Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra B 3.0 V6

Guest zdzis27
 Share

Recommended Posts

Guest zdzis27

Musze sie pochwalic :D

Wkoncu wytargalem dziada x25xe i upchalem x30xe w budzie swojej Viki :)

Cala operacja przekladania trwala 4 dni.W pierwszy dzien wytargalismy dziada z budy i zaczelismy powoli rozkrecac.Drugi dzien to dalsze rozkrecanie i przekladka rupieci z 2.5 na 3.0.Trzeciego dnia dokonczylismy przekladanie i osadzilismy 3.0 w budzie.No i czarty dzien (czwartek) skrecanie wszystkiego do kupy i pierwsze odpalenie. Wszystko robilismy w dwoch (ja i moj znajomy) Silnik jak tylko zalapal kompresje i doszlo paliwo zapalil odrazu.Z tym ,ze tlukl sie gorzej niz stary diesel zapalony na 30-stopniowym mrozie :D .Po chwili zaczalem sie troche obawiac tego wszystkiego ,poniewaz minelo jakies 10min a nic nie przestawal.Dopiero po grubo ponad pol godziny stukanie zaczelo zanikac i w sumie po ok. godzinie pracy na wolnych obrotach silnik sie uspokoil.Tlukly sie szklanki ,do momentu ,az nie napelnily sie olejem.Dzis juz ladnie sobie mruczy :)

Jesli chodzi o odczucia ,to roznice czuc i to duza pomimo ,ze cale sterowanie jest od 2.5 ,ktore kiedys bede musial wystroic ,no i jak narazie nie przetestowalem go jeszcze tak konkretnie ,wszystko jest swieze i chce zeby sie to dopasowalo i ulozylo ,ale juz po weekendzie mysle ,ze sprawdze co potrafi ;)

Ponizej kilka fotek z przebiegu prac:

Silnik juz wydarty z budy ,po lewej stary 2.5 ,po prawej 3.0

40376644os0.jpg

Tutaj czesc osprzetu juz przelozona

88203889kt8.jpg

Czesciowo skompletowany x30xe

32275750in6.jpg

Tak wyglada Viki bez serducha :D

20999462ap7.jpg

3.0 wygraberowane na bloku silnika

64517356zt8.jpg

3.0 gotowy do wlozenia w miejsce dla niego przeznaczone ;)

23676103gd0.jpg

...widok z drugiej strony

31993093fc9.jpg

i jeszcze jedna fotka :D

6aas7.jpg

No i powrot do budy :)

72517505bj7.jpg

No i to narazie wystarczy.Opis co zostalo zrobione przy x30xe bedzie nastepnym razem ;)

Edited by zdzis27

• Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kawał niezłej roboty szczerze mowiąć, pewnie kręgosłup do dziś Cie boli od nachylanie sie nad viki.

Widać, że sponsorem swapa był LECH - w zaskakująco skromnej ilości :D

Zazdroszczę :angry:

Moje 136 km (nie wiem ile zostało) na 225/45/17 i włączonej klimie w tym aucie nie bardzo daję radę.

Ciekawi mnie jak będzie ze spalaniem.

Kawał ciężkiej pracy odwaliłeś.

Niom - elegancko - Gratulacje :) :) :)

Widze, że górą wyciągany silniczek był :)

Guest zdzis27
Kawał niezłej roboty szczerze mowiąć, pewnie kręgosłup do dziś Cie boli od nachylanie sie nad viki.

Widać, że sponsorem swapa był LECH - w zaskakująco skromnej ilości :D

Kregoslup jak kregoslup ,ale kolana jeszcze do dzis czuje...

A co do LECH-a ,wierz mi ,ze bylo go znacznie wiecej ;)

Swietna robota:) kiedy jedziesz na rolki??

Jeszcze nie wiem ,ale w najblizszym czasie raczej nie

Gratulacje :) Obrales sluszny kierunek "i30" - wkrotce i ja dolacze :lol:

Wymieniales jakies seryjne podzespoly czy calosc zostala tak jak byla (x25xe)?

x30xe to kompletny blok i kompletne glowice ,cala reszta poszla z mojego x25xe (miska olejowa ze smokiem ,pompa oleju ,zamach ,sprzeglo ,pokrywy zaworow ,kolektory wydechowe ,kolektor dolotowy wraz z listwa wtryskowa ,rozrusznik ,alternator itd. :) )

Modyfikacji jak narazie zadnych nie robilem ,ale wszystko jeszcze przede mna :D

Ciekawi mnie jak będzie ze spalaniem.

