Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Yanic

Ogrzewanie tylnej kanapy

Recommended Posts

Witam,

1) Gdzie i jak musze szukac instalacji do ogrzewania tylnej kanapy??? - wersja gdy sa gdzies kostki do mat i przelacznikow...

2) Czy wystarczy podprowadzić przewody z tylnej centralki pod kanape (i oparcie) oraz w tunel do przelacznikow? - wersja gdy nie ma instalacji...

3) Jakiej mocy i wielkosci sa te maty na tyl???

Prosze o porady i wskazowki.

Pozdrawiam.

P.S. ECO-skora z przodem ogrzewanym...

Guest gambit

Na pewno musisz poszukać odpowiednich mat dla materiału obiciowego. O ile wiem, sa inne maty grzewcze dla skóry i weluru.

Jeżeli twoja wersja modelowa występowała z ogrzewaniem tylnej kanapy, to instalacja bedzie seryjnie zamontowana. Kostki od włączników powinny być poprowadzone na tył tunelu środkowego w miejscach, gdzie wersja z ogrzewaniem ma włączniki. Jeżeli są kostki od włączników, to musza być też kostki do podpięcia mat.

Jeżeli nie znajdziesz kostek, to możesz sobie równie dobrze zainstalować ogrzewanie z innej marki, bo będziesz musiał zrobić wszystko od nowa wpinając zasilanie w instalację. O tym gdzie się podpiąć niech podpowie Ci ktoś z lepszą znajomością instalacji elektrycznej, żebyś cxzegoś nie popalił, ponieważ maty mają duży pobór prądu i jeszcze większy opór.

Nie mialem ogrzewania z tylu, a w panelu srodkowym tylnym jest tylko popielniczka i gniazko zapalniczki...

Jak sie dostac z tylu do tego panela - czy da sie zdemontowac ten front bez uszczerbku?

Jakiej mocy i wymiarow powinny byc te maty?

pozdr.

Please login or register to see this quote.

z tego co sobie przypominam to wystarczy podważyć

ale od gory, od dolu, z lewej czy prawej? - bo nie chcialbym niczego uszkodzic...

Guest kazik76

z tego co sobie przypominam to widzialem na tym forum krok po kroku jak demontowac to..wraz ze zdjeciami:) pozdro

Guest ozeo66

Witam.

W pierwszej kolejnosci radzę podnieść siedzisko tylnej kanapy i sprawdzić, czy są poprowadzone przewody instalacji ogrzewania kanapy. W mojej Vectrze (najprostrza wersja z welurowymi obiciami i bez ogrzewania przednich i tylnych siedzeń) takie przewody tam się znajdują. Myślę, że standardowo są montowane niezależnie od wersji końcowej samochodu.

Inna sprawa, to czy są podłączone do wyłącznika ogrzewania foteli przednich? A jeżeli nie, to gdzie znaleźć odpowiednie łącza na desce rozdzielczej?

Powodzenia!

spróbuj delikatnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">, chyba bez różnicy

wyciagnolem popielniczke i sa tam dwie takie kostki jak na zdjeciu ponizej...

Please login or register to see this link.

i do czego to?

a jak sciagnac kanape? - wystarczy tylko powalczyc rozsadnie z siedziskiem? i w ktorym miejscu powinny byc ewentualnie zlokalizowane te wtyczki???

jakie duze maty na siedzisko a jakie na oparcie?

Guest ozeo66

a jak sciagnac kanape? - wystarczy tylko powalczyc rozsadnie z siedziskiem? i w ktorym miejscu powinny byc ewentualnie zlokalizowane te wtyczki???

jakie duze maty na siedzisko a jakie na oparcie?

Mnie udało się zciągnąć siedzisko kanapy "siłowo" - w dwóch miejscach (między podłokietnikiem a końcami kanapy) są zaczepy - mocowanie na wcisk. Mocno, ale z czuciem szarpnąłem siedzisko w górę. Po podważeniu trzeba uważać jedynie by swobodnie wysunąć siedzisko z uchwytów pasów bezpieczeństwa. Pod siedziskiem od razu są widoczne konektory do podłączenia ogrzewania (bo co innego?)

Nie polecam manipulowania przy podłączeniu elektryki do napinaczy pasów bezpieczeństwa :-) (też widoczne po podniesieniu kanapy).

Edited by ozeo66

bo tak a nie inaczej się demontuje siedzisko

no dobra zobaczymy jutro...

a jak sie ma sprawa z podprowadzeniem elektryki na oparcie - jak i ktoredy (wg orginalu)???

