Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest piodebsk

Wyciek do kabiny

Recommended Posts

Guest piodebsk

Witam mam wyciek plynu pod nogi pasażera kolo lewej nogi chyba z nagrzewnicy miał juz ktos cos takiego i czy trudno sie dostac do nagrzewnicy bo wydaje mi sie ze rozbierania sporo i ciekawe co tam moze lac

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:"> .

Please login or register to see this quote.

jesteś pewien, że jest to płyn chłodniczy?

być może masz zapchany odpływ z podszybia a po ostatnich deszczach jest to poprostu zwykła woda.

Odpływ to taka gumowa rurka - po otworzeniu maski odnajdziesz ją w środkowej części podszybia - pomiędzy komorą silnika a kabiną - jakieś 20-25 cm poniżej linii mocowania wycieraczek. Poszukaj także na forum - dużo takich przypadków było już tu opisywanych.

Guest piodebsk

Witam jestem pewny bo raz ze ubywa go z zbiorniczka dwa ze ma specyficzny zapach i lepkosc jak go dotkniesz chyba dzisiaj wezme sie za rozbieranie konsoli ciekawe jak mi pojdzie.

Guest Mediax333

Hejka !

Ja miałem takie coś. Musisz zdjąć prawą osłonę nagrzewnicy nie pamiętam teraz czy wiąże się to z rozebraniem dolnej części konsoli środkowej ale dasz rade. Jak już zdejmiesz osłonę to zobaczysz dwie aluminiowe rurki krtóre są przykręcone do nagrzewnicy. Często puszcza oring na łączeniu ich z nagrzewnicą, ale zobacz czy nie wystarczy dokręcić tylko z wyczuciem. A jeśli to przyczyna to może sama nagrzewnica puszcza. Ale daje 90% na te rurki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Odgrzałem temat

ale ubywa mi płynu ostatnio i po wstępnych oględzinach okazało się że mam mokrą wykładzinę pod nogami pasażera ,

czy ciężko jest się dostać do tej nagrzewnicy , dodam że mam klimatyzację i sporo rurek pod deską w jej dolnej części

pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Według mnie, czyli to co robiłem ze swoją nagrzewnicą (płukanka) to nie ma znaczenia czy masz klimę czy nie. Ja mam klimę i niczego dziwnego nie zauważyłem. Idą po prostu dwie rurki do niej i po problemie. Od spodu auta rozhaczasz gumowe węże, zatykasz je korkami aby płyn nie spieprzył i do dzieła z wyminą.... Ktoś nawet opisywał jak rozebrać tunel, zdaje się z fotkami włącznie.

Ok , wczoraj znalazłem poradę jak to rozkminić teraz tylko jutro do garażu i jazda