Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest salemmtg

Jak ściągnąć podsufitówke???

Recommended Posts

Guest salemmtg

Witam kolegów,wczoraj popołudniu przez ulewy spadła na moje autko spora gałeź uszkadzając mi tym samym troche dachu (wgniecenie) chciałem to lekko wyprostować i moje pytanie jest następujące:

-czy łatwo się ściaga podsufitówke

-czy wystrczy tylko odkrecić śruby czy są jakieś zaczepy albo nie daj boże na klej

-czy jeśli ściągne a póżniej założe to nie bedzie sie odklejała badź opadała podsufitówka

Może ktoś zna krok po kroku co mam wykonać z góry thx

Please login or register to see this quote.

Nigdy nie wyciągałem ale wiem że nie jest to łatwe, trzeba uważać żeby nie złamać, a płutno jak zerwiesz to najlepiej dać nowe.

Ojj ale masz pecha.

Dobra niedawno się z tym bawiłem.

Wyjecie nie jest trudne.

Odkręcasz wwszyswtkie uchwyty na podsufitce

Odkręcasz daszki przeciwsłoneczne i wyjmujesz wtyczki .

Zdejmujesz z tyłu tę listwę plastikową na dachu przy podsufitce i odkręcasz śrubki torx przy tych skośnych słupkach plastikowych z tylu auta.Żeby je odkręcić musisz pierw wyjąć zaślepki i dopiero potem ukażą ci się śrubki.

Jeszcze musisz odkręci torxy w tych słupkach co pasy w nie wchodzą, tak samo zdejmujesz zaślepki i odkrecasz to ,ale nie koniecznie musisz to zdejmować.

Teraz cała podsufitkaa powinna być luźna i bawisz się aby ją wyjąć z auta .

Ja sobie zdemontowlem fotele przednie przez co było mi łatwiej ,ale bez zdejmowania też się da.

Zobacz od razu wzmocnienia dachu czy się nie odkleiły .U mnie były odklejone i dach dzwonił, w poroównaniu z odklejoną podsufitką to był koszmar.

Oczyszczone ze starego kleju wzmocnienia przykleiłem na klej do szyb ,tutaj klej do szyb jest najlepszy każdy go poleca do tej operacji.

z włożeniem też może być troszkę problemiku ale dasz radę ,potm wszystko skręcasz i gotowe.

Pozdrawiam

Guest salemmtg

dzięki kolego za dokładny opis masz u mnie browarka,jutro bede próbował pobawić sie z tym :-)

Zamias piweczka mozesz kliknąć pomógł mi hihihihi

Pozdro

Guest loozack

Podepnę się pod temat.

Co zrobić z odpadającym płótnem podsufitki?

Zaczęło odpadać od tyłu a syneczek trochę temu pomógł.

Czy to się jakoś podkleja?

Guest zibi81

Please login or register to see this quote.

Gdzieś czytałem, że można na zwykły klej do kasetonów. Czyli bez demontażu się raczej nie obejdzie. ALe tej metody nie sprawdzałem więc nie jestem pewnien czy działa i na jak długo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

z opadającym płótnem to chyba raczej nic nie zrobisz,gdyż jak się oderwało to pewnie pianka została a materiał sam odleciał.

Albo klejenie nowego materiału albo wymiana podsufitki.

Ja okazyjnie za 60 zł wyrwałem idealną podsufitkę do mojego opla.

odświeżę troszeke temat

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzisiaj własnie kleiłem podsufitke. znaczy wydarłem cała i zdarłem ta szmate. do klejenia uzyłem BOLLa

Please login or register to see this link.

. po sciagnieciu podsufitki ona sie lekko rozprostowywuje i jak sie nakleja ta szmate na lezaco wychodzi ze jast za krótka

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> trzeba ja czyms podpierac aby nadac jej kształt, bo potem uszczelka tego nie zakryje

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<">