Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Damian_Vectra

Tłumnik uniwersalny?

Polecane posty

Gość Damian_Vectra

A więc sprawa wygląda tak: fajny dźwięk (basik choć niekoniecznie) i ładny wygląd. Z tego co oglądałem te dedykowane tłumiki to jedynie to drugie czyli wygląd. Pytanie: ma ktoś uniwersalny w Vectrze B? Dużo roboty z "migomatem i rynną" w ręku żeby to zamontować?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

uchwyty przespawasz ze starego tłumika.

co do rury - kiedyś kupowałem od żuka i mniej więcej wygięcia pasowały, jak montowałem uniwersalnego ULTERA.

roboty troche jest - ale jak masz migomat i umiejętności - wszystko da się zrobić

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Damian_Vectra

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

No niestety nie mam migomatu...

Ale znajomy ma i migomat i umiejętności...

Także widzę że jest to do wykonania

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No to w takim razie muszę w tym tygodniu zamowić.

A miał może ktoś styczność z tym całym silencerem i wkładką wyciszającą?

Lepiej się zastanów nad dedykowanym Malonem albo używanym irmscherem, będziesz miał fajny dźwięk i mniej roboty. Co do drugiego z tłumików, o które pytałeś to mocno się zastanów bo to coś raczej ryczy a nie brzmienie. Ta niby regulacja wyciszająca po prostu zatyka tłumik i wtedy jest lekko ciszej a na pełnym otwarciu nie słychać własnych myśli szczególnie gdy współpracuje to z przelotowym tłumikiem środkowym. No i ponowie w granatowych mundurkach wprost uwielbiają miłośników takich tłumiczków

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość smoko44

Heh dzis montowalem uniwersalny. Roboty troche bylo. Lapy to pikus, gorzej z wyprofilowaniem rury-udalo sie zrobic z 4 kawalkow starego wydechu;)...Jednak efekt jest calkiem mily, choc do basu jaki mialem w Kadziu to daleko:(. Generalnie to pomeczysz sie troche i da rade. Aha uniwersalne sa gabarytowo mniejsze od oryginalu, wiec mozna spoko kombinowac.

Gość Damian_Vectra

kol.smoko44 można wiedzieć jaki tłumiczek kupiłeś?

Bo z tego co widzę ten z silencerem odpada...

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki wszystkim za dotychczasowe rady, są naprawde pomocne

Mugen?! Do Vectry?! Boże chroń

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Takie tłumiki to pasują do japończyków, ale nie do Viki!!!

Poszukaj używanego Irmiego lub jakiś Remus...

Gość smoko44

Heh tlumik byl bezfirmowy. Po prostu spodobal mi sie, do tego cena byla atrakcyjna, wiec wziolem.

Gość Damian_Vectra

sikorka dzięki za linki. Pomyślę nad tym ostatnim, tym bardziej że mam nie daleko to i mógłbym się po niego przejechać. Jeśli go nie wezmę to kupię inny, ale napewno nie mugen'a. Dzięki za rady

Co prawda oryginał to oryginał, ale trochę nie na moją kieszeń.

Witam.

Ja założyłem uniwersalnego MALON'a, niestety zakładałem go po wycięciu kata (wspawana rurka strasznie brzęczała) i był strasznie głośny...

Owszem z zewnątrz dźwięk jak najbardziej przyjemny - konkretny chrapliwy rasowy dźwięk, ale w środku już nie było tek rewelacyjnie.

Zwłaszcza w trasie przy 140-160km/h jest to strasznie męczące. Założyłem strumiennicę łuskową zamiast wspawanej rurki w miejsce kata (wbrew ogólnej opinii na forum odczułem pozytywną różnicę) Tłumik zrobił się cichszy, ale chrapliwość i rasowość (fajnie, ale tylko z zewnątrz) oraz męczenie w trasie pozostało -niestety. Szkam odpowiedniego tłumika dla siebie, tzn Ładne niskie niekoniecznie głośne brzmienie nejlepiej przy zchodzeniu z obrotów, oczywiście nie męczące w trasie. Firma Ulter robi ponoć takie cacka do konkretnych silników, ale nie wiem czy mnie o zadowoli. Czy ktoś się z tym już spotkał, jeśli tak, będę wdzięczny za opinię takowego wynalazku.

Podaję linka do strony Ultera i tych tłumików, może komuś się przyda...

Pozdrawiam

Gość Michu6

Panowie co sądzicie o czymś takim??

Dedykowany basowy tłumik do viki Malona. Mam coś takiego u siebie - lekki basowy pomruk,hałas nie doskwiera przy wyższych prędkościach, no i jak gadałem z tym kolesiem co mi go sprzedawał to można zamówić taki sam tłumik nie basowy, zwykły, a wygląd ten sam. No i żadnych przeróbek nie trzeba robić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a wygląda to tak :

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

czegoś takiego poszukję... Lekki basik bez uciążliości w trasie (ten który mam przy 120km/h tez nie jest głośny ale w wyszych prędkościach strasznie wyje) Michu6 masz u siebie kata czy wyciąłeś??

zobaczcie koledzy nawet ktoś z klubu chce opchnąć pieknego irmiego!!!

braći nie patrzeć bo i cena nie wielka

Pzdr Sikorka

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.