Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Artt

Pytanie o dolot w 2,5 V6

Recommended Posts

Zamontowałem ostatnio u siebie oryginalną obudowę filtra powietrza. Mam w związku z tym pytanie, czy czarna parciana rura z dolnej częsci obudowy filtra nie powinna w coś wchodzić? U mnie wychodzi to jakoś dziwnie, jakby brakowało jakiegoś elementu albo rura jest ucięta bo wychodzi na to, że powietrze jest zasysane z za lampy? Człowiek od którego kupowałem obudowę twierdził, że nic tam więcej niema. Jeżeli będą wątpliwości OCB to jutro zamieszcze jakieś zdjęcia.

Guest zdzis27

Oczywiscie ze ma byc

Powietrze jest zasysane przez rure na wysokosci grilla ,a do tego sa jeszcze dwa tlumiki rezonansu ,jeden idzie pod nadkole ,drugi pod przedni pas

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dokładnie - połączenie musi być i to w miarę szczelne.

Rozumiem, że chodzi o TO:

//zdjęcie zapożyczone z forum

Teraz pojawia się następne pytanie, idzie to zamontować bez sciągania zderzaków, błotników i bóg wie czego? Ew. inaczej jest wogóle sens montowania tego? Jeszcze jedna prośba, jeżeli komuś działa EPC to prosiłbym o nr tej częsci do silnika X25XE.

Edited by ufi

To jest rezonator dolotu - raczej małe szanse żeby to bez zdejmowania zderzaka założyć.

Ale Tobie brakuje także chyba tej rury z prawej strony ?

fotki by się jednak przydały.

Zdjęcie zamieściłem takie jakie było, chodzi mi raczej o ogół tego rezonoatora niż o sam ten zbiorniczek. Byłem przy samochodzie żeby poszukać wroga którego już znam. Zdemontowałem kierunek żeby zobaczyć czy mam ten zbiornik, okazało się że nie, rurek też nie zlokalizowałem ;/ Załączam zdjęcia, mało co widać ale zawsze coś.

20080815231nb5.jpg

Czyli musiałbym kupić i zamontować wszytko. Teraz pytanie, jest wogóle sens takiej operacji?

Edited by ufi

Guest zdzis27

Jest sens ,bo w tej chwili silnik ciagnie Ci cieplejsze powietrze spod maski.Napewno szczegolnie odczuwalne jest to w ruchu miejskim podczas upalow (mialem tak kiedys przez chwile w 1.8 16V

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> )

Do tego montaz jest dziecinnie prosty ,wystarczy sciagnac zderzak ,a kupic te plastiki tez mozna na jakims szrocie za pare groszy

Tak szczerze, odczuwalna różnica?

w zimie może nie aż tak bardzo - ale w lecie na 100%

Guest zdzis27

Please login or register to see this quote.

Nie powiem Ci tego na przykladzie 2.5 V6 ,ale jezdzilem tak kiedys w x18xe i roznica byla odczuwalna.Najwiekszy spadek mocy czulem podczas upalow gdy stanalem w jakims korku.Do tego jeszcze klima i czulem sie jakbym jechal Astra swojego ojca 1.4 60KM ;D

Znalazłem jeszcze coś takiego, może przyda się komuś w przyszłości.

Jest to kompletny układ dolotowy dla silnika X25XE.

Jeżeli ktoś ma TIS albo EPC (u mnie nie chce chodzić :huh: ) to prosiłbym o numer tego rezonatora.

ps.Ile można dać za taki rezonator w używce?

Ja na twoim miejscu pociągnął bym jakąś elastyczną rurę i wyprowadził do grila w zderzaku. Miałbyś wtedy dopływ zimnego powietrza. Jeszcze tylko sportowa wkładka i masz pierwszą modyfikację za sobą. To w UK chłopaki obcinają wszystkie te rury albo robią tak ci powiedziałem. Ten rezonator wcale nie jest potrzebny. Najważniejsze żeby ci powietrze spod maski nie ciągnął

Edited by Viper

Sportowa wkładka już jest (K&N), narazie chcem doprowadzić samochód do zdrowej serii. Pózniej bede kombinował dalej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">