Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość fuks87

zamiana klapy przed na politową

Polecane posty

Gość fuks87

witam

chciałem pisać w istniejącym już temacie na temat wymiany elementów z przedlifta na elementy poliftowe ale gdzieś zniknął

także piszać w nowym temacie chciałbym sie dowiedziec czy zmieniając klape na poliftowa konieczne jest też zmiana błotników tylnych( czy nic nie bedzie wystawac? czy wszystko sie dopasuje?)?.

dalej jesli chodzi o lampy tylne :

jesli pozostałyby lampy przedliftowe to czy pasowałyby do polifotwej klapy?

natomiast jak sie maja lampy poliftowe do przedliftowej klapy?czy nic nie wystaje?

planuje zrobic pewne zmiany i stad moje pytania

z gory dziekuje za odpowiedzi

jak zakładasz poliftową klape to i lampy powinieneś zmienić ,bo mają inny kształt niż przedliftowe

tak samo jeśli zrobisz odwrotnie-lampy do klapy,nie pasuja kształtem,i pamietaj że wtyczki są zdaje sie inne w obu lampach

nie wiem jak z błotnikami

jak dobrze pamiętam - jeszcze oświetlenie tablicy rejestracyjnej

jakby zmieniał zderzak tylko to by zniknęło podświetlenie tablicy, tak pozostanie, ale warto by było przepiąć

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> błotników nie trzeba wymieniać, jedynie lampy tylne, bo inaczej kiepsko to wygląda

Gość fuks87

na ta chwile posiadam zderzak poliftowy, lampki mam zamontowane w swojej starej klapie pod listwa

czyli poliftowa klapa posiada juz takie oswietlenie w zestawie??

dobrze ze z blotnikami wporzadku: )

tak posiada takowe lampki nad tablicą rejestracyjną

Lampki musisz koniecznie zmienic i to nie tylko z uwagi na wyglad, ale po prostu miedzy lampami a klapa zrobi sie wielka dziura! Klapa poliftowa jest inaczej wyprofilowana, bardziej odstaje niz przedliftowa, bedziesz mogl wsunac dlon w powstala szpare

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W polifcie podswietlenie jest wlasnie w klapie, dwie prostokatne lampki montowane w listwie nad rejestracja. U mnie bylo troche zabawy, bo stare byly niekompletne, ale okazaly sie bardzo tanie. Jak bys kupil klape niekompletna (co odradzam) to kupuj pare - kosztuje tyle samo co jedna sztuka

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Aha, przewod oswietlenia musisz wyciagnac ze zderzaka, idzie przez lewa lampe. Mozesz go jeszcze troche cofnac i puscic po lewym zawiasie na swoje nowe miejsce

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Poza tym do poliftowej klapy warto zalozyc silownik, mowa o sedanie. Mam wrazenie, ze poliftowa klapa jest ciezsza lub sprawia takie wrazenie przez inny profil. Sprezyny mocniej pracuja, potrafia sie latwiej wyrabiac. Oryginalnie przy prawym zawiasie jest w polifcie silownik.

z tego co kojarze to podswietlenie w poliftach jest w klapie nad rejestracja a w przedliftachna zdarzaku...

ubiegłes mnie MIR

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez XNR

Napewno ktoś już to przerabiał. Jak wygląda lifting kombiaka? Po wymianie samego zderzaka na poliftowy na klapie pozostaje brzydki czarny pas. Wystarczy go polakierować czy lepiej wymienic całą klapę na polift? Ew. czy można wymienić sam pas na poliftowy?

Gość fuks87

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

ok a jak wyglada taki silownik i ile kosztuje?

jeszcze mam pytanie odnosnie lamp poliftowych: czy podlaczenia sa takie same jak w przedlifcie czy moze inne?(jesli tak prosze o foto).

aha no i jeszcze jak wyglada sprawa zamka bagażnikowego? czy mozna go przelozyc z przedlifotwej klapy?

Edytowano przez fuks87

Zamek to szerokie pojecie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dolny zamek mozesz przelozyc, ciegno idace do gory tez. Gorny zamek, tzn wkladka z kluczykiem sa inne. Nie przelozysz ze starej klapy. Dlatego dobrze, gdyby klapa juz miala wkladke, chocby po inny kluczyk. Aha, ciegno gorne, to krotkie od silownika do zapadki - tez jest inne z tego co pamietam. Ale mowie, jak bedzie mial kompletna klape to wszystko powinienes miec.

Zakladam, ze najwiekszy problem jest z kluczykiem. Chcesz miec ten sam kluczyk musisz albo zamowic wkladke w Oplu (drogo) albo przelozyc zapadki (zegarmistrzowska robota podobno).

Gość fuks87

ok czyli najlepiej by bylo kupic klape z zamkiem i kluczykiem. ciekawe czy takowa dostane?

dzieki za info MIR

Masz sedna czy habete? jakby co do habety mam na handel poliftową klape.

pzdr.

Spokojnie z tym kluczykiem. Sama zabawa w przekładkę zapadek to jakaś godzina dla wprawnego ślusarza z podstaowymi narzędziami i wprawnym okiem. Ja u siebie wymieniłem i nie było tak tragicznie może poza tym, że u mnie zapadki były już zajechane od nieużywania i musiałem je wybijać i czyścić każdą po kolei co było bardzo pracochłonną operacją. Trzeba bezwzględnie pamiętać aby przy takiej akcji nie pomylić miejscami ani stronami zapadek bo zacznie po przypominać układanie puzzli

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość fuks87

byc moze uda mi sie to zrobic a jesli nie zostawie to dla mechanika

sedana, cos czuje ze ciezko bedzie wyrwac taka klape w sensownej cenie

malowaniu i tak bedzie podlegac wiec kolor bez znaczenia

Ja kupiłem kompletną klapę do sedana za 150zł, ale raczej zaliczam to do kategorii cudów bo normalnie chodzą po około 600zł więc życzę miłego szukania

Edytowano przez jabolkg

Z mojej ostatniej wizyty w B-B u delasoula, mówił że ma klapy poliftowe z sedana w cenie b. dobrej ... pisz do Niego... nie zawiedziesz się

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość fuks87

a szkoda bo pytalem go i narazie nie ma, jedynie lampy poliftowe

ale bede probowac dalej: )

Gość fuks87

hehe udało mi sie wyrwać kompletna klape z 200 roku podobnie jak Ty za 150zł

przyznam, że tą opcja można zaliczyć do cudów( dość długo szukałem, dzwoniłem itp. )

auto w trakcje modyfikacji: )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.