Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

2.2 a 2.2 Direct w GTS

Guest BoloSr
 Share

Recommended Posts

Guest BoloSr

Siemka i mam male pytanko po czym poznac 2.2 zwykla a 2.2 Direct ??

Czy byly takie wogole montowane w GTS w roku 2002 chodzi o tego Direct-a ??

z 2002 roku to na 100% nie będzie direct. Zobacz w papierach ile ma KM (147zwykły/155direct)

Edited by zubek73

Guest BoloSr
z 2002 roku to na 100% nie będzie direct. Zobacz w papierach ile ma KM (147zwykły/155direct)

no a zeby miec 1000% to jak to sprawdzic ???

oznaczenie silnika 147KM to Z22SE a 155KM to Z22YH

Directy szły chyba od roku modelowego 2005 (nie jestem pewny) - napewno nie w 2002

Nie wspomnę już, że direct ma na klapie napis "direct" bo to żadne halo go zdjąć albo dokleić.

Edited by zubek73

no a zeby miec 1000% to jak to sprawdzic ???

Zajzyj pod maske.Silnik w Direct'ie wyglada troche jak diesel,tyle ze ma swiece zaplonowe.

Strzele fote mojego silnika to wieczorem wkleje.Bedziesz mial porownanie.

Edited by PISTOLPETE

Guest BoloSr

Directy szły chyba od roku modelowego 2005 (nie jestem pewny) - napewno nie w 2002

Nie wspomnę już, że direct ma na klapie napis "direct" bo to żadne halo go zdjąć albo dokleić.

no to skoro szly od 2005 wiec nie bedzie problemu ze to nie direct :)

a co do oznaczen zawsze jestem uprzedzony bo niektorzy sciagaja a ini dokleja jeszce rozne cuda i dlatego che wiedziec co i jak :)

Guest BoloSr
Zajzyj pod maske.Silnik w Direct'ie wyglada troche jak diesel,tyle ze ma swiece zaplonowe.

Strzele fote mojego silnika to wieczorem wkleje.Bedziesz mial porownanie.

to jak bedziesz mial czas to zrob fote bede wiedzial jak to rozpoznac ale ma nadziejej ze jest tak jak kolega wyzej mowi i one szly od 2005 dopiero :)

Edited by BoloSr

Guest matek222

Na forum bylo dosc sporo postow o tych dwoch silnikach, jesli masz zamair kupic samochod z jednym z tych silnikow, to poczytaj troszke forum. 2.2 direct z tego co mnie wiadomo i ludzie tu pisali nie da sie zagazowac.

Guest BoloSr
Na forum bylo dosc sporo postow o tych dwoch silnikach, jesli masz zamair kupic samochod z jednym z tych silnikow, to poczytaj troszke forum. 2.2 direct z tego co mnie wiadomo i ludzie tu pisali nie da sie zagazowac.

poczytac to ja sobie poczytalem i dlatego nieche sie w niego wpakowac bo LPG bedzie na 100% :)

wielkie dzieki teraz napewno rozpoznam ktory jest ktory

hehe - tyle, że ten "niedirect " wygląda chyba z grubsza tak samo :) o ile pamietam

Guest BoloSr
hehe - tyle, że ten "niedirect " wygląda chyba z grubsza tak samo :) o ile pamietam

z grubsza tak ale ja widzę już różnice i o to mi chodziło :)

Edited by BoloSr

Guest 2 fast 2 furious

Direct byl montowany od 2003

• 3 weeks later...
Guest Mesiash

Odradzam kupno directa, sam posiadam pali mi 9 l/ 100km ale co z tego jak dzisiaj padła mi listwa zasilająca i w całej polsce nie da się jej kupić, nie ma zamienników i z niemiec trzeba ściągać oryginał

Guest Mesiash
nie wiem jak do Z22YH, ale w ASO do Z22SE moduł zapłonowy kosztuje 1 140,85 zł :huh:

Do 2.2 Direct ściągnołem z hurtowni z niemiec przez znajomego za 500 zł, w polsce w Aso chcieli 910zł i czas czekania 2 tygodnie, zamienników nie ma

• 1 month later...
  • 7 years later...

orientujecie się czy to jest direct?

http://allegro.pl/opel-vectra-gts-2-2-150km-lift-navikolor-xenon-alu-i6415219986.html

Widziałem już polifta i nie był direct stąd moje pytanie. Vin jest na jednym ze zdjęć ale mało czytelny. Sprzedawca średnio zorientowany :) Z góry dzięki za pomoc.