Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość junior717

stuki - zagadka

Polecane posty

Gość junior717

Witam wszystkich

Mam delikatny problem z dziwnymi zagatkowymi stukami zawieszenia. Otóz charakterysyczny- metaliczny dźwięk stukanie pojawia się zwlaszcza wtedy gdy samochodem np. po nocnym parkowaniu przejadę 200-300 m , a także gdy jest wilgotno, mokro ewentualnie po deszczu .Pragne zaznaczyć ze jest to stukanie chwilowe, nie nasila sie podczas jazdy. Ponadto co dziwne stukanie to wystepuje na drodze prostej bez zadnych nierownosci. Sprawdzane bylo zawieszenie dwukrotnie w dwoch roznych stacjach obslugii i jest wszystko ok. W miare mozliwosci prosze o pomoc w tym temaci co jeszcze mozna sprawdzic bo taka sytuacja jest zalamujaca. Z gory dzieki

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a z ktorej czesci samochodu to slyszysz? przod tyl?

Gość djmothek

gumy stabilizatora z tylu...

Przejedź się z otwartą klapą. U mnie okresowo trzeszczy uszczelka. Kiedyś posmarowałem kilka razy gliceryną i pomogło, potem czymś do uszczelek, pomogło na chwilę i po jakimś czasie skrzeczą też uszczelki drzwiowe

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:"> .

Może ktoś ma jakis prosty patent na skrzeczące uszczelki.. gliceryną nie będę co chwilę się paprał... Co zrobię, że jestem chory jak mi coś stuka lub skrzypi...

Gość junior717

witam te stuki słychć z przodu

smar silikonowy w sprayu - kupisz w każdym markecie albo sklepie motoryzacyjnym. Łatwiejszy w "obsłudze" niż gliceryna ale pewnie częściej trzeba będzie pryskać

ja wczoraj zakupilem w NorAuto za 11,99, byly tez takie po 19,99. Zastosowalem wczoraj pierwszy raz i na razie skrzypienie szyby ustalo, zobaczymy na jak dlugo starczy. aha troche tego trzeba psiknac ...

Te stuki to brak podkaldek elastycznych (jesli mozna je tak nazwac) pod sprezynami w przednim zawieszeniu.Sa to takie nakladki na koncowki sprezyn w dolnym talerzu sprezynowym.To taki "BUG" w VC

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> zwlaszcza w rocznikach 2002-2004

Gość wojtekbaranowski

Mam ten sam problem, pytałem kiedyś o dokładny opis wymiany/instalacji tych bajerów na sprężyny, niestety nie było odzewu.

Jak dokładnie nazywa się ta cześć i czy jest dostępna w każdym motoryzacyjnym czy tylko w ASO.

Drugie pytanie, skoro mam się babrać w zakładanie tego ustrojstwa, to czy przy okazji można wymienić łożyska amorów bez dodatkowych operacji i rozbiórki połowy zawieszenia?

Opis znalazlem ale niestety po niemiecku ale za to ze zdjeciami

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Nakładki na sprężyny to koszt jakieś 20pln za dwie sztuki w ASO + dwa łożyska 130 pln za dwa w ASO. Robisz wszystko za jednym razem .

Mnie pojawiło się stukanie/ przeskakiwanie z przodu

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pojedyncze (czasami 2 nastepujące po sobie) łupnięcia które czuć też na pedale sprzęgła, podłodze. Jakby coś przeskakiwało. Nie wiem, sprężyna, a może stabilizator. Podczas kręcenia kołami cisza. Stuki pojawiają się podczas przejazdu przez np koleiny, raczej przy dużym, skoku zawieszenia. Czasami stuka częściej, czasem sie "uleży" i kilkanaście km cisza.

Stabilizator?

Podkładka(tzn brak)?

Gniazdo Mcphersona?

Wahacz?

Edytowano przez Janow

Gość wojtekbaranowski

U mnie na początku stuki pojawiały się tylko czasami podczas jazdy, zazwyczaj po wyjechaniu z dziurawej drogi na jakąś równą jezdnię. Po chwili jak wszystko się poukładało to miałem spokój do końca dnia. Teraz przeskakuje podczas kręcenia kierownicą w miejscu, ale po przejechaniu 3km ustaje i mam spokój na krótką chwilę. To ewidentnie jest odgłos sprężyn. Byłem 2 dni temu na stacji diagnostycznej, wytrzepałem auto i wszystko jest ok, jedynie tylni lewy amor mam na 26%. Trzepaki nie wykazały żadnego problemu więc ewidentnie mam do wymiany łożyska amorów i powinienem wstawić te gumy, może skusze się na tą wymianę osobiście, jeszcze nie wiem, bo może wyminie to przy okazji wymiany tylnego amora.

