam wszystkich ! Pochwalę się wam swoją wczorajszą przygodą i proszę o opinie .

Ostatnio wymieniałem uszczelke pod pokrywą zaworów i mechanik dostrzegł że odłączony jest przewód podciśnienia tak jak na fotkach wyżej ten biały cienki, ja osobiście nic w nim nie grzebałem , musiałem kupić w takim stanie i teraz tak po podłączeniu tego przewodu jak wchodziłem na wysokie obroty rządu 3000-4000 obr. zapalała się kontrolka auta z kluczem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jak samochód gasiłem to kontrolka znikała i znowu jak go wkręcałem na obroty to znowu moc spadała musiałem redukować i maksymalnie wchodził mi na 2500 obr. dziwne też tak pomyślałem, więc pojechałem do tego mechaniora dzisiaj żeby mi ten przewód wypiął z powrotem bo coś się dzieje nie tak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> wypiął ten biały przewód zrobiliśmy próbę wkręciłem go na 3500obr. i kontrolka sie już nie pojawiła

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">. Jeżeli jest ktoś miał mcoś podobnego albo wie o co może w tym wszystkim chodzić proszę o komentarze . Boję sie że jest to tzw. "cisza przed burzą" i zaczyna się coś konkretniejszego dziać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> z góry dzięki pozdrawiam .

A powiedz mi czy mogę wymienic na waz od anglika, chodzi mi o jego długosc czy jak bd dluzszy to czy to nie bd przeszkadzac.

Edit.

Wąż zmieniony, wszystko szczelne chodzi o podcisnienie. Pompa vacum działa poprawnie, węże prawidłowo podpiete. I dalej d*pa. 2500 obrotow i tyle, turbina sie nie zalacza wogóle nie ma cisnienia w wezyku od elektrozaworu do gruszki turba. Z tego co mechanik mi powiedzial to nie wychodzi prad z tej kostki do elektrozaworu (zdjecie nizej)(obwód jest bo bylo sprawdzone). Błąd ten sam co był kilka postów wyzej. Pomozcie bo mechanik juz sam nie wie co moze byc, nie spotkal sie z takim przypadkiem jak i ja na forum.

Edytowano przez mazurek89

jeśli kombi to może być przewód od elobaua, a jeśli hatchback, sedan to od klap wirowych, trzeba wymienić gruszkę

Elekrtozawor, byl zmieniany na sprawny i dalej nic. Z tego co mechanik mowil ze sprawdzal na krótko i tez nic (nie wiem co na krotko dokladnie sprawdzal). Skad jest ten kabel gdzie sie zaczyna, czy on steruje elektrozaworem. (zdj w #21) Teraz mowi ze jeszcze turbina zostala mu zeby przelozyc i mojego anglika (ale mowi ze moja lepsza z eu wersji bo ma mniej luzu) ale co ona ma wspólnego skoro nie ma podcisnienia sterujacego i ma co ja otworzyc.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.