Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest qtaz

katalizator czy przepustnica???????czy cos innego

Recommended Posts

Guest qtaz

witam...jade sobie moja vectra 1.8 97...i nagle spada moc ..auto zaczyna chodzic jak cinqecento nawet odglos ma ten sam...obroty wkrecaja sie strasznie powoli...wylaczylem silnik poczekalem chwile ..poogladalem pod maska ..po chwili odpalilem ..i dalej obroty pomalu sie rozkrecaja i autko nie ma mocy....wkrecilem go na obroty 5000 -6000 i nagle cos spowodowalo ze silnik zaczyna chodic normalnie...podczas drogi powrotnej w nocy po przejechaniu 10km ta sama sytuacja....ale cos nowego co zauwazylem to katalizator rozgrzany do czerwonosci.....no i czekalem 2 godz ...miedzy czasie odpalalem autko krecilem go na wyzsze obroty ,ale dalej lipa.........nastepnego dnie pojechalem po auto zeby scholowac...odpalam:na poczatku zle ale po wkreceniu go na wyzsze obroty po jakims czasie znowu ok...i dojechalem o wlasnych silach przez 50km...pytanie jest jedno...co to moze byc????katalizator wymienialem miesiac temu....prosze o podpowiedzi.pozdr

Guest SXILL

Przepustnice sam sobie sprawdzisz na szybko. Zdejmujesz tylko waz od dolotu i juz mozesz zajrzec do srodka jak to pracuje. Ale moim zdaniem to nie to. Moze faktycznie cos tam jest w wydechu i blokuje przeplyw spalin przy katalizatorze.

Katalizator wymieniales sam czy komus zlecales? Jesli zlecales - podjechalbym do tej firmy i powiedzial, co sie dzieje z katalizatorem i niech szukaja, bo to nie jest normalne, zeby az tak sie nagrzewal.

Guest pl.mario021

Witam Po pierwsze czy świeći się ,,check'' , po drugie czy odrazu po wymianie kata zaczeło się to dziać czy zrobiłeś troche kilometrów bo skoro katalizator jest aż czerwony to musisz mieć za bogatą mieszanke która spaliła ci kata.

Guest mihal_l

witam!

..moim zdaniem winny jest egr. ja mam podobny problem z moja vectra z 1997 r. 1.6 - wszyscy mechanicy znajdowali wine w katalizatorze, ktorego tak naprawe nie mam (stumienica) - tylko jeden z nich powiedzial ze winny moze byc wlasnie egr. mial juz taki problem i o pomoglo. przejedz pare kilometrow i zmieniaj biegi na wysokich obrotach - jak zapali Ci sie check i samochod zacznie chodzic - tak jak napisales - jak cinquecento, to powinno byc to. nie jestem pewnien na 100%, bo narazie nie mialem czasu tego zrobic, ale u mnie objawy pasowaly do 'diagnozy', takze moze podobnie jest u Ciebie.

pzdr

a dlaczego katalizator był zmieniany ?

umnie to tracil moc jak spadły obroty np. na czerwonym swietle to ciężko bylo go ruszyć z tych świateł, ale pomało się bujał, potem to sie jechało wmiare dobrze,troche był mulisty winą była pompka paliwowa w zbiorniku, kupiłem nową i narazie jest ok.

Guest qtaz

check sie nie swieci!katalizator wymienialem bo musialem wymienic cala przednia rure wydechowa byla juz zuzyta...katalizator wymienialem miesiac temu wiec zrobilem sporo km........mechanik powiedzial ,ze wydaje mu sie ze to /;przewody od swiec,swiece albo aparat zaplonowy..katalizator sprawdzil...powiedzial ze katalizator rozgrzewa sie do czerwonosci jak silnik nie pali na jakies cylindry to spalanie mieszanki nastepuje w wydechu i przez to katalizator rozgrzewa sie do czerwonosci.......jutro jak narazie wymieniam swiece i przewody...zobaczymy dalej..a dodam ze po podlaczeniu do kompa nie wykazal zadnych bledow..

Guest qtaz

hmm!wymienilem narazie swiece i przewody...mechanik powiedzial ,ze jak to nie pomoze to zostaje jeszcze cewka.......no nie wiem...zobaczymy...nastepna rzecz ktora mnie niepokoi to ,ze po dluzszym staniu auta...jak silnik jest calkowicie zimny po odpaleniu i jak depne na gaz i odrazu puszcze dochodza takie lekki strzaly z wydech...jezli nie nacisne na pedal gazu ,a silnik rozgrzeje sie przez ten czas to tych lekkich strzalow nie ma...dodam ,ze jezeli odpalam juz na rozgrzanym silniku nie ma takiego zjawiska...juz nie wiem o co chodzi???