Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Jacool

Pali bezpiecznik prawe światło mijania

Recommended Posts

Guest Jacool

Witajcie. Szukałem tu na forum, ale nic specjalnie nie znalazłem. Otóż pali mi bezpiecznik od prawej przedniej lampy (światła mijania). Co ciekawe nie pali mi od razu, ale po pewnym czasie np. po 3 minutach jazdy. Wymieniałem już żarówki (żeby wyeliminować zwarcie w samej żarówce). Macie może jakiś pomysł - od czego zacząć szukanie przyczyny?

pzdr

Jacool

Mi paliło bezpiecznik od halogenów , okazało się że kiedyś ktoś zdejmował zderzak i zakładając przyciął przewdy , na twoim miejscu sprawdził bym wiązkę kabli idącą do lampy ,

Please login or register to see this quote.

Ja też stawiam na wiązkę świateł. Skrzynkę raczej zostaw w spokoju - tam powinno być o.k. Obstawiam na wiązkę idącą do lampy, światło mijania, to zdaje się żółty przewód 1.5 mm2 Zerknij, czy go nie spotkało coś przykrego po drodze

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Jacool

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Pogmerałem trochę przy wiązce - tej części blisko reflektora - w sumie - niewiele tam widać, ale ją trochę ruszyłem i na razie 100km przejechałem bez palenia bezpiecznika. Podejrzewam, że przetarł się może jeden z przewodów - a w wiązce nie widać tego.

Please login or register to see this quote.

Hmm, albo jeszcze inna opcja, w samej kostce, która "przychodzi" do żarówki jest zonk. Przez lata mogło się wypalić, wytopić, naszło trochę wody i robi zwarcie, dlatego bezpiecznik pali "powoli". Takie kostki nie są drogie, a możesz dużo zmienić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozdrawiam

Guest Jacool

Też patrzyłem na kostkę. Co prawda widać że niby wszystko jest odizolowane, ale są jakieś 2 niepokojące dziury - których nie ma w kostce przy lewym świetle. Może rzeczywiście - to jest ten problem.

Guest Jacool

No i przez tydzień nie paliło mi bezpiecznika....aż do pewnego dnia, gdy po włączeniu świateł od razu samochód był na długich światłach. Zacząłem więc wnikliwie robić badania żeby postawić diagnozę 9prawie jak dr House:) ). No i doszedłem: przewód był przetarty - zarówno od świateł mijania jak i od drogowych. Na szczęście było to w miejscu - patrząc od przodu samochodu - przed chłodnicą. Zdemontowałem ten plastik - co jest z przodu pomiędzy światłami i od nowa obrobiłem i tam gdzie była zdarta izolacja przeciąłem pocynowałem i na nowo polutowałem a następnie dobrze zaizolowałem jeden i drugi przewód. teraz jest wszystko OK.

Bezpiecznik od świateł mijania - paliło po pewnym czasie dlatego, że jak samochód podskoczył na jakiejś nierówności to ten odizolowany przewód stykał się z masą samochodu.

Dzięki jeszcze raz za wszystkie sugestie

Jacek