Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
IRON

Wskaznik PALIWA Szaleje :o

Polecane posty

Witam. Mam taki mały problem i juz nie wiem o co chodzi

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> . wskaznik paliwa powiedzmy ze sie nie podnosi. to znaczy podnosi sie jak uruchomie auto, stanie na pewnej wysokosci pewnie na tej ile mam paliwa w zbiorniku. wystarczy ze podjade troche autem wskaznik opada i juz sie nie podnosi

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> , rezerwa sie nie swieci nawet jak wskaznik opadnie na sam dół. myslałem ze to cos przy zbiorniku, wyczysciłem styki te co ida do pompki i nic. wina zegara to nie moze chyba byc bo miałem wczesniej inny i to samo było

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> wiec jestem w kropce

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:"> ma ktos moze jakis pomysł jak to naprawic??

/emoticons/default_unsure.png" alt=":unsure:">

Edytowano przez IRON

UP

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:">

Rozumiem, że kwestia paliwa (jest w zbiorniku) ? Oki, spójrz jeszcze na dwie rzeczy. Pierwsza ważna-zobacz jak zachowuje się wskaźnik od chłodnicy. Jeśli też szaleje, to znaczy, że poszedł stabilizator napięcia w zegarach z tyłu. Taki pipsztok z tyłu na trzech nóżkach. Ale jeśli wskaźnik paliwa jest oki, to sprawdź przewody przy zegarach, może tam we wtyczce kabel nie łączy i stąd szopki

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Aha, miałem kiedyś w poprzedniej furce taką rzecz, zawieszał się pływak i tak sobie wisiał....Czasem było full paliwa a czasem min, a zupa była w zbiorniku

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

moze to pływak. ale wyciagałem juz pompke co prawda nie do konca bo sie cos blokowąła ale ruszałem nia i nic. Dosłownie sytuacja wyglada tak: odpalam auto , auto stoi w miejscu wskaznik sie podnosi, wbijam jedynke podjade 50 cm wskaznik opada i juz potem sie nie podnosi

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> i to chyba nie wtyczka.t5emperature mam oki bo cały czas staje w tym samym miejscu.a to sa juz moje drugie zegary, i w tamtych było to samo

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:"> a jesli chodzi o paliwo to jak wskaznik sie podniesie to staje na pierwszej kresce za rezerwa i tak mniej wiecej to wyglada w baku czyli wskazuje dobrze ale problem opadania zostaje

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Edytowano przez IRON

Skoro to Twoje drugie zegary, to odpada stabilizator, odpada sam licznik. Pozostaje Ci zrobić mały test. Odepnij wtyczkę od zegarów, Odepnij wtyczkę od baku (pływaka paliwa). Obadaj, który to przewód, ja nie kojarzę, musiałbym zajrzeć w schemat. Omomierz w rękę, lub coś do testowania przepływu prądu. No i wtedy poruszaj kablami, z jednej i z drugiej strony. Jeśli wszystko z przewodem będzie oki, to pozostaje Ci tylko pływak. Wiesz, opary, paliwo, latka i ząb czasu już mogły coś napsuć, może w momencie ruchu auta, coś się "zawiesza" i tak pozostaje....

no elektrtonikiem to ja nie jestem omomierza nie mam mam tylko próbówkę

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a jeszcze powiedz mi taka rzecz: mianowicie ...pod kanapa jest wejscie do pompkii wtyczka do niej, a od autem zaraz za zbiornikiem co to jest za wtyczka??

/emoticons/default_huh.png" alt=":huh:">

Powiem tak, nie wiem jak jest w 1.6. Ja robiłem dwie dwulitrówki (swoją i ojca). Co ciekawe, Ojca ma pompkę przy tylnym lewym kole a moja w baku. Ojca ma filtr paliwa zaraz koło pompki czyli przy kole a moja ma nad tylną belką. Nie wiem czy to kwestia zmiany parametrów czy liftu ? Silniki mamy te same a jednak inne rozwiązania. Co do czujnika, to zdaje się jest właśnie pod tylną kanapą wlot do zbiornika. Miałem tak w poprzednim aucie, chyba większość aut z "tamtych lat" tak ma.

P.s. kup sobie taki omomierz a raczej multimetr, w OBI widziałem za niecałe 17 zł. Dobra rzecz, nawet w rękach nieelektronika

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość jar_gogo

Jeśli pozwolicie odświeżę temat, szkoda tylko że kolega IRON nie podzielił się z nami czy i jak uporał się ze swoim problemem.

Edytowano przez jar_gogo

nie uporał sie

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> dalej jest tak jak było.

Odświeżam...

Witam, rezerwa nie działała mi już od nie pamiętnych czasów, ale ostatnio podczas jazdy zaczął świrować i spadał na 0 wskaźnik paliwa, a teraz wogóle sie nie podnosi z kreski, a paliwa jest pol baku. Gdzie można zacząć szukać, mam poliftówke czyli pompa paliwa pod siedzeniem. Zacząć tam szukać, a może jakiś przekaźnik ? Bezpieczniki całe.

Ryba, poczytaj temat wstecz, może to kwestia samego wskaźnika od paliwa, może kostka przy zegarach się "rozsypała" lub coś na kablach po drodze. Jak pisałem wcześniej, w poprzednim aucie tak miałem, tak, że pływak co jest w baku się przywieszał i takie rzeczy też się działy. Kumpel kiedyś mówił, że prz samej kostce by baku kabel zdżarły opary byny i się ukruszył...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.