Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość odo

niepokojąco przeskakująca kierownica

Polecane posty

Gość odo

witam,

Mam problem z moją vectrą, mianowicie gdy skręcam kierownicą obojętnie w którą stronę np podczad wjeżdżania na rondo na przedniej osi (tak przynajmniej obstawiam) stuka coś regularnie. Stuka tylko podczas jazdy podczas postoju pompa pracuje gładko i nie przeskakuje. Usterka pojawiła się ok 2 tygodni temu i nasiliła się z czasem. Być może stłuczka którą miałem jakiś czas temu ma wpływ na te zjawisko? Dodatkowo kierownica wibruje przy prędkości 120-130 km/h i przestaje wirować przy większych prędkościach, samochód "zrzera" opony od zewnętrznej strony... (chyba geometria kół).

Co to za usterka? Czy to coś poważnego? Jaki może być koszt naprawy?

Bardzo proszę o pomoc.

Z góry dzięki:)

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Ja obstawiam wyrąbane przeguby. Jeśli stukanie się nasila po dodaniu gazu na skręconych kołach, to masz to jak w banku.

Gość rodriguez3

Podepnę się pod temat, w innej sytuacji oprócz skręcania nic się nie dzieje. Też mialem lekką stłuczke jakiś czas temu i chyba geometria jest do ustawienia jak u kolegi wyżej. Lekkie stukanie w kole słychać jak skręcam i przy tym jadę, np. skrzyżowanie lub skręcanie w uliczkę, itp.

Czy to na pewno przegłub kolego "vectraA1992" ??? Nigdy wcześniej takich objawów niemiałem.

Jeśli po dodaniu gazu na skręconych kołach (najczęściej w lewo) słychać pykanie, to to jest wyrobiony przegub. W Oplu nie jest to bardzo kosztowna naprawa. Aktualnie mam tę przypadłość w Renówce i tu niestety całe półosie wymieniać trzeba. To jest ból

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

Gość rodriguez3

No dokładnie! Wyjąłeś mi to z ust

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> właśnie zauwazyłem że przy dodaniu gazu na skręcaniu to wtedy słychać, ale to niema różnicy czy w lewo czy w prawo.

A nie wiesz jakie są to koszta wymiany? Jaki najgorszy koszmar może być jeźdząc z tym rozwalonym przegłubem?

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość odo

jeszcze zapomniałem dodać o jednej przypadłości, którą zauważyłem: jak jadę po parkingu (kola skęcone prawie do końca) to przeskakuje coś w kołach, szarpie (najgorzej jesli powierzchnia jest pokryta minimalna ilością piasku). to takie samo stukanie tylko ze bardziej odczówalne..

to na pewno przeguby? nie jest to np: maglownica?

Edytowano przez odo

Gość Opal86

Koszt nowego przegubu to chyba coś około 100zł. jeźdząć tak rozwalisz całą półośke

Gość rodriguez3

Oj to biore się na wymiane, ale najpierw to jak znajde czas to podjade jeszcze do znajomego mechanika aby stwierdził pewność że to przegub... pzdr

Gość Mikesh

Na 99% przegub

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Koszt to około 100zł,możesz kupić tańszy, widziałęm po 75zł ale ciekawe jak z trwałością, a wymienić możesz sam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.