Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest slawek vb 2.0

Zderzak + błotnik vectra 1999 rok

Recommended Posts

Guest slawek vb 2.0

Witam

Mam problem jaki błotnik wybrać do mojej vectry. Vectra jest po lifcie więc powinna mieć przetłoczenie na błotniku pod progiem a nie ma. Prawdopodobnie już kiedyś ktoś wymieniał te część i założył błotnik ze starszej wersji.

Czy w takim razie kupujac nowy błotnik koniecznie musze kupić do wersji po lifcie ??? czy moga być te starsze.

2. Zderzak też mam do wymiany, ale tu mam obawy kupowania przez allego, może ktoś ma do sprzedania ???

Poniżej fotka jak "kierowca" cofał gapił się do tyłu i jechał po mojej vectrze.

W serwisie powiedzieli że razem z robocizną naprawa około 3500zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

w innym zakładzie blacharskim 2500zł

Obawiam się,że ceny są mocno przesadzone, jak za takie uszkodzenie

Moim zdaniem z nowym błotnikiem i zderzakiem używką to około 1000zł

Prosze o opinie.

Please login or register to see this attachment.

Guest maka7777

Please login or register to see this quote.

Z mojej obserwacji wynika ze błotnik przed i poliftowy róznią się tylko takim uchem do mocowania klosza kierunkowskazu ale nie chciałbym wprowadzać w błąd , niech ktos inny jeszcze sie wypowie na ten temat.

Myślę ze błotnik to cena jakies 150 zł maks a zderzak jakieś 250 - zalezy jeszcze czy chcesz kupić kompletny czy goły.

Malowanie do 350 zł za element. Może się uda kupić zadbany zderzak w twoim kolorze wtedy koszt malowania by odpadł.

Z błotnikiem może być gorzej ponieważ nawet kupiony w kolorze raczej będzie się odróżniał , przy zderzaku różnica możę nie być zbyt widoczna wiec warto pomyślec o zakupieniu zderzaka w swoim kolorze.

Akurat do Vectry B części nie brakuje , można przebierać.

3500 to cena bardzo mocno przesadzona !! . Nie daj się naciągnąć .

Sprawdz jeszcze Czy oby nie jest uszkodzony zaczep lampy . Można dokupić zaczepy lamp oddzielnie .

Pozdrawiam.

W Twoim kolorze nie powinno być problemów ani z błotnikiem ani ze zdrzakiem... więc przy odrobinie wytrwałości w szukaniu za ok 500zł będziesz miał gotowe...

Wymiana to z czyjąś pomocą ok 2-3h pracy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a pomalować zawsze zdążysz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest slawek vb 2.0

Aktualnie sprawa trochę się wyprostowała, ponieważ sprawca obtarcia się znalazł. Na chwile obecną czekam na kontakt rzeczoznawcy z PZM-tu bo to on bedzie wyceniał szkody.

Swoją drogą jestem ciekaw na ile on to wyceni..... ale tu jestem przygotowany na maxa, nie ma mowy o zamiennikach.

Edited by slawek vb 2.0

Jeśli będziesz szukał zderzaka to mam swój na sprzedaż. Zderzak jest orginalny GM w komplecie z halogenami, guma, kratką. Został u mnie założony 2 lata temu po obtarciu na parkingu, a ponieważ zmieniłem na zendera to ostał mi się on. Jeśli jestes zainteresowany to czekam na PW

Guest slawek vb 2.0

cześć

Po długiej przerwie dokończe temat, a więc:

rzeczoznawca z PZM-tu wycenił szkode, którą zamieściłem na zdjeciach na 1700zł to jest:

1.wymiana zderzaka + lakierowanie

2. wymiana blotnika + lakierowanie

3. malowanie felgi

4. wymiana reflektora

Gdybym pojeździł po szrotach, kupił używki albo połatał tak poprostu to wycena przez PZM-t do przyjecia. Od początku jednak uparłem się na serwis opla tam wycena już znacznie wyższa bo 4350zł

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">. Po kiku pismach, kilkudziesięciu telefonach PZM-ot z wielkim bólem zgodził się na kwotę jaką zaproponował serwis.

Późniejsza sprzedaż samochodu będzie łatwiejsza, a ja będę miał czyste sumienie że samochód został dobrze zrobiony.

powiem tak: gdyby, ktoś miał zastrzeżenia co do wyceny szkody przez jakiś tam zakład ubezpieczeń śmiało pisać....

pozdrawiam

Edited by slawek vb 2.0