W tej chwili juz widze ,ze jest ciut wieksze (chyba komputer sie jeszcze "uczy" nowego silnika ;) ) ,ale nie jestem jeszcze w stanie powiedziec ile dokladnie

Widze, że górą wyciągany silniczek był :)

Pierwsze plany byly takie ,zeby podniesc cala bude za podluznice do gory i wyjechac calym silnikiem razem z sankami i skrzynia dolem ,jednak stwierdzilismy ,ze gora bedzie chyba latwiej ,sanki wogole nie byly ruszane.Musielismy tylko rozpiac sworznie ,wyciagnac polosie i odsunac troche skrzynie na lewo ,chociaz z tego co wiem podobno da sie wyciagnac silnik bez ruszania skrzyni ,tylko wtedy chyba trzeba by odkrecic jeszcze sprezarke klimy ,pompe wspomagania i alternator ,gdy jeszcze silnik bylby w komorze ,a u nas poszla calosc do gory i tak samo powrot :)

chociaz z tego co wiem podobno da sie wyciagnac silnik bez ruszania skrzyni

oj ciężko by było strasznie ;)

chyba, że faktycznie wszystko od strony rozrządu zdemontować.

ciekawe ile to koników teraz jest :)

piękny projekt... wlasnie dla x30xe (swap) chcem kupic Viki :)

powiedz mi czy sprzeglo daje rade od x25xe ??

czy hamowales auto po swapie na osprzecie od 2,5 ?

i czy zdecydowana poprawa w osiagach autka ? :)

bo miala byc astra gsi 2,5.... ale pora na cos nowszego... bedzie VB 3.0 ;]

x30xe to kompletny blok i kompletne glowice ,cala reszta poszla z mojego x25xe (miska olejowa ze smokiem ,pompa oleju ,zamach ,sprzeglo ,pokrywy zaworow ,kolektory wydechowe ,kolektor dolotowy wraz z listwa wtryskowa ,rozrusznik ,alternator itd. :) )

Modyfikacji jak narazie zadnych nie robilem ,ale wszystko jeszcze przede mna :D

Mialem na mysli raczej te ostatnie - czyli mody. Cala reszta dla mnie jasna - z Omegi w sumie nie da sie wiecej przelozyc jak blok, glowice i podstawa kolektora :) Przylaczam sie do pytania jak sie spisuje sprzeglo. Bardzo mnie to ciekawi. A - i moze jeszcze alternator - w Omie jest 120A? A Ty sotawiles swoja setke?

Bardzo odważny ruch. Tez jestem ciekawy jaką to teraz ma moc i co ze spalaniem. jak dostane zgodę od swojego szefa (żonka) to może i ja się porozglądam za takim silniczkiem. Tylko żeby ta benzyna była tańsza. Powodzenia i zapodaj więcej info jak się to sprawuje.

Guest zdzis27

Autka jak narazie nie hamowalem i nie wiem kiedy odwiedze jakas hamownie.Za 2 dni wracam do siebie (Oslo) i nie wiem kiedy nastepnym razem bede w POlsce ,a Vectra niestety tym razem musi zostac w kraju :((

Jesli chodzi o osiagi ,poprawa oczywiscie jest i to duza ,ale jak juz pisalem wczesniej ,nie przetestowalem jeszcze go tak dobrze ,z garazu wyjechalem zaledwie 3 dni temu ,a na weekendzie Vectra stala ,bo bylem na weselu :D

Alternator zostal moj ,od Vectry.

A co do sprzegla ,juz kilka razy mi sie delikatnie slizgnelo ,pomimo ze nie jezdzilem jeszcze w ekstremalnych warunkach ;) ,wczesniej sie nie slizgalo ,czyli tak na dobra sprawe dobrze by bylo pomyslec jednak o jakims innym sprzegle...jesli kiedys zdecydowalbym sie na odchudzanie zamachu ,to i sprzeglo mozna by zmienic za jednym razem ;)

A tak wogole ,wie ktos jakie sprzeglo bylo w i30 ??

Edited by zdzis27

Sorry ze ty się z tym pytankiem wbijam ale przy okazji - co to panowie za silnik

http://moto.allegro.pl/item415864438_opel_...ram_silnik.html

XNR - dobry pomysł z tyk zakupem dla żonki ale sam wiesz jak to jest. P.S. - gdzie mój zderzak :)

Guest zdzis27
strasznie jestem ciekawy czy jest powyzej 215 KM, a jak spalanie??

Szczerze ??

Watpie czy jest 200KM ...

Po pierwsze - w Vectrze jest skopany dolot ,do tego trzeba by tez powiekszyc przepustnice ,ja w tej chwili czuje ,ze ten silnik nie ma czym oddychac ,ma za malo powietrza

Po drugie - jak narazie nic nie jest strojone ,cale sterowanie jest od 2.5

No i po trzecie - ten silnik w Omedze ,gdzie jest lepszy dolot i sterowanie takie jak powinno byc ,ma fabrycznie 211KM

:)