Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

SNOWSURFER

Jak bardzo stożek szkodzi???

Polecane posty

Mam od jakiegos czasu założony stożek do swojej vb z puszką i zimnym dolotem. chciałbym wiedziec jak bardzo szkodzi silnikowi to ze powietrz ejest troche slabiej filtorwane (wieksze cząstki dostają sie do silnika). Czy ktos ma jakies doświadczenia w tej kwestii? (nie gniote auta, spokojnie sie przemieszczam)

filtr firmy ''kogucik'' na bank bedzie szkodzil

ale dobry markowy nie powinien

Gość Matej

mi tam stozek nie szkodzi u nawet fajnie go slychac przy dodawaniu gazu

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

K&N raczej ma dobre produkty, wiec jezeli jest dobrze zalozony nie powinno sie nic zlego stac

Gorsze filtrowanie moze podobno wplynac negatywnie na trwalosc przeplywki, ale sam sie z tym nie spotkalem. Jezdze na stozku i na razie wad nie widze, poza dzwiekiem. Dlatego m.in. zmieniam na K&N w standardowej obudowie.

jak wyzej, w dodatku wplywa na trwalosc silnika,oraz pogorsza dol silnika, udowodnione w testach jest, ze K&N daje najmnijszy przyrost mocy w porownaniu z innymi markowymi stozkami, on poprostu jest trwaly i starcza na lata.

Czytałem dużo na temat stożka,w większosci przypadków silników wolnossących wręcz pogarsza osiągi nadając tylko inny dżwięk silnika,przez co wydaje nam się że auto ma lepszego buta,takie zdanie ma również Chojnacki,który myśle wie co mówi.Odnośnie silników Oplowskich podobno jednym z nielicznych gdzie minimalnie wzrasta moment jest C20NE ale ile wtym prawdy to do końca niewiem.Napewno stożek poprawia osiągi wraz z innymi modyfikacjami jak choćby kolektor ssący,ale musi być to oczywiście wystrojone

Z tego co ja czytałem stożek może poprawić osiągi, ale jak jest zamontowany w profesjonalny sposób. Tzn. nie na zasadzie "wywalamy puszkę z filtrem i wsadzamy stożek" tylko stożek + odpowiednia rura dolotowa + dolot chłodnego powietrza pod maskę + izolacja termiczna od silnika. Wtedy to ma sens, najlepiej jeszcze do tego zrobić wydech i zestroić auto. Wtedy to tak na prawdę ma sens i może dać odczuwalny przyrost mocy.

Poprawcie mnie jeśli się mylę...

Przede wszystkim stozek musi miec powietrze z zewnatrz a nie z silnika.

Ja dzisiaj pozegnalem sie ostatecznie ze stozkiem i wreszcie moge sie delektowac czystym dzwiekiem v6

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

przed montazem czegos takiego z aucie na codzien wystarczy porownac plusy i minusy tego filtra, to sa filtry do aut do sportu i w codziennej eksploatacji wiecej szkodza niz pomagaja. Moc i moment przesowa sie znacznie w gore,dostaje przeplywka oraz trwalosc silnika np gladz cylindra, zwieksza sie spalanie, a to wszystko tylko dla tzw ''lansu'' i mylnego lepszego samopoczucia

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

może z rok temu w "motorze" był test różnych patentów na zwiększenie mocy. Co prawda bodajże na punciaku czy czyms takim, jednak chodzi o to, że na hamowni po zmianie filtra na stożkowy nie wykazało wzrostu mocy. Pozatym, to co pisali koledzy, większy perzelot, to więcej śmieci w silniku, dodatkowo musi on łapać zimne powietrze, bo jak zasysa ciepłe z komory silnka to dodaatkowo mu "dowala"

Gość ares

im wiecej koni tym wiecej powietrza potrzeba w pewnych granicach juz nie da sie obejsc bez stozka ale mysle ze dopiero za 2x tyle mocy ile masz powinienes sie tym martwic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> poki co stozek nie jest potrzebny a juz napewno wielkich przyrostow nie bedzie dawal, to jeszcze zalezy od auta moze ci dodac +3km a moze odjac 5km, jak auto do codziennej eksploatacji to szkoda przeplywomierza, lepiej poprostu 2x czesciej zmieniac papierowy

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

albo zamontowac wkladke K&N

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a mam taka u siebie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ja dzisiaj stozka zamontowałem (dzieki MIR

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) i nie oczekuje zadnych rewelacji jedyne co mi sie podoba to jak ryyyczy.

jednym sie podoba, innym nie

Gość Opal86

Dokładnie, ja należe do tych drugich

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Michu6

oczywiste jest że stożek gorzej filtruje powietrze... w końcu rola jego taka aby zmniejszyć jak najbardziej opory jakie stawia powietrze podczas przepływu. Porównaj sobie wkład papierowy wraz ze stożkiem - powierzchnia filtracyjna jest w stożku o wiele mniejsza, poza tym materiał z jakiego jest zbudowany ma większą przepuszczalność. Co za tym idzie - więcej syfu dostaje się do silnika. To czy jeździsz spokojnie czy z butem w desce nie ma znaczenia.

Gość sebool

Koledzy gdzie mogę nabyć wkładkę filtra K&N do VB x20xev??

spokojnie możesz na allegro dostać

witam patrze tutaj bo mam zamiar założyć storzek i chcę wiedzieć czy jest sens.Mam va 91r 2.0 8v mi nie przeszkadza warkot storzka ale jaki założyć żeby był nie drogi a dobry,i ile musiałbym wydać na storzek i czy to ma sens ?

Gość jaczylibodzio

rafenn jesli sam stozek bedziesz zakladal to nie ma sensu. Do tego wszytkiego najlepiej przerobic uklad wydechowy (wywalic kata, wstawic przelot, koncowy tez przelot) i wtedy mozna juz cos kombinowac. Silniczek pewnie bedzie sprawial wrazenie bardziej zwawego, ale roznica jest taka ze moc i moment sie przeniesie w gore obrotow, tak jak to bylo u mnie. Zniknie za to zmulenie przy energicznym depnieciu pedalu gazu i wzrosnie... spalanie bo bedziesz bardziej deptal

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ogolem dzwiek fajny, ale nie uwazam zeby sie oplacalo go zakladac. Ewentualnym wyjsciem jest zalozenie sportowego wkladu K&N.

Gość MrSpike

a po co wam wkladki kn? przyrost na poziomie 1km z najwazniejsza wada stozka (olej do nasaczenia osadza sie z czasem na przeplywce). albo sozek i jezdzicie gora albo sobie darujcie i normalna wkladke papierowa kupujcie.

pozdr

Gość jaczylibodzio

U mnie przynajmniej wklad spowodowal lepsze spalanie paliwka i czystsze swiece. W tej chwili wlasnie na nim jezdze i nie zauwazam wiekszych roznic.

Co do stozka to wywaliłem go po paru dniach spod maski, auto sie zmuliło delikatnie zamiast w 7,8sek 100km/h robic robiło w 9. Teraz wywalam kata i zmieniam srodkowy tłumik i dam mu druga szanse jak dalej bedzie kicha to wkładka k&n

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.