Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy nie pali za duzo DTL 98rok??

83piotrek
 Share

Recommended Posts

Witam, dwa mies temu kupilem viki w habecie dtl 98rok. Na poczatku palila ok, ale ostatnio cos nie tak sie dzieje. Wskazowka opada w strasznym tempie, spalanie sparwdzilem kilkarotnie:

- trasa 6l

-miasto okolo 9 l

ps. dodam, ze klime wlaczam zadko(ile u was rosnie spalanie na klimie). Komp nie pokazuje bledow, auto ma dobre przyspieszenie...

Witam, dwa mies temu kupilem viki w habecie dtl 98rok. Na poczatku palila ok, ale ostatnio cos nie tak sie dzieje. Wskazowka opada w strasznym tempie, spalanie sparwdzilem kilkarotnie:

- trasa 6l

-miasto okolo 9 l

ps. dodam, ze klime wlaczam zadko(ile u was rosnie spalanie na klimie). Komp nie pokazuje bledow, auto ma dobre przyspieszenie...

Oczywiscie spalanie mierzysz tankując pod korek z tego samego dystrybutora po przejechaniu przynjamniej 100km

Guest Przemo21

sprwdz czy viki ma odpowiednią temperaturę silnika w silnikach diesla ma to bardzo duży wpływ na spalanie może termostat jest cały czas otworzony silnik ma cały czas niską temperaturę pracy. Często się to zdarza.

Guest eddi83

witaj kolego u mnie spalanie 5,4l/h na trasie warszawa-zielonagóra, sprawdzone juz chyba z 10 razy

natomiast w mieście to juz inna bajka,jako ze czesto jeżdze w korkach stolicy, to powiem tak jak jade maxymalnie oszczednie i nie przeginam z gazem ,czyli jade jak 75letni dziadek vw polo to spalanie mam ok 6,0-6,5 ale jesli ktos na światłach mnie wkurza i poprostu mi sie spieszy to spalanie ok 7,0 do nawet 8,3

mierzone z komputera i kalka razy z baku:)

Guest pepe_lodz

moze jak jezdzisz z klima to tak bedzie, ja mialem spalanie tez po miesicie Lodzi 9 L ale jak zaczalem oszczednie jezdzic to udalo mi sie zejsc nawet do 6,7L a dzis wymnienilem termostat bo mialem uszkodzony, caly czas jezdzilem na duzym obiegu i silnik nie mogl sie nagrzac do konca. Po wymianie termotatu temp mam caly czas prawie 90 stopni i mysle ze spalanie mi spadnie. Sprawdz sobie jeszcze przeplywomierz, moze jakies bledy ci sie odpisaly w kompie.

U mnie viki 2.0 dtl spala średnio 7.5 litra na klimie jazda mieszana miasto trasa

temperatuna na wskaźniku jakies 82 stopnie

Guest elmichu

- trasa 6l

-miasto okolo 9 l

co do trasy to normalnie Ci pali. mi też tyle chla. no chyba że jadę do 90km/h. to zejdę poniżej 6. w mieście nigdy nie przekroczyłem 7,5 litrów a wolno nie jeżdżę.

proponuje na początek wlać coś do baku na czyszczenie wtrysków. wymień filtr paliwa, sprawdź czy nie jest zaolejony. wyczyść kolektor dolotowy. wymień filtr powietrza. może być też zapchany katalizator. może niedomaga przepływomierz.

pzdr.

Miasto 9 litrow to jest duzo...

U mnie bylo max chyba 7,4 l/100, a w trasie przewaznie gdzies kolo 6 - 6,5 l/100. Sprawdzane z dystrybutora

U mnie stał się cud !!! Już jakiś czas temu chciałem się pochwalić ale jakoś nie było okazji, teraz więc nadrabiam...

Mój Y22DTR zaczął palić w trasie duuużo poniżej 6 litrów. I to nie jeżdżę jak emeryt, bo zazwyczaj w trasie jadę z prędkością 120 - 140 km/godz., w mieście - wiadomo jak zwłaszcza, że fotoradary i miśki są wszędzie... Samochód pali mi około 5,7 litra na setkę w trasie. Inaczej mówiąc na prawie 20 litrach ( po zalaniu pod korek ) przejeżdżam ponad 350 km. Potem tankuję pod korek i pomiar się zgadza. Średnia prędkość to prawie 80 km/godz., a komputer pokazuje mi zasięg rzędu 1050 km przy przejechanych już ponad 60 kilometrach, czyli teoretyczny zasięg wynosi 1100 km na 60 litrach paliwa...

Jazda z bagażem, 3 osoby na pokładzie, klimatronic pracuje na okrągło, po to jest i nie lubię się pocić, jazda jak wiadomo cały czas na włączonych światłach...

Po mieście jest za to inaczej, bo wiadomo - korki, krótkie dystanse, przyspieszasz za chwilę hamujesz, jazda nierówna, chaotyczna - ale spalanie też mi zeszło poniżej 8 litrów a bywało, że mi pił nawet 9,6 litra na setkę - to było największe zużycie jakie zanotowałem ( 2 lata temu w zimę )...

