Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest marmar

POMOCY - Dziwny problem z rozruchem - jakieś nie normalne dźwięki, alternator?

Recommended Posts

Guest marmar

Witam,

Mam probelm, jestem z Olsztyna i wyjechałem sobie do Torunia w sprawie służbowej, Vectra dojechała bez problemu. Problem pojawił się w momencie odpalenia pojazdu przy chęci powrotu. Włożyłem kluczyk, przekręciłem, odpalił i po 30 sekundach zgasł (wiadomo kontrolki sie zapaliły i tyle). Postapiłem normalnie i przekręciłem kluczyk jeszcze raz i tu zdziwienie bo nie odpaliło a dźwięk był dzieny taki dość niski dzwiek jak obrót jakiegoś miksera kuchenego (taki troche piskliwy). Po 3 godzinach i oczyszczeniu swiec itp nic to nie dalo. Ze nei miałem zatankowanej benzyny tylko gaz to przełaczyłem na uruchomienie "od reki" gazem i kiszka, bo aku mi padał, więc pierwszego lepszego busa poprosiłem o podciagniecie. Gosciu podciagnol mnie z 2 km i w miedzy czasie staralem sie z 2 biegu odpalic i niestety nic po za dzwiekiem jak zdejmowalem noge ze sprzegla (ten taki jakis mikser kuchenny na wysokich obrotach). I fenomen ale aku po podjezdzie wogoole padal. jak zdejmowalem noge ze sprzegla podczas holowania to mi praktycznie przygasaly kontrolki i wralaclo na te 3 standardowe (aku, olej i ta żółta od silnika). Nie znam sie aż tak i jeszcze zostawiełm swoją VIKI w Toruniu no i wrocilem do Olsztyna, bo co w nocy poradze. Jutro che jechac do torunia z miernikiem itp i tak sie zastanawiam czy to nie rozwalone szczotki na alternatorze razem z rozwalonym (powodujacym zwarcie) stabilizator napiecia. Auto kreci bo silnik sie telepie i pasek klinowy sie kreci. Poprostu nei moze zalapac i podladowanie aku na kable doslownie starcza na 2 pierdniecia (zatrzesienia silnikiem) i kibel. Podczas kolejnej próby podciagniecia "przez brata", ktory po mnie przyjechal jak zdejmowalem noge ze sprzegla to zdychaly mi kontorlki i ten dziwny dzwiek, no i jeszcze tak jakby rozladowywalo akumulator (zamiast ladowac na wymuszonym obrocie).

PS. krecilem kolem alternatora i idzie lekko przez 1/4 obrotu i nastepna 1/4 ciezko ze ledwo przesuniesz i znowu lekko i znowu ciezko itak dalej

POMOCY Co robić, czy to szczotki w alternatorze czy cos innego? POMOCY bo musze jechac po swoja VIKI do Torunia (gdzie nikogo nie znam i nie wiem co jej dolega, nigdy tak nie bylo z nią).

Silnik C18NZ

instalacja LPG (wszystkie elektorzawory dzialaja i gazu ma cala butle - odpalala za pierwszym strzalem zawsze)

Nie wiem, czy juz sobie poradziles z tematem.

Na przyszlosc proponowalbym zagladnac do podforum z oddzialami i w wlasciwym zamiescic post o pomoc- zapewne znajdzie sie ktos chetny do udzielenia pomocy.

Please login or register to see this link.

Pozdrawiam.

Guest marmar

Temat zamkniety, to był pasek rozrządu.