Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość aroslaw

centralny zamek vectra A

Polecane posty

Gość aroslaw

Witajcie

Mam taki problem wczoraj zamykając samochód przekręciłem kluczyk w prawo o 90 stopni i nie moglem go cofnąć centralny zamek tak sie zaciął ze nie mogę wejść do samochodu. Udało mi sie otworzyć bagażnik i wejść do środka samochodu, probowałem ręcznie wyciągnąć rygielek ale coś go ciągnie w dół , kluczykiem tez nie można otworzyć zamka?? samochód jest unieruchomiony nie mogę nic zrobić :/ jak spotkaliście sie z takim problemem i wiecie jak go rozwiązać dajcie znać pozdrawiam

Gość Laser

Witam

Rozumiem z tego co napisales ze probowales wyciagac rygielek od dzwi kierowcy, a co z pozostalymi ?. Wyglada na to ze zaryglowales sobie dzwi ( brak mozliwosci wyciagniecia rygielkow, jedyne co to musisz tak kombinowac zeby je odryglowac ) - krecic do oporu w lewo, mozesz sprobwac kupic specjalni smar do zamkow ( np Sonax ) i probowac ...

A spróbuj odłączyć aku i wtedy otwierać. Może nastąpiła jakaś usterka elektr. i centralny cały czas się próbuje zamykać.

Gość sidien

Mialem to samo. Dziwne ze dostales sie do bagaznika. Ja utknelem w lesie a w pracy powinienem sie pojawic za godzine. Pomoglo uparte krecenie. Jak nie idzie to wyjmij kluczyk i od nowa. Mialem tak chyba 5-6 razy i za kazdym razem po kilku-kilkunastu minutach walki otwieralem auto.

Chcialem dac zamek do naprawy magikowi od tych spraw ale jak poszukalem ile to kosztuje to stwierdzilem ze taniej bedzie kupic centralke na pilota. Teraz to chyba calkiem zlikwiduje zamki w drzwiach.

Gość Laser

Witam

Z samej ciekawosci dzis zaryglowalem zamek, tez troche musialem sie nagimnastykowac zeby go odryglowac, troche trzeba bylo pokrecic i poszlo - niestety opcja nieuzytkowana zanika.

Gość sidien

Ja uzywalem tej opcji zawsze jak zostawialem auto na dluzej, a i tak sie posypala. Przez jakis czas uzywalem zamka w bagazniku albo jak dzentelmen otwieralem kobiecie drzwi po prawej stronie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale dlugo sie tak nie dalo.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Tak się podepnę na chwilę przy okazji zamka

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Macie w swoich VA podwójne ryglowanie takie jak jest w VB ? Widział ktoś coś takiego ? Heh, niektórzy mówią na to auto gwałtu

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość sidien

A na dzym polega to podwojne ryglowanie? Ja mam tak ze moge:

- zaryglowac zamki - obojetnie w ktorym zamku przekrecam kluczyk w prawo, wracam kluczykiem do pionu i zaryglowane. Po takim zamknieciu moge odryglowac drzwi obojetnie ktorym zamkiem.

- zaryglowac zamki przekrecajac kluczyk w drzwiach kierowcy w prawo i nie wracajac do piony wyjac kluczyk. Po takim zamknieciu auto mozna otworzyc jedynie zamkiem od strony kierowcy. I ta opcja wlasnie mi sie zacinala.

Doszlo do tego ze nie bylem w stanie wogole zamykac samochodu zamkiem w drzwiach kierowcy bo zawsze konczylo sie zacieciem zamka i modlami na parkingu.

VB tak ma, że jak raz przekręcisz kluczykiem, to drzwi się zamkną tak jak u nas, jak drugi raz w to samo miejsce przekręcisz to słychać "cyk" w zamkach i wtedy od wewnątrz żadnych drzwi nie otworzysz

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> Po co to jest ? nie wiem, ale są przypadki, w których warto to mieć

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Nie wiem, czy VA to miała, którakolwiek ? Ja mam poliftówkę i tego nie mam ;(

Gość sidien

No to w VA cos takiego robi przekrecenie kluczyka w prawo i wyjecie go bez powrotu kluczykiem do pionu. Ale jesli mowisze ze takiego czegos nie masz to ja juz glupi jestem a sprawdzic nie sprawdze bo moj zamek calkowicie odmowil wspolpracy.

Gość aroslaw

Witam ponownie przepraszam ze sie nie odzywałem, nie mialem czasu

Tak od drzwi kierowcy próbowałem, ale nie dało rady reszta była tak samo zablokowana jak w pierwszych drzwiach. Kręcenie w lewo nie przynosiło żadnych pozytywnych skutków (kiedyś tez miałem taka sytuacje i wtedy kręcąc w lewo udało sie otworzyć). Odłączyłem tez akumulator na z myślą ze może odblokuje centralkę , ale niestety nic nie pomogło

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> . Po całym dniu męczarni stwierdziłem ze nie dam rady pojechałem do znajomego elektryka tez sobie nie mógł poradzić jedyna opcja było wyciągniecie zamka (klamki) od strony kierowcy i dostanie sie do zamka. Okazało się, że w zamku złamała się zapadka i nie chciała wrócić na swoje miejsce. Wymieniłem cały zamek i teraz już wszystko gra jak należy, poza jednym, muszę nosić dwa kluczyki bo mam nowy zamek

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

Gość sidien

Kup centralke na pilota, ja tak zrobilem i bardzo sobie chwale.

Ile dales za nowy zamek?

Gość Jacool

No zgadza się że z tym kręceniem w prawo kluczykiem w zamku od strony kierowcy - to nieczęsto używana rzecz. Generalnie - nie wiem czy u nas w kraju to się sprawdza

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> :), ale podobno w Niemczech się sprawdza - no to może jednak i u nas tez - w końcu jest coraz więcej samochodów - i chyba coraz rzadziej kradną - przynajmniej Viki A. To przekręcenie w prawo powoduje, że można jechać sobie np. na plażę zostawić uchylone okno od strony kierowcy - czy którekolwiek - a i tak przez okno nikt od wewnątrz nie odrygluje zamka. Takie ma to praktyczne zastosowanie.

Ale fakt - ostatnio przez przypadek przekręciłem kluczyk za mocno w prawo i namęczyłem się z 15 minut zanim udało mi się normalnie otworzyć kluczykiem.

Po prostu za rzadko używam tej funkcji pewnie.

Edytowano przez Jacool

A mi sie piloty po psuły i od pół roku korzystam z ryglowania :-) Tylko bagażnik można wtedy otworzyć.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.