Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Gość yozz84

piszczenie vectry w czasie jazdy...

Polecane posty

Gość yozz84

zakupiliśmy z rodziną ostatnio vectre c 2002 rocznik 1.8 benzyna... przejechala sobie bez problemów (podobno) jakies 800km i trafiłą do nas... jezdzimy nia od miesiaca i zauwazylem ze gdy jest ciepło to cos zaczyna bardzo wyrażnie piszczec... skłaniam sie ku mysli iz jest to cos z tyłu auta ale ciezko to zlokalizowac (nie wiem tez czy to prawa czy lewa strona): hamulce, koła, os, moze cos innego... po felgach nic nie widac zeby cos sie grzało, na felgach nie widac jakis wiekszych zabrudzen wskazujacych na przegrzanie, tarcie czy cos w tym stylu... fakt ze byc moze tylnie felgi są cieplejsze od przednich ale to moze nic nie znaczyc...

co to moze byc? jak to sprawdzic i nie wydac od razu kupe kasy?

prosze o rady dla mniej obeznanego w mechanice i z góry dziekuje za wszelka pomoc i poświeconym i czas

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

.Piasty kol tylnych powinny byc chlodniesze od przodu

Otwórz okna i pooperuj lekko ręcznym. Jak popiskują szczęki z tyłu to wyłapiesz. Moje popiskiwały trochę w czasie jazdy, a przy lekkim hamowaniu bywało, że darły się jak pociąg towarowy. Ale się dotarły (zużyły) i jest OK.

Gość yozz84

zauwazylem iz w momencie gdy piszczą... jak naciskam lekko na hamulec "na tyle zeby nie zwalniac w czasie jazdy" to piszczenei ustaje... ale nie na długo...

dziwne zleksza...

co do recznego to nic nie piszczy w trakcie uzywania go...

No to pewnie problem tkwi w hamulcach przednich. Ostatnio, jak się okazało pomiędzy klocek i tarczę dostał się malutki kawałek obróbki blacharskiej, który piszczał w czasie jazdy. 5 minutowa wizyta w ASO załatwiła sprawę.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Gość Vectra_Fan

a klocki sprawdzales? bo u mnie to takie objawy były i sie okazalo ze abonament na klocki na tylnych tarczach sie skonczył

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak dla mnie: tylne klocki zapieczone w zacisku.

Rozebrać, przeczyścić miejsca w których klocek porusza sie w zacisku (można też posmarować pastą miedziową)

Jeśli klocki sie skończyły - wymienić.

Jeśli masz zamiar zabrać się za to sam polecam najpierw lekturę forum gdyż tłoczki tylnych zacisków są "wkręcano/wciskane"

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli faktycznie piszczy przód czynność przeprowadzić na przednich hamulcach

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale jesteś czujny!

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie wiem po co napisałem o przednich, chodziło mi ogólnie o hamulec.

To chyba pierwsze objawy alzheimera u mnie...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez bajtek

Witam.Mam ten sam problem od czasu kiedy wymienilem tarcze i klocki tył.Na początku(po wymianie) bylo super, do czasu jak przyszedł upał. Zaczęło sie od głośnych pisków podczas jazdy, jakby metal tarł o metal. Podjechalen na reklamacje do mechaniora--tam zbadali sile hamowania i jest ok, klocki, tarcze też. Zauważyłem,że piski pojawiaja sie po dluższej jezdzie, w gorący dzień(nie są one ciągłe), a ostatnio jakby rzadziej je slysze. Klocki, tarcze Lukasa(TRW). Może tak jest na dotarciu..?

Ps. Po wymianie ręczny jakby osłabł.

Pozdrawiam.

Być może metalowa osłona za tarczą trze o tarcze - ja tak miałem na przodzie po wymianie. Wystarczy odgiąć blache o 2-3 mm i cisza

Ręczny działa na tym samym tłoczku/klocku co nożny więc dziwny objaw... płyn też zmieniali ?

Edytowano przez hapko

Metalowa osłaona odpada bo bylo dokladnie sprawdzone i nic nie widac, pozatym piszczało by caly czas, a piski wystepuja tylko po dłuższej jezdzie.Płyn hamulcowy wymieniany byl jakies 3 lata temu, pozatym serwis stwierdzi, że płyn hamulcowy jak również chłodniczy jest prawie nie wymienialny - zdziwiło mnie to no ale cóż-to wkońcu Vectra C. Obawiam sie, że przyczyną są kiepskiej jakości klocki i tarcze, albo poprostu musze poczekac jeszcze pare tysięcy i dotrzec wszysko konkretnie to może piski ucichną.

Pozdrawiam...

jeśli ta dokładność była tak fachowa jak komentarz powyżej to nadal stawiam na najprostszą rzecz czyli blache

bo jeśli masz pisk podczas jazdy to jest to typowy objaw trącej blachy

szczególnie słyszalny właśnie po rozgrzaniu hamulców

inaczej musiałyby nie odbijać Ci hamulce aby klocki cały czas tarły o tarcze

aby sprawdzić wystarczy podnieść auto na lewarku gdy hamulce są rozgrzane i pokręcić kołem

jeśli zdejmiesz koło będziesz mógł kręcąc pooodginać blachę - wtedy będziesz miał pewność

a jak dotąd nie przekonałeś mnie że to wina kiepskich klocków

Gość mawos

Piszczenie takie występuje wtedy gdy został źle zamontowany wewnętrzny klocek hamulcowy w tylnych hamulcach. Komplet klocków powinien zawierać dwa klocki normalne i dwa ze sprężynami. Te ze spężynami są wewnętrzne, przy montażu trzeba bardzo uważnie założyć tę sprężynę w trzech punktach w wyrobieniu w tłoczku hamulcowym. Piski powinny zniknąć. Spotkałem się z tym setki razy, przyjeżdżali do mnie ludzie z VC po wymianie klocków i nażekali na piski podczas jazdy.

Gość Dorota

Witam,

temat jest juz troszkę przeterminowany, obecnie mam podobny problem w swoim autku, mechanik nic nie widzi, nie umie tego naprawić. Mam nadzieję że poradziłeś już sobie z tym piskiem, liczę na wskazówke jak to zrobiłeś bo ja juz jestem bezradna

Witam. Problemem okazały sie zle zamontowane klocki. Jedz do innego mechanika niech ci to wymontuje i jeszcze raz wszystko poskłada. Na 90 % są to zle (krzywo) włozone klocki.

Witam, ja mam Vectre C, sedan, 2003r 1,8 benzyna i mam podobny problem. Piszczą mi klocki z tyłu (chyba z lewej) po dłuższej jeździe, szczególnie jak jest ciepło. Piszczą tak jak w tej astrze: 

Zauważyłem, że jak prosto jadę i tak popiskuje to przy przechyleniu samochodu (jazda slalomem po prostej drodze) piszczenie ustaje. To tak jak by po odciążeniu koła przestaje piszczeć. Klocki, tarcze, przewód elastyczny wymieniony. Wszystko wyczyszczone elegancko, swobodnie chodzi, prowadnice przesmarowane.... ja już nie wiem. Znajomy mi powiedział, że to gumy na wahaczach, przez które samochód "pływa" czy coś.... ale nie wiem, które gumy i czy to w ogóle może mieć wpływ na hamulce. Pomoże ktoś?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.