Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Yanic

Ogrzewanie tylnej kanapy

Polecane posty

Witam,

1) Gdzie i jak musze szukac instalacji do ogrzewania tylnej kanapy??? - wersja gdy sa gdzies kostki do mat i przelacznikow...

2) Czy wystarczy podprowadzić przewody z tylnej centralki pod kanape (i oparcie) oraz w tunel do przelacznikow? - wersja gdy nie ma instalacji...

3) Jakiej mocy i wielkosci sa te maty na tyl???

Prosze o porady i wskazowki.

Pozdrawiam.

P.S. ECO-skora z przodem ogrzewanym...

Gość gambit

Na pewno musisz poszukać odpowiednich mat dla materiału obiciowego. O ile wiem, sa inne maty grzewcze dla skóry i weluru.

Jeżeli twoja wersja modelowa występowała z ogrzewaniem tylnej kanapy, to instalacja bedzie seryjnie zamontowana. Kostki od włączników powinny być poprowadzone na tył tunelu środkowego w miejscach, gdzie wersja z ogrzewaniem ma włączniki. Jeżeli są kostki od włączników, to musza być też kostki do podpięcia mat.

Jeżeli nie znajdziesz kostek, to możesz sobie równie dobrze zainstalować ogrzewanie z innej marki, bo będziesz musiał zrobić wszystko od nowa wpinając zasilanie w instalację. O tym gdzie się podpiąć niech podpowie Ci ktoś z lepszą znajomością instalacji elektrycznej, żebyś cxzegoś nie popalił, ponieważ maty mają duży pobór prądu i jeszcze większy opór.

Nie mialem ogrzewania z tylu, a w panelu srodkowym tylnym jest tylko popielniczka i gniazko zapalniczki...

Jak sie dostac z tylu do tego panela - czy da sie zdemontowac ten front bez uszczerbku?

Jakiej mocy i wymiarow powinny byc te maty?

pozdr.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

z tego co sobie przypominam to wystarczy podważyć

ale od gory, od dolu, z lewej czy prawej? - bo nie chcialbym niczego uszkodzic...

Gość kazik76

z tego co sobie przypominam to widzialem na tym forum krok po kroku jak demontowac to..wraz ze zdjeciami:) pozdro

Gość ozeo66

Witam.

W pierwszej kolejnosci radzę podnieść siedzisko tylnej kanapy i sprawdzić, czy są poprowadzone przewody instalacji ogrzewania kanapy. W mojej Vectrze (najprostrza wersja z welurowymi obiciami i bez ogrzewania przednich i tylnych siedzeń) takie przewody tam się znajdują. Myślę, że standardowo są montowane niezależnie od wersji końcowej samochodu.

Inna sprawa, to czy są podłączone do wyłącznika ogrzewania foteli przednich? A jeżeli nie, to gdzie znaleźć odpowiednie łącza na desce rozdzielczej?

Powodzenia!

spróbuj delikatnie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, chyba bez różnicy

wyciagnolem popielniczke i sa tam dwie takie kostki jak na zdjeciu ponizej...

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

i do czego to?

a jak sciagnac kanape? - wystarczy tylko powalczyc rozsadnie z siedziskiem? i w ktorym miejscu powinny byc ewentualnie zlokalizowane te wtyczki???

jakie duze maty na siedzisko a jakie na oparcie?

Gość ozeo66

a jak sciagnac kanape? - wystarczy tylko powalczyc rozsadnie z siedziskiem? i w ktorym miejscu powinny byc ewentualnie zlokalizowane te wtyczki???

jakie duze maty na siedzisko a jakie na oparcie?

Mnie udało się zciągnąć siedzisko kanapy "siłowo" - w dwóch miejscach (między podłokietnikiem a końcami kanapy) są zaczepy - mocowanie na wcisk. Mocno, ale z czuciem szarpnąłem siedzisko w górę. Po podważeniu trzeba uważać jedynie by swobodnie wysunąć siedzisko z uchwytów pasów bezpieczeństwa. Pod siedziskiem od razu są widoczne konektory do podłączenia ogrzewania (bo co innego?)

Nie polecam manipulowania przy podłączeniu elektryki do napinaczy pasów bezpieczeństwa :-) (też widoczne po podniesieniu kanapy).

Edytowano przez ozeo66

bo tak a nie inaczej się demontuje siedzisko

no dobra zobaczymy jutro...

a jak sie ma sprawa z podprowadzeniem elektryki na oparcie - jak i ktoredy (wg orginalu)???

