Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
szotrab

Wydech

Recommended Posts

Drodzy forowicze. Co sądzicie o tym wydechu??:

Please login or register to see this link.

Dobra firma?? Warto kupić?? Nadaje się do Viki diesla 2.0 ??

Please login or register to see this quote.

przecież masz napisane w opisie że sie nadaje...............

i tytułuj posty jak sie należy,nikt tu nie będzie zgadywał co sie kryje w nowym temacie

Tłumik przeznaczony do 16-zaworowych silników benzynowych o pojemności od 1.6 do 2.2 litra, 2.5 litra v6 oraz diesla2.0dti i 2.2 dti

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

To jest tłumik dedykowany do vectry, n ic nie musisz przerabiac,wsadzasz i jedziesz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> zreszta ładnie wyglada, ja jestem na TAK

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ok sory z tym tytułem.

Aha, kolego moby75 w moim pytaniu zawiera się kilka pytań, nie tylko czy się nadaje ;/

Też się zastanawiam nad tłumikiem tej firmy (dość długo zastanawiam) ale wygląda mi to na najzwyklejszy nowy tłumik z wspawanymi nowymi końcówkami.

Więc wydaje mi się,że żadnych efektów oprócz wizualnych nie będzie.

Mam też opcję w postaci nowego tłumika + nowe końcówki + trochę pracy z migomatem i efekt ten sam za 50% ale może się mylę.

hmm no właśnie i tak się zastanawiam, że może ktoś z ludzi tu zarejestrowanych posiada taki właśnie tłumik i podzieli się swoimi spostrzeżeniami......

Efekt będzie na pewno dużo lepszy niż po wspawaniu samych końcówek jak pisze .Tomek, bo to nowy tłumik a nie używka... Tłumiki sąnz Olsztyna z firmy Malon a ta ma bardzo dobre opinie na forum i nie tylko. Od kilku lat zajmuje się produkcją takich tłumików i jest doskonałą alternatywą dla firm typu Remus, Lexmaull, Bossima, Supersprint, które też robią " tuningowe " wydechy ale kosztują kilka razy drożej. Ma homologację, różne wzory końcówek i gwarancję. Jeśli coś będzie nie hallo to zawsze można zareklamować.

Ten tłumik nie da efektu typu buczenie ( co w przypadku diesla jest przecież z kilku powodów bez sensu ) natomiast będzie faktycznie ładnie wyglądać na samochodzie. Jeśli tłumik ( ostatni ) wymaga wymiany to nie zastanawiaj się, bo zamiennik zwykły to koszt około 180 zł ( polski, aluminiowany ), ten jest 2 razy droższy ale wygląda 5 razy lepiej.

No i pasuje w miejsce fabrycznego montażu. Odkręcasz stary i zakładasz nowy.

Co do końcówki - tutaj masz szeroki wybór ich rodzajów - pojedyncza, podwójna, owalna, zagięta do góry i tak dalej, to już rzecz gustu i masz w czym wybierać...

To nie jest najzwyklejszy nowy tłumik z dospawanymi końcówkami ( tu znów cytuję .Tomek'a ). Poczytaj sobie o firmie Malon z Olsztyna w necie - zobacz jakie mają opinie, ofertę, a wtedy podejmiesz właściwą decyzję...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by Piotreq

O Malonach już na tym forum nawet było powiedziane chyba wszystko. To nie jest jakiś tam walony młotkiem w stodole wydech z ładnymi końcówkami a raczej tłumik firmy, która już od lat istnieje na rynku. W dieslu pewnie różnicy w dźwięku nie będzie żadnej natomiast w benzyniaku powinien być lekki basowy pomruk, który jednocześnie nie będzie męczył ucha.

...dziękuje za info

Ja też polecam Ci ten tłumiczek i tylko z tymi końcówkami,bo najładniej pasują do Vectry.Swego czasu też się nad nim zastanawiałem,ale wpadł mi w ręce używany Remusik i tak już zostało.

Guest Marcin P.

Ja mam "malona"

Widac obok na zdjeciu.

Please login or register to see this link.

co wy na taki wydech w VikI ?? pozdrawiam.

i do tego pytani eodnosnie montazu, czy bede miał problemy jakieś większe z podczepieniem go do podwozia??

nie powinieneś mieć trzeba zastosować oryginalne wieszaki z tłumika lub jeśli nie będą pasować ze względu mniejszej średnicy tłumika wówczas zostaje dopasowanie innych wieszaków lub ich zrobienie i odpowiednie przyspawanie