Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
xbeer

Wielki problem zamknietę drzwi na amen

Polecane posty

Witam mam wielki problem naprawde wielki i nie wiem czy kto kolwiek z tym sie kiedys spotkal.

Naprawialem w weekend zamek centralny czyli wyjolem silownik wylutowalem stary i wlutowalem nowy mikroprzelacznik ale niestety moj tesc zaczol sobie przesuwac paluszkami te zapadki w srodku silownika i niestety cos tam zepsul - nie sprawdzilismy tego przed zamknieciem drzwi i jest klops. Wmontowalismy wszystko tak jak bylo i zamknelismy drzwi niestety w tej chwili w zaden sposob niemozemy otworzyc mechanicznie drzwi. Guzik dziala lecz od zewnatrz ani od wewnatrz klamka nie dziala i w tym jest szkopul wszystko jest podlaczone tak jak nalezy i na 100% w srodku silownika jaka zapadka spadla poniewaz gdy moj tesc sie bawil tym silownikiem zeby rozkminic jak to dziala np zawleczka zaczela wypadac itd. I teraz jest akcja taka ze zeby otworzyc drzwi musze jakos dostac sie do tego silownika ja to widz tylko w taki sposob ze musze boczek oderwac od drzwi i od razu zakupic nowy poniewaz przy zamknietych drzwiach trzymaja je plastiki i zeby miec choc troszke wiecej miejsca do dziury w drzwiach musze rozwalic boczek. A co najgorsze nei wiem czy to jest mozliwe jak juz bede mial jakis dostep do silownika musze odkrecic sruby i otworzyc go kiedy on jest normalnie zalozony na drzwiach bo nie moge zdjac silownika bo sruby od niego sa przykrecone od wewnatrz i wogole juz nie wiem co zrobic z tym czy ktos ma moze jakąś rade ktos sie z tym spotkal? Powaznie nie widze jeszcze rozwiazania tego bo tam przez tą dziure w drzwiach dosiegnac srub od silownika i go otworzyc kiedy on jest normalnie zalozony chyba graniczyc bedzie z cudem eh bo juz nie wiem czy nie bede musial drzwi calych rozwali zeby sie doniego dostac jest dramat panowie prosze o pomoc.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_ohmy.png" alt=":o" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/ohmy@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po piersze nie musisz rozwalać boczku... bo da się go wymontować nawet przy zamkniętych drzwiach

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pomocne może się okazać wymonotwanie fotela... 3 śruby

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Na pewno operację taką przeprowadzał Rafał777 u Greka więc da się

Zanim zaczniesz demolke odłącz akumulator i próbuj otworzyć zamek kluczykiem.

Svetla tu nie chodzi o zamek o pstyczek ze drzwi sa zamknie otwarte tu chodzi o mechaniczne otwarcie czyli o pociagniecie wajchy od wewnatrz jak chcesz wysiasc z samochodu lub klamki od zewnatrz to o to chodzi bo pstryczek dziala przynajmniej jest wyczowalny opor jak sie go pstryknie tu chodzi o to ze klamki nie dzialają ze mechanizm klamek jest chyba zepsuty w silowniku wiec otwieranie z kluczyka tu nie opmoze.

A co do Rafała777 kamilu to nie moge go znalesc wsrod uzytkownikow bo chce sie z nim jakos skontaktowac. A drzwi juz usuwalem ;] ale co do malego pola manewru to chodzi tu o boczek bo odkrecilem wszysktie sroby ktore trzymaja boczek ale niechce zejsc poniewaz plastiki trzymają od przodu drzwi cyzli trojkacik przy lusterku, oslona dolnego glosnika i ten caly dlugi plastki gdzie masz raczke do chwytania drzwi itp. i one wszystkie sa na zacisnkach od przodu drzwi a kiedy one sa zamkniete tych zaciskow nie da sie wyjac i nie wiem jak to zrobic jedyna rzecz ktora przychodzi mi do glowy to rozwalenie boczka zeby miec jaki kolwiek dostep do dziory w drzwiach przez ktrorą bede sie meczyl z odkreceniem silownika.

A takie pytanie na boku czy jak wsadze lape do dziur tam zeby wyjac silownik to czy dostane sie palcem do zapadki ktora sie otwiera i zamyka gdy ciagniemy za klamke czy ona jest jakos niedostepna?

Słabo szuksz klubowicz Rafal777

pewno inni też to robili ... ale On w ostatni weekend

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzieki wielkie juz go znalazlem i napisalem do niego aby looknol na ten temat mam nadzieje ze pomoze w nim ostatnia nadzieja ;] a ty kamilu nie wiesz jak oni rozwiazali ten problem?