I CZY KTOS MOZE POWIEDZIEC JAKIE DUZE SA MATY NA SIEDZISKO (I OPARCIE)???

Edytowano przez Yanic

Maty z oparć podłącza się do złączki wychodzącej z maty siedzenia. Taki rozgałęźnik jakby. Termostat jest przy macie siedziska.

Rozmiar mat pokrywa się z rozmiarem płaskich części kanap + boczki, które wyglądają jak skrzydełka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> W miejscach zagięć nie ma elementów grzejnych (jest sam materiał) co zapobiega ich przełamywaniu podczas użytkowania. Jak myślisz o zamiennikach to weź to pod uwagę.

ps. te wtyki ze zdjęcia to właśnie do ogrzewania tylnego (lewa i prawa strona)

Edytowano przez Tadzio

dzieki, a jakie zamienniki proponujecie???

Jak będziesz wymieniał tylną konsolę na wersję ze sterowaniem grzanymi siedzeniami to mam taką nową, zapakowaną prosto z ASO na sprzedaż. U mnie niestety nie ma instalacji do mat grzewczych na tył.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

no i nie ma zadnych zamiennikow ani zadnej alternatywy???

Jak decydujesz się na kombinacje niskobudżetowe to wykaż troszkę inwencji

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i zaskocz nas.

Takich "prawdziwych" zamienników dedykowanych do VC (i innych) w tym zakresie to nie ma...

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Gość kazik76

widzialem jak zakladac podlokietnik..kolejnosc odwrotna?

niestety, nie mam podprowadzonych kostek - ale to nie glowne zmartwienie - bardziej nie wiem jak sie dostac pod spod tapicerki tylniej kanapy??? ponizej fotologia...

tak z ciekawosci - co to jest ta plastikowa puszka?

jak widac zadnych podprowadzonych kostek - ale mozna podprowadzic - tylko jak i skad?

ale jak zdjac obicie?

chyba ze te krance (z drutem w srodku) zdejmuje sie jakos z tych obejm wystajacych z tej pianki...

a, i jeszcze do tego nie moge zatrzasnac tego ucha po prawej stronie za pasazerem - nie wpina sie i nie blokuje...

Edytowano przez Yanic

może się połamało

- pod filcem sprawdzalem wczoraj i nic nie bylo, chyba ze ktos z was ma jakies foto gdzie one powinny byc dokladnie...

- musze byc pewny ze da sie zdjac tapicerke bezinwazyjnie z tych koleczek metalowych tak aby je ponownie pozniej zalozyc bo pozniej juz nie bedzie odwrotu... czy ktos juz to badal, sprawdzal, zdejmowal, czy przerabial???

(- na marginesie: czy w tylnym panelu przyciski od podgrzewania wystepuja tylko jako typu "wlacz-wylacz" czy rowniez takie z regulacja jak na przodzie??? - a moze jesli nie to moze by i mozna by takie z regulacja zastosowac?)

- dziwne że nie ma wtyczek skoro w konsoli są?!

- ja zdejmowałem tył do czyszczenia po "awarii" i przód jak montowałem grzanie. Użyłem długich prostych szczypiec (a'la kombinerki) i drugie podobne ale wykrzywione. Rozginasz kółeczko tylko tyle aby zdjąć z pręta mocującego. I tak razy 100

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Zakładasz odwrotnie, tzn. najpierw na zaczep przy obiciu a potem na pręt w gąbce i zaginasz szczypcami.

- oryginalne są tylko zał/wył. Termostacik przy macie pilnuje aby czterech liter nie popaliło. Pewnie można by regulowane przeszczepić, ale po co? Będzie wyglądało co najmniej nieoryginalnie....

nic takiego u mnie nie widac...

wydaje mi sie ze kolega bajtek nie mial rowniez i gniazka na tyle konsoli...

- pewnie jest jedna wiazka do gniazdka i do wlacznikow ogrzewania tylnej kanapy...

- a tak na zas, gdy nie mam z tylu podprowadzonej instalacji to jak nalezalo by poprawnie poprowadzic aby wykozystac ta instalacje ktora sie znajduje w konsoli tylnej - dokad ona idzie? i gdzie ewentualnie podpiac przewody od mat kanapy - bo przeciez to musi ze soba wspolgrac...

- to ma ktos foty lokalizacji tych wtyk pod ogrzewanie?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.