Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mmaciekk

problem z alternatorem

Recommended Posts

podejrzewam że mam problem z alternatorem, mianowicie wczoraj odpaliłem samochód i paliły sie kontrolki od ładowania i od hamulca. sprawdziłem klemy, kabelki przy alternatorze odpaliłem i dalej sie świecą ale nagle kontrolki zgasły i pojawiło sie ładowanie 14,2V. z rana było ok ale ładowanie od 14,5 do 14,7. teraz godzina 18 to samo, podczas pracy silnika zapaliły sie kontrolki i nie gasną. co jest nie tak?

Zbyt wysokie napięcie ładowania może oznaczać uszkodzenie regulatora na dynamie. Podaj konkretnie jakiego producenta masz alternator, jakie napięcie na baterii przy świecącej kontrolce, a jakie przy zgaszonej. Dla poprawnej diagnozy interesuje mnie również czy do zgaśnięcia kontrolki musisz zwiększyć obroty, czy "odpuszcza sama" po czasie.

Guest krzysiek_łódź

witam trzeba sprawdzić szczotki bo czasem są zablokowane albo się kończą i takie będą objawy zapalających sie kontrolek jeżeli są oki to trzeba spr dioby ,uzwojenie i wirnik jeżeli są dobre to regulator napięcia.

dzisiaj już nic nie sprawdzę ale kontrolka od ładowania świeci sie słabo (np w porównaniu do kontrolki hamulca ręcznego albo tuż przed odpaleniem silnika, bo na samym zapłonie normalnie się świeci - mocno)

P.S. altek nie tak dawno był robiony więc zużycie szczotek raczej wykluczam

kontrolki raz zgasły mi same jak silnik na biegu jałowym chodził

Edited by mmaciekk

alternator jest firmy DELCO, a i dodam ze jak wkręcam silnik na wyższe obroty to kontrolki przygasają (ale dalej sie świecą), więc może to pierdoła jakaś... co polecacie zrobić?

regulator napięcia i mostek wymieniony 130zł i chodzi ok. ale niestety dalej się zaczęło i nie pali na wszystkie gary ;/ rozwalone są kable, kopułka wygląda na przytopioną a co dalej... jak będziecie mieli coś takiego.. nie jeździjcie w ogóle! od razu wykręcać altek i do naprawy nieść!