Witam !

w ostatni weekend miąłem to robić i robiłem, ale pacjent się odblokował i nie musiałem tego robić na zamkniętych drzwiach.

co do twojego przypadku, to nie jest tak tragiczny. rozumiem że drzwi wogóle nie możesz otworzyć. dasz radę ściągnąć tapicerkę bez jej rozwalania. cofnij fotel na max do tyłu, jeśli będzi Ci brakowało miejsca, wymontuj go, wkońcu to są tylko dwie śruby. odkręc klemy od aku jak będziesz wymontowywał fotel, bo zapali Ci się poducha. następnie poodkręcaj wszystkie możliwe śruby z tapicerki drzwi, najgorzej będzie z tymi trzema na dole, ale powinieneś dać radę, potem ściągnij tapicerkę i folię z drzwi. Następnie odczep zasilanie zamka, i zdemontuj cięgna zamka, nie będzie łatwo

a potem odkręc 3 śrubki odegnij blaszkę i już masz zamek rozpołowiony

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> teraz musisz tak nim w środku manipulować, aby Ci puścił rygiel. zaopatrz się w dobre źródło światła bo będziesz tam miał ciemno. oczywiście pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany aby za bardzo nie zdemolować części tapicerki.

zamka nowego nie musisz kupoać, wystarczy że ten co masz dobrze poskładasz i sprawdzisz go przed zamontowaniem. aha - nie dopuszczaj już teścia do niego

życzę powodzenia.

A więc tak zrobilem wszystko tak jak powiedziales wlacznie z wyjecie fotela i odkreceniem wszystkich srub z tapicerki tylko ze niemoge zdjac tapicerki poniewaz trzymają ją od strony przedniej plastikowe rzeczy takie jak oslonka glosnika na duzego, trójkąt platikowy przy lusterku od wewnetrznej strony oraz oraz ten dlugi panel plastikowy gdzie jest uchwyt itd. a one wszystkie sie trzymaja na zatrzaskach ktore sa od przedniej strony (ktora jest przytrzasnieta przy zamknietych drzwiach) i tu jest problem niemoge dlatego wyjąc tapicerki przez to ;/ czy wogole sie da to usunać przy zamknietych drzwiach nie naruszajac zadnej czesci? i czy takze jest mozliwe dojscie do tych srubek od silownika jak jest on zolozony na drzwiach?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

ten trójkąt idzie zdemontować na zamkniętych drzwiach, właśnie byłem w aucie i go zdemontowałem - poprotu łapiesz za góre i go ciągniesz do siebie, pod tym trójkątem masz śrubkę trzymającą tą całą czarną listwę w której jest cykacz, odkręcisz ją i też do zejdzie, wtedy masz większy dostęp i możliwośc uniesienia tapicerki ku górze. czarną osłone na głośnik, najwyżej połamiesz jakiś zaczep ale też ściągniesz na zamkniętych drzwiach.

Edytowano przez Rafal777

dobra dzieki postaram sie pomeczyc z tym na dniach a gdy juz to zdejme wszystko to czy jest to wogole mozliwe dojscie do tych malych srubek od silownika i odkrecenie ich??

Gość Vectra_Fan

witam sorka alew podepne sie pod temat a jak otworzyc tlne prawne drzwi w vb przed liftem ? sedan mam centralny zamek i te drzwi z centralnym nie dzialaly trzeba bylo je recznie zamykac tzn ryglem wciskac i do tej pory bylo ok az nadgle drzwi nie mozna otworzyc:( pomoze ktos?

podobnie jak wyżej, tylko z tyłu masz dodatkowo jeszcze mniej miejsca, możesz sobie pomóc odkręcając dodatkowo prowadnice szyby, abyś miał więcej miejsca przy zamku, ale ty jeszcze nie masz rozklejonego bolca w zamku i będziesz potrzebował dociągnąć prąd do lutownicy oby go rozkleić. Będziesz miał naprawde ciężko.

udało mi sie zdjac caly boczek przy minimalnym uszczerbku ale jest git teraz mi powiedz Rafal jezeli mozesz musze odpiac elektryke i drut od cyngla i klamki to jeszcze jest mozliwe a czy jest po tych czynnosciach jest realne dostanie sie srubokretem do tych 3 srub od silownika?

jak sam widzisz, mało miejsca jest i będzie trudno, ale wierzę że Ci sie uda, tym bardziej iż wiesz gdzie one się znajdują, nie musisz widzieć jak się śrubka kreci, będzie ciężko, bo w przednich drzwiach aby odrkęcić prowadnice szyby aby zrobić sobie więcej miejca to muszą być drzwi otwarte.

co Ci mogę doradzić - załóż sobie bluzę z długim rękawem abyś sobie rąk za bardzo nie pokaleczył i długi krzyżakowy śrubowkręt i do dzieła.

oczywiście poodpinaj zasilanie i cięgna - zrób sobie wkoło jak najwięcej miejsca do manewrów

Edytowano przez Rafal777

no coz zostala mi walka bedzie ku...ko ciezko ale nikt nie mówił że będzie łatwo

Dzięki bogu sie udalo a defakto najciezej bylo zdjac polowke silownika po odkreceniu juz srubek poniewaz bardzo ale to bardzo przeszkadzala boczna rama szyby juz miale zwatpic ale manewr z docisnieciem od gory w dol a nie na bok zdal egzamin teraz czekam na nowy silownik poniewaz ten sie rozsypal niemilosiernie

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale happy jestem strasznie bo bolem sie ze bede jezdzil na zamknietych drzwiach do konca swiata

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzieki panowie serdeczne za waszą pomoc.

no i moje gratulacje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.