Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Gość piotr i ela

opel vectra a

Polecane posty

Gość piotr i ela

witam.prawdopodobnie wybilo mi amortyzator przod prawy.pytanie -czy musze wymienic obydwa ,czy wystarczy wymienic ten ,ktory padl--?i jeszcze jedno pytanie -lataja mi w prawym kole klocki hamulcowe i strasznie stukaja,ktos mi powiedzial ,ze to normalne jak klocki sa juz na wykonczeniu,czy to prawda?prosze o pomoc ,bo co mechanik,to inna wersja

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Ja tam bym wymienił obydwa ,bo drugi tez pewnie ma już słabą sprawność.

Jak klocki latają??

Może sprężynki wypadły przytrzymujące albo coś ze sworzniami.

A trze ci coś podczas hamowania,minimalna długosć klocków rto 2 mm

Z zasady zawsze wymienia sie kompletami!

Co do klockow- najlepiej zdejmnij kolo i zerknij na nie - jesli sa podejrzanie cienkie, lub zerwaly sie zabezpieczenia- to koniecznie natychmiast wymien- zerknij takze, czy tarcza nie jest uszkodzona, czy nie ma mocnych rantow itp - jesli tak to takze powinienes wymienic. Hamulce to podstawa.

Pozdrawiam.

A przy okazji popatrz na inne elementy zawieszenia przedniego.

Newralgiczne punkty to : poduchy silnika,łożyska tuleje wachaczy .

Sam się teraz przymierzam do wymiany kompletnego zawieszenia przedniego.

Tylko zamiast tulejek wachaczy planuje zakupic cały wachacz uzbrojony w tuleje bo z tego co slyszalem to wiele taniej wychodzi i jakość też nie jest jaka zła

Edytowano przez luki32

Gość piotr i ela

dzieki za pomoc i porade.pozdrawiam

no u mnie sprezynka raz wypadała i klocek skakał uciszał sie jak przychamowałem. klocki nie sa az tak drogie 35 zł tarcza32 zł jeszcze az taki wydatek to to nie jest

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Kto 32 za tarcze ten 32 za tarcze... "Mój" niemiaszek pokombinował i wentylowane założył... Po 10 sierpnia lecę do opel-shop zostawić 600pln za szpej... tylko nie wiem czy mi tyle z wypłaty starczy

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez Batmanikus

Moje zdanie takie

/emoticons/default_cool.png" alt="B)"> po co mam zakładac wentylowane tarcze sportowe klocki zaciski jak i tak mi nie sa potrzebne na wyscigi nie jeżdze

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Kumpel do Corrado kupił sobie taki sprzet ma ładne corado tylko po co

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak zawieszenie jest tak niskie ze ledwo na naszych drogach 100km/h rozwija

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a zapłacił kupe kasy zeby tylko mówic kolegom "mam spportowe tarcze zaciski i klocki"

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> a koledzy : "wow" i tyle

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="<fileStore.core_Emoticons>/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć attachment

Darował bym sobie jakieś tam hamulce kosmosu do silnika 1,6. Seryne w zupełnosi wystarczą. Kup sobie komplet brembo max i ferodo premier wydasz 200zł z wysyłką i będzie super hamowało. Jeśli chcesz zwiększyc znacznie siłę hamowania to załóż z tyłu tarcze, ale to więcej roboty z tym.

Dobrze gada !!!

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Polać mu

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> :D

I to samo ja twierdze. Nawet powiedzialem o tym gdzieś na forum - że wywalę te i kupię zwykłe - że w ten sposób zaoszczędzę kasę. Ale ktoś mnie naprostował, że będę musiał kupić też nowe zaciski więc mi się już to nie opłaca i dalej będę na tych wentylowanych śmigał tyle tylko, że nowych...

A co to amortyzatorów - wymieniasz 2 opony na osi? wymień 2 amortyzatory...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.