Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest Damian_Vectra

Tłumnik uniwersalny?

Recommended Posts

Guest Damian_Vectra

A więc sprawa wygląda tak: fajny dźwięk (basik choć niekoniecznie) i ładny wygląd. Z tego co oglądałem te dedykowane tłumiki to jedynie to drugie czyli wygląd. Pytanie: ma ktoś uniwersalny w Vectrze B? Dużo roboty z "migomatem i rynną" w ręku żeby to zamontować?

Please login or register to see this link.

uchwyty przespawasz ze starego tłumika.

co do rury - kiedyś kupowałem od żuka i mniej więcej wygięcia pasowały, jak montowałem uniwersalnego ULTERA.

roboty troche jest - ale jak masz migomat i umiejętności - wszystko da się zrobić

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest Damian_Vectra

Please login or register to see this quote.

No niestety nie mam migomatu...

Ale znajomy ma i migomat i umiejętności...

Także widzę że jest to do wykonania

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

No to w takim razie muszę w tym tygodniu zamowić.

A miał może ktoś styczność z tym całym silencerem i wkładką wyciszającą?

Lepiej się zastanów nad dedykowanym Malonem albo używanym irmscherem, będziesz miał fajny dźwięk i mniej roboty. Co do drugiego z tłumików, o które pytałeś to mocno się zastanów bo to coś raczej ryczy a nie brzmienie. Ta niby regulacja wyciszająca po prostu zatyka tłumik i wtedy jest lekko ciszej a na pełnym otwarciu nie słychać własnych myśli szczególnie gdy współpracuje to z przelotowym tłumikiem środkowym. No i ponowie w granatowych mundurkach wprost uwielbiają miłośników takich tłumiczków

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest smoko44

Heh dzis montowalem uniwersalny. Roboty troche bylo. Lapy to pikus, gorzej z wyprofilowaniem rury-udalo sie zrobic z 4 kawalkow starego wydechu;)...Jednak efekt jest calkiem mily, choc do basu jaki mialem w Kadziu to daleko:(. Generalnie to pomeczysz sie troche i da rade. Aha uniwersalne sa gabarytowo mniejsze od oryginalu, wiec mozna spoko kombinowac.

Guest Damian_Vectra

kol.smoko44 można wiedzieć jaki tłumiczek kupiłeś?

Bo z tego co widzę ten z silencerem odpada...

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dzięki wszystkim za dotychczasowe rady, są naprawde pomocne

Mugen?! Do Vectry?! Boże chroń

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Takie tłumiki to pasują do japończyków, ale nie do Viki!!!

Poszukaj używanego Irmiego lub jakiś Remus...

Guest smoko44

Heh tlumik byl bezfirmowy. Po prostu spodobal mi sie, do tego cena byla atrakcyjna, wiec wziolem.

Guest Damian_Vectra

sikorka dzięki za linki. Pomyślę nad tym ostatnim, tym bardziej że mam nie daleko to i mógłbym się po niego przejechać. Jeśli go nie wezmę to kupię inny, ale napewno nie mugen'a. Dzięki za rady

Co prawda oryginał to oryginał, ale trochę nie na moją kieszeń.

Witam.

Ja założyłem uniwersalnego MALON'a, niestety zakładałem go po wycięciu kata (wspawana rurka strasznie brzęczała) i był strasznie głośny...

Owszem z zewnątrz dźwięk jak najbardziej przyjemny - konkretny chrapliwy rasowy dźwięk, ale w środku już nie było tek rewelacyjnie.

Zwłaszcza w trasie przy 140-160km/h jest to strasznie męczące. Założyłem strumiennicę łuskową zamiast wspawanej rurki w miejsce kata (wbrew ogólnej opinii na forum odczułem pozytywną różnicę) Tłumik zrobił się cichszy, ale chrapliwość i rasowość (fajnie, ale tylko z zewnątrz) oraz męczenie w trasie pozostało -niestety. Szkam odpowiedniego tłumika dla siebie, tzn Ładne niskie niekoniecznie głośne brzmienie nejlepiej przy zchodzeniu z obrotów, oczywiście nie męczące w trasie. Firma Ulter robi ponoć takie cacka do konkretnych silników, ale nie wiem czy mnie o zadowoli. Czy ktoś się z tym już spotkał, jeśli tak, będę wdzięczny za opinię takowego wynalazku.

Podaję linka do strony Ultera i tych tłumików, może komuś się przyda...

Pozdrawiam

Guest Michu6

Panowie co sądzicie o czymś takim??

Dedykowany basowy tłumik do viki Malona. Mam coś takiego u siebie - lekki basowy pomruk,hałas nie doskwiera przy wyższych prędkościach, no i jak gadałem z tym kolesiem co mi go sprzedawał to można zamówić taki sam tłumik nie basowy, zwykły, a wygląd ten sam. No i żadnych przeróbek nie trzeba robić

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

a wygląda to tak :

Please login or register to see this attachment.

czegoś takiego poszukję... Lekki basik bez uciążliości w trasie (ten który mam przy 120km/h tez nie jest głośny ale w wyszych prędkościach strasznie wyje) Michu6 masz u siebie kata czy wyciąłeś??

zobaczcie koledzy nawet ktoś z klubu chce opchnąć pieknego irmiego!!!

braći nie patrzeć bo i cena nie wielka

Pzdr Sikorka