Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

mcjezioro

Przewody podciśnienia w VB

Polecane posty

Witam. Mam gorącą prośbę do posiadaczy VB z silnikiem X20XEV (zdaje się może też być X18XE) z klimatronikiem i najlepiej sekwencją - ale niekoniecznie.

Mam kilka pytań o przewody podciśnienia:

- gdzie powinien być podłączony przewów idący od zawoka (chyba) klimy znajdującego się na podszybiu obok pyłki? Do niego prawdopodobnie było też podłączone podciśnienie do reduktora lpg.

- obok cewki zapłonowej (pod jej złączem) jest jest jakiś - zdaje się - zaworek. Z jednej strony jest on połączony do króćca znajdującego się pod przepustnicą, a z drugiej.... no właśnie?

- czy podciśnienie do EGR-u idzie bezpośrednio z kolektora?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

na zdjeciu masz zaznaczone przewody podcisnienia idące od zaworu pompy powietrza wtórnego i od EGR, ale który jest który niestety nie pamiętam

ps. coś mi świta, że ten dolny jest od EGR

Edytowano przez dannn

Wielkie dzięki

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> .

Mógłbym jeszcze prosić abyś zerkną gdzie idą przewody podciśnienia od tego elektrozaworka z czerwono-niebieską wtyczką (widać jej kawałek z lewej strony zdjęcia).

Dobra, już wiem prawie wszystko. Poświęciłem prawie cały sobotni wieczór na przeczytanie dziesiątek tematów i na grzebanie w aucie, ale sprawa się nieco rozjaśniła.

Mimo to mam jednak małą prośbę. Jeśli możesz to zobacz gdzie u Ciebie jest podłączone podciśnienie do reduktora lpg.

Jeszcze jednopytanko. Czy to normalna rzecz że w X20XEV regulator ciśnienia paliwa ma podłączone podciśnienie do króćca przed przepustnicą???

Niby przewód wygląda jak oryginalny, ale już znalazłem pod maską tyle bubli, że niczego nie jestem pewien.

Poza tym widziałem wiele różnych silników i dałbym głowę że reg. ciś. paliwa jest połączony bezpośrednio z kolektorem - to byłoby zresztą logiczne.

Edytowano przez mcjezioro

dsc00146aot7.jpg

przewód od elektrozaworka zaznaczony na żółto jest podłączony trochę na prawo poniżej od przewodu zaznaczonego na czerwono

Oki, dzięki.

przewód pociśnienia od reduktora mam podłączonym miedzy przewodami podciśnienia od serwa i od EGR

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

O... właśnie o to mi chodziło.

Problem tylko w tym, że teraz nasuwają mi się kolejne pytania - czy tak własnie powinno być, bo też tak mam i coś jest nieteqes. Ale już Cię tym nie będę męczył

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeszcze raz dzięki.

Edytowano przez mcjezioro

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.