Średnio wychodzi mi 7 litrów, nawet nieco mniej z czego jestem baaardzo zadowolony !!! :P

A stało to się wszystko w maju tego roku jak pojechałem do znajomego speca od diesli - głównie VAG ale pracował też w ASO Opla. Najważniejsze, że ma Techa2, dzięki któremu poprawił mi parametry - dawki, kąty i tak dalej, generalnie mam wszystko podniesione Techem o 5% - dosłownie wszystko co się dało ( maksymalnie ) i raz, że auto zaczęło jeździć jak po chipie a dwa - kultura pracy jest o niebo lepsza i mniej pali...

Edited by Piotreq

Guest elmichu
U mnie stał się cud !!! Już jakiś czas temu chciałem się pochwalić ale jakoś nie było okazji, teraz więc nadrabiam...

Mój Y22DTR zaczął palić w trasie duuużo poniżej 6 litrów. I to nie jeżdżę jak emeryt, bo zazwyczaj w trasie jadę z prędkością 120 - 140 km/godz., w mieście - wiadomo jak zwłaszcza, że fotoradary i miśki są wszędzie... Samochód pali mi około 5,7 litra na setkę w trasie. Inaczej mówiąc na prawie 20 litrach ( po zalaniu pod korek ) przejeżdżam ponad 350 km. Potem tankuję pod korek i pomiar się zgadza. Średnia prędkość to prawie 80 km/godz., a komputer pokazuje mi zasięg rzędu 1050 km przy przejechanych już ponad 60 kilometrach, czyli teoretyczny zasięg wynosi 1100 km na 60 litrach paliwa...

Jazda z bagażem, 3 osoby na pokładzie, klimatronic pracuje na okrągło, po to jest i nie lubię się pocić, jazda jak wiadomo cały czas na włączonych światłach...

Po mieście jest za to inaczej, bo wiadomo - korki, krótkie dystanse, przyspieszasz za chwilę hamujesz, jazda nierówna, chaotyczna - ale spalanie też mi zeszło poniżej 8 litrów a bywało, że mi pił nawet 9,6 litra na setkę - to było największe zużycie jakie zanotowałem ( 2 lata temu w zimę )...

Średnio wychodzi mi 7 litrów, nawet nieco mniej z czego jestem baaardzo zadowolony !!! :P

A stało to się wszystko w maju tego roku jak pojechałem do znajomego speca od diesli - głównie VAG ale pracował też w ASO Opla. Najważniejsze, że ma Techa2, dzięki któremu poprawił mi parametry - dawki, kąty i tak dalej, generalnie mam wszystko podniesione Techem o 5% - dosłownie wszystko co się dało ( maksymalnie ) i raz, że auto zaczęło jeździć jak po chipie a dwa - kultura pracy jest o niebo lepsza i mniej pali...

dawaj adres :)

dawaj adres :)

... a gdzie załącznik ? :P

Nie wiem czy to się tak zbiegło w czasie ale fakt faktem, że samochodem jeździ się po prostu inaczej. Był u niego też Michał ( baca_cwaniak ), Darek ( karson ) i wszyscy mają podobne odczucia...

Co do adresu :

p. Małecki

Legionowo, Parkowa 34, tel. (022) 784 54 78

Trzeba się umawiać. Polecam gościa, bo jest tani i kumaty, robi wszystko po swojemu i wiele osób go chwali...

... a gdzie załącznik ? :P

Nie wiem czy to się tak zbiegło w czasie ale fakt faktem, że samochodem jeździ się po prostu inaczej. Był u niego też Michał ( baca_cwaniak ), Darek ( karson ) i wszyscy mają podobne odczucia...

Co do adresu :

p. Małecki

Legionowo, Parkowa 34, tel. (022) 784 54 78

Trzeba się umawiać. Polecam gościa, bo jest tani i kumaty, robi wszystko po swojemu i wiele osób go chwali...

Rozumniem ,ze X20DTH też robi - jak z wpływem na żywotność silnika z podkręconymi parametrami poprzez tech2. Głównie jaki wpływ na pompe VP44 bo to jest zmora :)

pozdro

Ja tez umówiłem się z nim w końcu na najbliższą środę -zobaczymy co u mnie zdziała, skoro już teraz w trasie spalam poniżej 6 litrów :) Może poprawi sie dynamika tak jak u Ciebie i Darka - mocno na to liczę :rolleyes:

Edited by lepo79

• 1 year later...

witam mam viki jak w temacie i wychodziu mi że pali 9 litrów w mieście nie za dużo jak na 82 konnego disla ??

Edited by zubek73
łączę - w przyszłości najpierw użyj wyszukiwarki / zubek

Zima, to moze tyle palic. Jesli jezdzisz po miescie i to na krotkich odcinkach to calkiem normalne. Silnik jest stale niedogrzany i wiecej pali. Standardowe pytanie posiadacza diesla pierwszej zimy ;)

Guest MasterViki

u mnie spalanko trasa i troche miasta 5,6 , samo miasto to te 7,2 - 7,5 weźmie. A teraz jak te mrozy były to ciągle niedogrzany, ledwo 80 na piecu bo krutkie odcinki i wleczenie sie powoli za ludzmi co jak troche śniegu spadnie to 30km/h jada i ponad 9 mi spalił!!Az sie przreraziłem. Ale mówię, niedogrzany i krótkie odcinki, więc teraz jak te mrozy ustapiły, to mam nadzieje że wróci do normy.

Pozdro