Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
mtomek1

Pilnie potrzebuję pomocy

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Potrzebuję pilnie pomocy. Od niedawna jestem posiadaczem Vici B kombi 99 rok i nie znam jeszcze wszystkich rozwiązań.

Problem dotyczy trzeciego (środkowego) pasa bezpieczeństwa tylnego siedzenia. Po złożeniu tylnych siedzeń nie mogę ponownie podnieść części oparcia (2/3) ponieważ pas się zablokował i nie pozwala podnieść oparcia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> . Wiem o tym, że pas ten działa prawdopodobnie tylko w pionie ale nie sądziłem, że nie da się podnieść oparcia. Próbowałem odkręcić śrubę mocującą pas u dołu ale jest zapieczona do tego stopnia, że nie pomogły żadne zabiegi (typu smarowanie i psikanie na śrubę różnymi środkami). Myślałem również, że da się dostać do pasa z tyłu oparcia ale po zdjęciu tapicerki ni jak nie wiem co mam robić

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> .

Proszę pomóżcie. Może znacie jakieś inne rozwiązania mniej drastyczne niż przecięcie pasa, bo jak nic nie zrobię to chyba będzie ostateczne cięcie.

Być może jest ten temat już na forum lecz nie udało mi się znaleźć, a poza tym jestem

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> i być może przez to nie znalazłem.

Jeszcze raz proszę o poradę, bo pod koniec tygodnia wyjeżdżam i siedzenie jest mi potrzebne.

Pozdrowienia dla Wszystkich

Trochę się pogubiłem

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> może to przez tą godzinę późną... jak się zablokował??

Możesz jakieś fotki zrobić...

żeby zdemontować oparcie kanapy musisz je podnieść do góry, a te śruby da się odkręcić tylko potrzebujesz bdb klucz z dużą dźwignią...

te śruby są wkręcane na kleju, żeby pasy nie wypadły

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale zapodaj fotkę bo ja nie potrafię sobie wyobrazić co się mogło zablokować... o coś pas zachaczył??

czy też miałeś go wpiętego do zatrzasku i po położeniu oparcia się zablokował jak to robią czasem pasy... wówczas trzeba by go wypiąć...

dobra nie domniemuję więcej... dawaj fotkę i będziemy radzić

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zablokował tzn. zadziałała blokada pasa jak np. przy mocnym szarpnięciu. Jeśli chodzi o śrubę to ona już była wykręcana i tam nie ma kleju. Śruby nie mogę odkręcić bo oparcie jest położone i jest przez to ciężki dostęp.

Niestety w tej chwili (dzisiaj) nie mogę zapodać foty, postaram się cyknąć coś jutro.

Please login or register to see this quote.

A w tym czasie pas był "zapięty na sucho" na samej kanapie... dobrze rozumiem??

Nie, pas nie był zapięty, może gdyby był problem by nie wystąpił.

Prawdopodobnie trzeba będzie rozebrać mechanizm zwijania pasa tylko nie wiem jak się do niego dostać.

No to ja się poddaję bo nie wiem co się mogło zablokować

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

mam nadzieję, że fotka pomoże

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

OK załączam foto problemu

Oparcie po złożeniu...

...udaje się podnieść tylko do tej pozycji

Jak widac trzyma go pas napięty jak struna

A tej śruby za nic nie moge odkręcić. Połamałem i wygiąłem solidny śrubokręt (używając go jako dźwigni). Do odkręcania używałem klucza do świec bo mają taki sam rozmiar

Prawdopodobnie będzie trzeba rozkręcic mechanizm zwijania pasa ale nie wiem jak sie do niego dostać.

Edited by mtomek1

Tą śrubę którą wskazujesz na ostatnim zdjęciu da się odkręcić mocną grzechotką... wiem bo przez to przechodziłem wymienająć kanapę, ale ja miałem ją podnisioną....

czy ta śruba jest chociaż trochę poluzowana?? Bo może udało by Ci się obrucić to mocowanie metaowe na którym jest pas i zatrzask pasa....żeby łatwiej naciągnąć pas...

Do kanapy dobierzesz się od tyłu... zdjęcie 1. odczepiasz tapicerkę na tych zatrzaskach plastikowych - mocujących i będzisz miał dojście do środka... musisz pokombinować z wyjęciem ramki do kieszeni na narty... też powinno się od tyłu udać bo mechanizm pasa będzie tam dostępny...

może obraz z EPC Ci pomoże... z tego składa się tylny pas... i jest demontowalny

Please login or register to see this attachment.

Zdejmij z tyłu tapicerkę i dobierz się do mechanizmu zwijacza...

Powodzenia

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Kamil_K

Dzięki popróbuje dziś po południu.

Obojętnie co z tego wyniknie dam znać jak poszło

Pozdr

Jeśli zadziałała Ci blokada pasa spróbuj złożyć całkowicie tylną klapę włożyć rękę i z całej siły go ciągnąć i później poluzować, może puści blokada. Nie gwarantuje ale może uda.

OK Problem rozwiązany na razie połowicznie, tzn. pas został wymontowany (było trochę gimnastyki), siedzenie postawione do pionu (można wsiadać). Teraz muszę się zająć samym pasem. Może ktoś już rozbierał mechanizm pasa bo nie chciałbym nic popsuć, jeśli tak to proszę o info (mile widziane foty).

Mam jednak kolejny mały problemik (zagadkę). Jak wyciągałem pas to odpiąłem akumulator by nic się nie stało. Po podłączeniu aku przednie szyby nie domykają się i nie otwierają same jak poprzednio po naciśnięciu guzika na krótką chwilę, tylko działają wtedy jak guzik jest trzymany jak nie to nie. Co może być powodem? Może to odpięcie aku coś zmieniło w ustawieniach.

Musisz je ponownie zaprogramować...

tzn zamknij i trzymaj przycisk zamknięcia jeszcze przez ok 1s. aż usłyszysz takie delkiatne tyk

BTW po co odłączałeś aku przy demontażu tylnych pasów

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Nie byłem pewien po co jest tam podłączona linka, ale teraz chyba się domyślam.

Linka z tyłu

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

a pas chyba najlepiej wymienić na nowy ... czyt. kup używaną kanapę za paredziesiąt plnów i już

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pas sprawdzony wszystko działa, pozostało tylko zamontować. Sama konstrukcja nie jest skomplikowana (później dodam foto). Dzięki za porady.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozdr dla Wszystkich

Fotki miales dac i cos ich nie widać

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sorki ale miałem mały problem z kompem i przez jakiś czas byłem odcięty od neta. Postaram się to nadrobić.

Dopinam foto

W zaznaczonym miejscu jest podłączona linka o której wspominałem, jest ona z tyłu siedzenia

Edited by mtomek1