I CZY KTOS MOZE POWIEDZIEC JAKIE DUZE SA MATY NA SIEDZISKO (I OPARCIE)???

Edited by Yanic

Maty z oparć podłącza się do złączki wychodzącej z maty siedzenia. Taki rozgałęźnik jakby. Termostat jest przy macie siedziska.

Rozmiar mat pokrywa się z rozmiarem płaskich części kanap + boczki, które wyglądają jak skrzydełka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> W miejscach zagięć nie ma elementów grzejnych (jest sam materiał) co zapobiega ich przełamywaniu podczas użytkowania. Jak myślisz o zamiennikach to weź to pod uwagę.

ps. te wtyki ze zdjęcia to właśnie do ogrzewania tylnego (lewa i prawa strona)

Edited by Tadzio

dzieki, a jakie zamienniki proponujecie???

Jak będziesz wymieniał tylną konsolę na wersję ze sterowaniem grzanymi siedzeniami to mam taką nową, zapakowaną prosto z ASO na sprzedaż. U mnie niestety nie ma instalacji do mat grzewczych na tył.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

no i nie ma zadnych zamiennikow ani zadnej alternatywy???

Jak decydujesz się na kombinacje niskobudżetowe to wykaż troszkę inwencji

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> i zaskocz nas.

Takich "prawdziwych" zamienników dedykowanych do VC (i innych) w tym zakresie to nie ma...

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest kazik76

widzialem jak zakladac podlokietnik..kolejnosc odwrotna?

niestety, nie mam podprowadzonych kostek - ale to nie glowne zmartwienie - bardziej nie wiem jak sie dostac pod spod tapicerki tylniej kanapy??? ponizej fotologia...

tak z ciekawosci - co to jest ta plastikowa puszka?

jak widac zadnych podprowadzonych kostek - ale mozna podprowadzic - tylko jak i skad?

ale jak zdjac obicie?

chyba ze te krance (z drutem w srodku) zdejmuje sie jakos z tych obejm wystajacych z tej pianki...

a, i jeszcze do tego nie moge zatrzasnac tego ucha po prawej stronie za pasazerem - nie wpina sie i nie blokuje...

Edited by Yanic

może się połamało

- pod filcem sprawdzalem wczoraj i nic nie bylo, chyba ze ktos z was ma jakies foto gdzie one powinny byc dokladnie...

- musze byc pewny ze da sie zdjac tapicerke bezinwazyjnie z tych koleczek metalowych tak aby je ponownie pozniej zalozyc bo pozniej juz nie bedzie odwrotu... czy ktos juz to badal, sprawdzal, zdejmowal, czy przerabial???

(- na marginesie: czy w tylnym panelu przyciski od podgrzewania wystepuja tylko jako typu "wlacz-wylacz" czy rowniez takie z regulacja jak na przodzie??? - a moze jesli nie to moze by i mozna by takie z regulacja zastosowac?)

- dziwne że nie ma wtyczek skoro w konsoli są?!

- ja zdejmowałem tył do czyszczenia po "awarii" i przód jak montowałem grzanie. Użyłem długich prostych szczypiec (a'la kombinerki) i drugie podobne ale wykrzywione. Rozginasz kółeczko tylko tyle aby zdjąć z pręta mocującego. I tak razy 100

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Zakładasz odwrotnie, tzn. najpierw na zaczep przy obiciu a potem na pręt w gąbce i zaginasz szczypcami.

- oryginalne są tylko zał/wył. Termostacik przy macie pilnuje aby czterech liter nie popaliło. Pewnie można by regulowane przeszczepić, ale po co? Będzie wyglądało co najmniej nieoryginalnie....

nic takiego u mnie nie widac...

wydaje mi sie ze kolega bajtek nie mial rowniez i gniazka na tyle konsoli...

- pewnie jest jedna wiazka do gniazdka i do wlacznikow ogrzewania tylnej kanapy...

- a tak na zas, gdy nie mam z tylu podprowadzonej instalacji to jak nalezalo by poprawnie poprowadzic aby wykozystac ta instalacje ktora sie znajduje w konsoli tylnej - dokad ona idzie? i gdzie ewentualnie podpiac przewody od mat kanapy - bo przeciez to musi ze soba wspolgrac...

- to ma ktos foty lokalizacji tych wtyk pod ogrzewanie?