Gość lech-zielony

ja bym obejżał dokładniej wahacz i drążek stabilizacyjny-ponieważ te elementy są cały czas napięte przez sprężynę i na nich nie widać luzów gołym okiem.

Powiem co było - sprawdzili całe zawieszenie i nic. Jak na złość oczywiscie przestało walić w drodze do serwisu, ale uparci byliśmy. 5 min katowania po wybojach i kilka razy pierdyknęło - diagnoza: na 90% sprężyna lewy przód się źle ułożyła i przeskakiwała w gnieździe. Trzeba wyjąć i włożyć. A jak wyjąć to i od razu zapobiegawczo wymienić łożysko. Na razie nie ruszam, bo znowu się uleżała i jest święty spokój od 2 tygodni. Kocham to auto ;-)

Mam pytanie odnośnie stuków w prawym przodzie, jak jadę na dobrej drodze to nic nie stuka samochód nie ściąga , nawet jak jest jakaś nie równość to samochód delikatnie zakołysze i to wszystko.

Dziś w garażu zacząłem bujać samochodem i te stuki się pojawiły gdy zrobiłem rundkę po osiedlu i wjeżdżałem na wystające studzienki to było słychać stukot.

A jeszcze jedna ważna sprawa te stuki są bardziej głośne im jade wolniej.

Moje pytanie co to może być

ps: wiem że trzeba zrobić diagnostykę na stacji ale chodzi mi o to abym mniej więcej wiedział co może być przyczyną i aby mnie jakiś mechanik w koszty nie posłał swoją psędo fachowością.

Aa tak przy okazji POZDRAWIAM WSZYSTKICH

mnie też pewne stuki denerwują, wymienione wahacze (febi), łączniki (febi), łożyska amortyzatora (lemforder), podkładki pod sprężyny (gm). W prawym przednim kole ewidentnie coś hałasuje, co ciekawe teraz gdy jest zimno jest to bardziej słyszalne, po postoju całonocnym i przejechaniu pierwszych kilkuset metrów najbardziej. Może to amortyzator?

Zawieszenie oglądane wiele razy i nie ma żadnych luzów. Denerwuje mnie to

/emoticons/default_mad.gif" alt=":angry:">

najbardziej jest to słyszalne jadąc powoli po np dziurawej drodze osiedlowej.

A gumy stabilizatora brałeś pod uwagę ?

Sprawdzić tuleje sanek ja miałem tam luz dokręciłem i już 2 lata spokuj

zawsze gdy u mechanika jestem przy jakiejś okazji nie może zlokalizować tego luzu a ja już włosy z głowy wyrywam a żona chce mi po głowie dać jak zaczynając podroż ja znowu swoje "coś mi stuka"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

podrzućcie jakieś możliwe przyczyny stukania jeszcze to na kartce wydrukuje i może to pomoże

Edytowano przez matherr

mi tak stukały gumy stabilizatora. Po wymianie jak ręką odjął. Jak są tylko lekko wyrobione to ciężko to odkryć nawet na stacji diagnostycznej. Mi diagnosta powiedział że to może być to bo stabilizator na szarpakach wg niego trochę za mocno się w gumie obracał.

Wymiana jest dość prosta jak się ma kanał. Problemem jest mało miejsca żeby się z rękoma zmieścić

koledzy jaki jest koszt gum stabilizatora oraz jakie do mojej vc, mechanik nie wie co się tłucze a ja już wytrzymać nie mogę tego stukania, więc chyba w ciemno muszę je wymienić.

Jedno co mogę powiedzieć o objawach to tyle, że stukanie brzmi jak łączniki (nowe wymienione są więc to nie to), występuje (stukanie) gdy jest zimno, gdy się rozgrzeje samochód albo gdy jest ciepło praktycznie tego nie słychać, na garbach nic nie skrzypi. Ostatnio gdy powoli jechałem i wpadłem w dużą wyrwę gdzie koło "poleciało" w dół mocno stuknęło. Może amor?

gumy są tanie - ok. 40zł / kpl (nie wiem czy chcesz przód czy tył)

jakie? - zmierz stabilizator suwmiarką bo dobierając z katalogu to loteria

a to nie we wszystkich vc są takie same?

chodzi o przednie gumy

Nie proponujesz z katalogu korzystać?

w tym przypadku lepiej zmierzyć

katalog nie określa jednoznacznie (a jest parę rozmiarów)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.