Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest slawek vb 2.0

Przewody hamulcowe, koniecznie wymienic całe ?

Recommended Posts

Guest slawek vb 2.0

Witam

Niedawno byłem na przegladzie i zoongg...

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> . Diagnosta kazał wymienić całe przewody hamulcowe bo są skorodowane.

Korozja szczególnie jest w tyle okolice koła zapasowego, tak w głębi no i z przodu. Dzowniłem na warsztat który się tym zajmuje i zakłądają z miedzi ale koszt razem z robocizną to 500zł

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Powiedzieli, że przewody robią sami, zaciski to nich też i nie jest to element który moge sobie kupić

jakieś sugestie, mozej gdzieś taniej na sląsku

Możesz kolego napisać co tam u Ciebie z tymi przewodami ?? Tzn. czy kupiłeś i wymieniłeś??

Piszę ponieważ także muszę u siebie wymienić jeden ze sztywnych przewodów ..... ale powodem nie jest korozja lecz przetarcie o łącznik stabilizatora z tyłu. Przewód wyżłobił u mnie w łączniku rowek głębokości ok 2 mm i zaczął powolutku przeciekać.

Można kupić taki przewód ?????

Please login or register to see this quote.

Ja już bym nie pojechał tym samochodem. A co do tematu to jeśli tam jest rurka to ją wykręcasz, zanosisz do sklepu a oni na pewno dobiorą jakąś rurkę. Trzeba ją pewnie będzie tylko ukształtować

Co do pierwszego postu w tym temacie. Jeśli przewód hamulcowy jest w całości to jak chciałbyś wymienić tylko jego część?? jak to pospawasz?? To Twoje bezpieczeństwo.

Przewód "od metra" nie kosztuje majątku, cena to raczej zakuwki końcówek i robocizna. Koszt materiału w tym przypadku jest znikomy. Możliwe że ceną zabezpieczają się też przed nielicznymi, ale prawdopodobnymi przypadkami wymiany zacisku z powodu niemożliwości odkręcenia wężyka od zacisku.

Układ hamulcowy w około 10-cio letnim aucie to wielka niewiadoma dla serwisu.

Dokładnie. Nie warto kombinować. Mi kiedyś wpadł hamulec do podłogi bo puściła rurka. Całe szczęście że tylko wjeżdżałem do garażu. Wyobraź sobie co by było gdyby trzeba było hamować przed skrzyżowaniem

Guest KUBA13

Jest w Warszawie firma CARIX tam kupisz wszystko do hamulcy.przewody już z zarobionymi końćówkami o różnych długościach,metalowe i elastyczne.także tarcze i klocki do wszystkich modeli

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

Guest slawek vb 2.0

WITAM ponownie

Przewody wymieniłem całe , przód i tył. Przewody są wykonane z miedzi więc przeżyją ten samochód

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Warsztat dodatkowo zabezpieczył przewody w miejscach podatnych na uszkodzenia mechaniczne.

Zrobili dobrze, koszt 450 zł więc wzieli mniej niż mówili.

Poprzednie rozpadały się w rękach ;( jak je oglądałem

Może kolega wie jakiej długości są przewody hamulcowe. Muszę je też wymienić , chcę je zarobić przed wymianą ,zrobi to sklep tylko nie znają ich wymiarów.

Pozdrawiam Leon.

Guest slawek vb 2.0

Niestety nie wiem. Chciałem taką informację uzyskać w aso opel, ale wykręcili się sianem ---- więc pojechałem do warsztatu

Na tył przewód ma długość 50cm na 100% , wiem bo wymieniałem

Guest lanczki

Witam,

Czyli przewod ma tylko 50cm??On sie pozniej laczy z dlugim przewodem ktory idzie do pompy hamulcowej???Iw jaki sposob.

Musze wymienic przewod w tylnym lewym kole (kolo najdalej oddalone od pompy, po skosie). i jezeli wystarczy tylko 50 cm a nie 3-4 metry bylo by super.

Guest bobek358

Koledze pewnie chodzi o długość przewodu elastycznego a nie rurki.

Patrząc od strony koła wygląda to tak: Kawałek rurki na wahaczu, potem elastyczny przewód i dopiero rurka do samego przodu

Guest Algol

Zna ktoś może długość rurek idących od pompy hamulcowej do przewodów elastycznych przy tylnych kołach?

Słyszałem różne długości i nie wiem które są właściwe.

Muszę wymienić całe bo są bardzo skorodowane a z tego co wiem jest problem z kupnem oryginałów, najlepiej

znać długość i kupić takie "z metra" oraz zarobić końcówki.

Będę wdzięczny za pomoc.

Ja u siebie tez wymienialem przewody hamulcowe wszystkie i do tylu kupilem jeden 4m a drugi 5m, co prawda potem go obcinali i zarabiali koncowki bo byly troche za dlugie, ale jak masz zarabiarke do przewodow to takie wymiary ci w zupelnosci wystarcza.

Guest larSSon90

Witam.

Po zakupie mojej VB miałem to samo. Przewody rozpadły się w rękach przy zdejmowaniu. Mój mechanik zawołał ode mnie 150zł za materiał i 50zł robocizny:D

witam

Odgrzeje trochę kotleta... na początek użyjcie googla - PRZEWODY HAMULCOWE -

dwa po 510mm + jakiś na ponad metr gdzieś przy tyle - nie mam schematu do vectry

Centralne są dwa po dwa kawałki ( czyli 4...) Razem w kpl 9 przewodów sztywnych + 4 elastyczne ( wg. katalogu )

a najlepiej to kupić maszynkę za 130zł rurki z 50mb końcówki, wymienić sobie kumplom i sąsiadowi... wyjdzie najtaniej :)i bez niespodzianek przy zakładaniu

Wymieniałem ze znajomym i 300 zł za tą robotę to jest przystępna cena, jest przy tym dużo roboty żeby to dobrze zrobić.

Odgrzewam kotleta: D

Wymiana 2 tylne przewody na miedziane łączone są na wysokości tylnego siedzenia paseżera, drugie łączenie pod sankami od strony pasażera do tego momentu wymienione:

koszty;

2 przewody 90zł

robota 280zł w tym demontaż baku bo jeden tylni idzie nad nim. Mechanik mnie namówił na wymianę układu wydechowego ostatni tłumik oryginał już się trochę sypał.

tłumiki 370zł. wymiana na płóciennika nie wiem czy dobrze czy źle na starych by może z rok oblatał.