Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Jacool

Pali bezpiecznik prawe światło mijania

Polecane posty

Gość Jacool

Witajcie. Szukałem tu na forum, ale nic specjalnie nie znalazłem. Otóż pali mi bezpiecznik od prawej przedniej lampy (światła mijania). Co ciekawe nie pali mi od razu, ale po pewnym czasie np. po 3 minutach jazdy. Wymieniałem już żarówki (żeby wyeliminować zwarcie w samej żarówce). Macie może jakiś pomysł - od czego zacząć szukanie przyczyny?

pzdr

Jacool

Mi paliło bezpiecznik od halogenów , okazało się że kiedyś ktoś zdejmował zderzak i zakładając przyciął przewdy , na twoim miejscu sprawdził bym wiązkę kabli idącą do lampy ,

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja też stawiam na wiązkę świateł. Skrzynkę raczej zostaw w spokoju - tam powinno być o.k. Obstawiam na wiązkę idącą do lampy, światło mijania, to zdaje się żółty przewód 1.5 mm2 Zerknij, czy go nie spotkało coś przykrego po drodze

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Jacool

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Pogmerałem trochę przy wiązce - tej części blisko reflektora - w sumie - niewiele tam widać, ale ją trochę ruszyłem i na razie 100km przejechałem bez palenia bezpiecznika. Podejrzewam, że przetarł się może jeden z przewodów - a w wiązce nie widać tego.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Hmm, albo jeszcze inna opcja, w samej kostce, która "przychodzi" do żarówki jest zonk. Przez lata mogło się wypalić, wytopić, naszło trochę wody i robi zwarcie, dlatego bezpiecznik pali "powoli". Takie kostki nie są drogie, a możesz dużo zmienić

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozdrawiam

Gość Jacool

Też patrzyłem na kostkę. Co prawda widać że niby wszystko jest odizolowane, ale są jakieś 2 niepokojące dziury - których nie ma w kostce przy lewym świetle. Może rzeczywiście - to jest ten problem.

Gość Jacool

No i przez tydzień nie paliło mi bezpiecznika....aż do pewnego dnia, gdy po włączeniu świateł od razu samochód był na długich światłach. Zacząłem więc wnikliwie robić badania żeby postawić diagnozę 9prawie jak dr House:) ). No i doszedłem: przewód był przetarty - zarówno od świateł mijania jak i od drogowych. Na szczęście było to w miejscu - patrząc od przodu samochodu - przed chłodnicą. Zdemontowałem ten plastik - co jest z przodu pomiędzy światłami i od nowa obrobiłem i tam gdzie była zdarta izolacja przeciąłem pocynowałem i na nowo polutowałem a następnie dobrze zaizolowałem jeden i drugi przewód. teraz jest wszystko OK.

Bezpiecznik od świateł mijania - paliło po pewnym czasie dlatego, że jak samochód podskoczył na jakiejś nierówności to ten odizolowany przewód stykał się z masą samochodu.

Dzięki jeszcze raz za wszystkie sugestie

Jacek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.