Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest vipkwiecien

Wymiana tylniej szyby w sedanie

Recommended Posts

Guest vipkwiecien

witam na początek "szukajcie a znajdziecie..." nic nie pomoglo i nie znalazlem nic podobnego:(

Problem polegana tym ze mam stłuczona szybe tylnia w sedanie. Szyba jest z wbudowana antena.

szyba tylnia na szrocie to koszt 100zl. Chce kupic teraz taka z wbudowanym swiatlem STOP. Czy ktos moze mi udzilic kilku rad jak wyjac szybe i wkleic nowa?? co bedzie potrzebne?? jakies nowe uszczelki ???

Guest Jaro

Akurat niedawno bawiłem się w ten zabieg z wklejaniem szyby. Otóż w szybie nie ma zamontowanego światła "STOP" , jest tylko takie zaciemnienie , które było w wersjach późniejszych od 96 bodajże. Ja mam Viki po lifcie i kupiłem tylna szybę od rocznika 96 , która to szyba nie posiadała tego zaciemnienia i całe szczęscie bo w moim aucie tylne światło Stop jest na górze a w starszych wersjach było na dole.Koszt tylenj szyby tak jak u ciebie -100zł. A co do samej czynności to musisz wyjąc delikatnie uszczelkę (jest to proste pod warunkiem ,że tylna szyba była wklejana fabrycznie ) a jak juz sie z tym uporasz to musisz przekłuć się przez warstwę kleju , którym przyklejono szybę (np. cieniutki wkrętak). Następnie musisz sobie kupić w sklepie przemysłowym takie specjalny drut , którym wycina się szyby. Do tej czynności potrzebne są dwie osoby (jedna siedzi wewnątrz auta a druga na zewnątrz). czynność wycinania szyby wykonujemy tak samo jak np. cięcie drzewa piła czy na zasadzie "Twoja-moja" ;-).Ten drut musisz przełozyć w miejscu w którym przebiłeś się tym wkrętakiem. Wtedy jak przełozysz ten drucik to zahacz go z dwóch stron o jakiś klucz lub inny przedmiot tak aby mozna było za to chwycić i ciągnąć a tym samy wycinać szybę . Jest to dość żmudna czynność ale powinieneś dać radę. jak Ci się uda wyciąć szybę to zaostrzonym dłutem oczyszczasz miejsce po kleju na karoserii . Musi być ono dobrze oczyszczone z resztek kleju a gdy już to zrobisz , kupujesz klej do szyb i primer, którym to primerem smarujesz miejsce , klejenia szyby na karoserii. tak samo robisz z szybą , smaruje miejsce klejenia tym primerem. Oczywiście wcześniej wszystko odtłuść rozpuszczalnikiem Nitro. A teraz najgorsza czynność - wklejanie. Tu proponuje zawołać kogo kto ma pojecie o tej czynności bo jak raz włożysz szybę w miejsce to nie wolno jej juz ruszać zbytnio... Daltego polecam pomoc kogos kto już wklejał szyby bo na tej czynności możesz polec ;-). A nie ma nic gorszego jak cieknąca szyba w aucie podczas ulewy. Pozdrawiam..

Guest vipkwiecien

no z wyjeciem to akurat nie mialem problemow bo bardzo nie mialem co wyjac - szyba byla potluczona i trzymala sie tylko na folii przyciemniajacej.

zamiast nitro uzylem benzyny ekstrakcyjnej a potem klej.

podczas nakladania kleju pistolet mi sie skrzywil i cieko lecial klej przez co potem okazalo sie ze jak polewalem szybe woda to toroszke przeciekalo do srodka:(

naszczescie udalo mi sie z tym uporac - od sordka uszczelnilem klejem i poki co jest GIT :DD: miejsca gdzie dlutem darlem do blachy oczywiscie zabezpieczylem podkladem antykorozyjnym a potem zarzucilem farbe pedzelem z drubsza pod kolor samochodu:)

thx za rade:)