Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

klamka drzwi kierowcy

garfield
 Share

Recommended Posts

witam

mam problem z klamka drzwi kierowcy (zewnatrz)

drzwi sie otwieraja, zamek działa ale jak drzwi są otwarte przy wysiadaniu (drzwi! nie zamek) lub drzwi są zamkniete i zamek (blokada) czyli wtedy gdy nie ma opcji otwierania drzwi klamka jest luźna i nie robi takiego oporu lekkiego, nie sprężynuje jak powinna tylko jest luzna, nic ja nie trzyma i mozna ją dosłownie dzwonic, stalo sie to jak chyba za bardzo nia szarpnałem,

nie wiem czy wyraźnie to ujałem, zamknijcie tylnie drzwi na cypel od srodka lub cale auto na centralnym i pociagnijcie za klamke, stawia l;ekki opor i klamka wraca do swego polozenia dzieki jakiejs sprezynie, w tym momencie moja klamka nie robi zadnego oporu i swobodnie wisi

czy ktos sie spotkał z takim przypadkiem i jak sie tym zajac, duzo roboty?

nie przeszkadza to ale mnie to denerwuje:]

pozdrawiam

ciezko zrozumiec ale...zdejmij obicie drzwi, zerwij folie i przy klamce (od tylu) masz sprezyne

• 9 months later...
  • 2 weeks later...
Ja mam ten sam problem ,po prostu klamka chodzi luźno bez żadnych oporów

Trzeba wyciągnąć klamkę i wymienić sprężynkę,na 99% jest pęknięta lub nie ma jej wcale.Kiedyś widziałem takie sprężynki na allegro ;)

• 4 weeks later...
Trzeba wyciągnąć klamkę i wymienić sprężynkę,na 99% jest pęknięta lub nie ma jej wcale.Kiedyś widziałem takie sprężynki na allegro ;)

Dołączę się z pytaniem ;)

Wymieniałem dzisiaj sprężynkę ( od strony kierowcy)i nie mam pojęcia jak podłączyć zamek ze sterownikiem (zęby można było samochód otwierać kluczykiem)

Jest do tego taki kawałek druta tylko nie wiem którą stroną go zamocować w którym miejscu.

Dołączę się z pytaniem ;)

Wymieniałem dzisiaj sprężynkę ( od strony kierowcy)i nie mam pojęcia jak podłączyć zamek ze sterownikiem (zęby można było samochód otwierać kluczykiem)

Jest do tego taki kawałek druta tylko nie wiem którą stroną go zamocować w którym miejscu.

Przerabiałem to ostatnio ... ten z Haczykiem co >?? chaczyk zaczepiasz najpierw o klamkę a potem wkładasz do oczka w zamku ... lepiej najpierw wyjąc klamkę i włożyć drucik ... ja musiałem odkręcić zamek bo inaczej nie dałem rady założyć tego drutka :P

Przerabiałem to ostatnio ... ten z Haczykiem co >?? chaczyk zaczepiasz najpierw o klamkę a potem wkładasz do oczka w zamku ... lepiej najpierw wyjąc klamkę i włożyć drucik ... ja musiałem odkręcić zamek bo inaczej nie dałem rady założyć tego drutka :P

Wszystko by sie zgadzało tylko nie wiem o co Ci chodzi "haczyk zaczepiasz najpierw o klamkę"

Klamkę podłączyłem otwiera drzwi, mam problem z tym podłączeniem tego zamka tak jak piszesz tego drucika z haczykiem, ten haczyk idzie do tego oczka przy zamku obojętnie którą stroną?

A drugą końcówkę muszę skierować niżej i tam do takiego oczka czarnego plastiku chyba do centralnego zamka?

Mozę by było lepiej założyć jak by klamka była nie założona (tak jak piszesz)z tym ze znowu jak bym podpoioł najpierw ten zamek to później miał bym problem z tym drugim drucikiem od otwierania drzwi.

Klamkę zdemontowałem wraz drucikiem bo nie wiedziałem innej możliwości wyciągnięcia jej

Starałem się jasno wyrazić :rolleyes:

Jak coś źle mówię to mnie popraw :)

Edited by Luki800

Dobrze potem musisz to oczko podciągnąć do haczyka i założyć ... ja założyłem jak pasowało ... i działa :) męczyłem sie chyba z godzinę :) ale zamek działa :)

To do plastiku co wkładasz taki dzyndzel z drucikiem to jest do klamki ... centralny nie ma nic z tym wspólnego i drucik z klamki trzeba zdjąć zakłada się go na końcu ma taki zaczep plastikowy odpinasz i wyciągasz z klamki :)

Edited by misiek_pl

• 3 weeks later...

Panowie, a jak wyjąc klamkę zewnetrzną z drzwi?. Zdjąłem tapicerke odkręciłem 2 śrubki mocujace klamkę, ale nie moge jej wyjąc bo przeszkadzaja prowadnice szyby.

pozdrawiam

aw

Panowie, a jak wyjąc klamkę zewnetrzną z drzwi?. Zdjąłem tapicerke odkręciłem 2 śrubki mocujace klamkę, ale nie moge jej wyjąc bo przeszkadzaja prowadnice szyby.

pozdrawiam

aw

Odkrec prowadnice i dostaniesz sie tam bez bproblemu.

• 4 years later...

Witam mam podobny problem lecz moja klamka zewnetrza od strony kierowcy z przodu i z tyłu zachowuje sie tak ze jak otwieram drzwi to zostaje w pozycji u góry czyli po prostu nie odbija wyczytałem ze to moze byc sprężynka pęknieta teraz za bardzo nie mam mozliwosci rozebrania boczków bo jestem za granica auto stoi na parkingu za 2 tygdonie bede w pl to zobacze co i jak moje pytanie gdzie mozna kupuc taka sprężynke ???