Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość maciekw

parujące szyby

Polecane posty

Gość maciekw

witam!!

mam problem z parującymi szybami gdy na dworze jest wilgotno (po deszczu) albo zimno!! mial juz ktos takiproblem?? da sie cos z tym zrobic?? a i dlugo nagrzewa sie powietrze w zimie trudno wytrzymac tak w rece zimno :/

A płynu ci nie ubywa ??

Możliwe ,że nagrzewnica jest nieszczelna

Gość maciekw

dodam ze mam vectre A 1994r hatchback

Gość maciekw

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

raczej nie ubywa przynajmniej nie zauwazylem zeby ubywalo czy cos wyciekalo

wymieniales filtr kabinowy?

Sprawdź filtr ten w podszybiu. Jak miałem astrę to mi też parowały. Filtr był cały wilgotny i po włączeniu ogrzewania szyby parowały jeszcze bardziej.

Gość maciekw

jaki filtr gdzie on sie znajduje??

Gość maciekw

tam pod maska pod plastikiem?

Aha ,bo kolega ma 94 to równeiż bym propnował sprawdzić filtr przeciwpyłkowy

tak jak koledzy mówią

Filtr kabinowy. Znajduje się w podszybiu, czyli pod tą osłoną w której zamontowane są wycieraczki.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

górna część na tej fotce.

tak tam

PS nie pisz posta pod postem tylko edytuj

stawiam na mikrofiltr Czyt. filtr kabinowy. ojciec mial to samo w octavi, szyby parowaly mu tak bardzo ze czesami nie bylo go wogole widac z zewnatrz.

pzdr.

Gość Laser

Witam

No nie, czytam czytam i nie moge ... ludzie, mieliscie kiedys VA ? ... Po wypowiedziach sadze ze nie ... bo kazecie koledze szukac czegos czego w tym samochodzie nigdy nie montowano ...

Jedyne co moze sprawdzic, to odplyw wody w podszybiu, i czy nie ma dziur w podlodze plus to co napisal luki 32 ( jakie kolwiek zrodlo wilgoci, od biedy zdazalo sie przegnite podszybie i woda walila do srodka doslownie pod szyba ). Ja jeszcze polecam miec wlaczony nawiew na 1 i bedzie ok ... aha i raz na jakis czas wysuszyc auto ( otworzyc okna i isc na grilla )

Edytowano przez Laser

hehe ale wtopa

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> w zyciu bym nie pomyslal ze nie ma tego filtra.

i to jest prawda. ja obstawiał bym odpływ wody. często zatyka się on jakimiś syfami typu liście i igliwie. chodzi o takiego gumowego zwisającego qtasa

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> na samym środku podszbia który zwisa do silnika. jak podniesies plastik ten przez który przechodzą ośki wycieraczek to na samym środku jest dziura i ten gumowy dydol. wydłub z niego syf. powinno pomóc.

Gość maciekw

witam ponownie!!

dzieki za porady i wskazowki!

zajzalem tam gdzie pisaliscie..w qtasie nie bylo bardzo syfu tylko kawaleczek jakiegos listka, zostal on usuniety

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jadac dzisiaj rano zauwazylem ze po nagrzaniu juz powietrza ze srodkowych nawiewow leci chlodniejsze powietrze niz z tych bocznych i to sporo chlodniejsze :/

z tego co mi wiadomo w VA podobnie jak w kadecie, środkowe nawiewy są na stałe zimne (z klimą może być inaczej - nie wiem)

Zgadzam się z kolegą, tak jest, każda VA ma tak, że na bocznych leci cieplejsze niż na środkowym, nie ważne czy masz klimę czy nie, ale tak jest. Ktoś się kiedyś ładnie rozpisywał, że to dobrze wpływa na powietrze, ponieważ wymienia się zimne z ciepłym, wewnątrz kabiny. Zimą wpływa to korzystniej na "refleks" i samopoczucie kierowcy. We VA nie ma filtra kabinowego, choć słyszałem, że jakaś partia miała ten filtr pod koniec produkcji. Ja mam koniec grudnia 94 i tego nie mam

Ja też coś słyszałem ,że były Va z filtrem .

Z tym powietrzem z nawiewów to jest tak skonstruowane aby zapewnić kompensację zimnego i ciepłego powietrrza

Gość Laser

Witam

Poszukajcie sobie na tym form tematu - Filtr Kabinowy ( czy jakos tak ), jest tam caly temat o tym jak mozna zakombinowac filtr kabinowy - rozne patenty, lacznie z probami przelozenia obudowy od Calibry ( chyba spalił plan na panewce ), powinna byc tam moja wypowiedz z fotka "namiastki filtra kabinowego" czyli specjalnych gabeczek ktore mozna bylo dodatkowo wepchnac w kratki nawiewów i to robilo za proste filtry zanieczyszczeń stalych.

Ale jako tako filtra kabinowego, jakie sa w innych samochodach w VA nigdy nie bylo.

ja też miałem ten problem w swoim samochodzie. musisz poszukać w nim dziur. dostaje się woda do środka i tyle. u mnie akurat woda leciała przez odklejoną tylną szybe (mam sedana). sprawdź podłoge

koledzy a jesli chodzi o viki B i oto parowanie to u mnie paruja obie szyby tylnie boczne nawet przy wlaczonej klimie, gdy jest wilgotno na dworze ,nawet jak klima zasówa dosc szybko to tyl nieodparuje a jak juz ktos tam siedzi to niema mowy ;/ sprawdzilem cisnienie gazu w ukladzie no i jest jeszcze gaz w klimie. mieliscie może coś podobnego w swoich autach? pozdrawiam

do wymiany filtr przeciwpyłkowy. i radze zrobić to szybko bo jak zjara się rezystor to będzie nie ciekawie

czy ktos zakladal filtr kabinowy do VA z astry albo clibry??? i czy da sie to zrobic? u mnie pruja bo mi cieknie plyn przez rurki aluminiowe ktore ida do nagrzewnicy mam z klima, a nawiew mam do d py bo jest totanlie znieczyszczony parownik od klimy a przez nieho idzie powietrze z zewnatrz i dlatego jak juz deske zrzuce i wymienie te rurki i oczyszcze parownik chce zalozyc filtr kabinowy aby sie to znowu nie powturzylo.

Gość vectrus b

witam! też sądze że to bedzie napewno filtrem bo do jeszcze nie dawna tez miałem ten problem.

kupywałem różne środki i pomagało tylko na krótki czas. wymień filtr i wymyj szyby płynem do szyb wytrzyj do sucha a problem nie powinien sie pojawic...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.