Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
piotrek7474

kolektor wydechowy

Recommended Posts

Witam,

musze wymienić kolektor wylotowy,(spawany 3lata temu),bo zaczał "cykać.

po przeczytaniu postow związanych z tym problemem nadal nie bardzo wiem jaką opcje wybrać.

na pewno drugi raz tego samego nie bede spawał bo raczej kolejnych 3 lat nie wytrzyma.

kupić nowy oryginal u stachowiaka to 570pln troche za drogo,

na allegro można taniej jakieś nowe kupic ale nie wiadomo co to za producent

i zostaje jeszcze używka.

samochodem zamierzam jeszcze troch pojeżdzic ,więc co radzicie

pozdrawiam

ja bym używki nie kupował, bo możesz za chwile mieć powtórkę tego co masz. ewentualnie zamiennik, dopytaj się w intercarsie o cenę. ja mam podobną sprawę ale z sonda i chyba dołoże ikupie u stachowiaka

powodzenia

Please login or register to see this quote.

Dzięki za zainteresowanie,

nowka to zawsze nówka ale już teraz dołożyłem do viki pare patoli i juz po malu wymiękam bo 570+uszczelki ok 100 ,przesyłka i robocizna wyjdzie ok 800

a jak by sie udalo znalesc jakis ładny używanu to pewnie w 300 by sie zmiesciło ,na swoim spawanym 3 lata jeżdziłem.

pozdrawiam

to wszystko zalezy tez ile bedziesz jeszcze jezdzil autem. jesli chodzi o uzywki to popacz na forum w sprzedazy tam czesto sprzedaja auta na czesci moze cos wybierzesz. a z drugiej strony jak zrobisz na nowych czesciach to masz pewnosc ze bedzie ok, chodz nie powiem kasy dużo...

Nie zgodze sie. Jak sie kupi w dobrym stanie kolektor uzywke to bedzie sluzyl. Sam osobiscie kupowalem kolektor rok temu i za 100 zl sprawuje sie bez zadnych problemow. Trzeba go dokladnie obejrzec i jak bedzie ok to brac. A najlepiej to jak jest caly zalany np olejem bo cos sie stalo

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> i automatycznie sie zakonserwowal odpowiednio dobrze. Wlasnie taki mi sie udalo dorwac i bez sens jest wydawac ponad 500 zl. Jak kupisz uzywke w dobrym stanie bez pekniec, uszczerbien itp wytrzyma Ci spokojnie 3 lata. A nawet jak padnie po trzech to wraz Ci zostaje 300 zl z tego orginalnego zeby sobie kpic druga uzywke.

Uzywke i juz

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by ozzy

Jeśli chcesz mieć na prawdę definitywny koniec problemów z kolektorem to po prostu zainwestuj w kolektor rurowy. Zabawa do najtańszych nie należy ale masz gwarancję, że w życiu juz nie pęknie. Nawet nowe oryginalne kolektory nie dadzą ci gwarancjie, że nie pęknął po roku taki to już materiał i konstrukcja.

W dużej mierze przed pękaniem kolektora zapobiega blaszana uszczelka kilkuwarstwowa - opinia z doświadczenia...

Jeżeli kolektor od x20xev pasowałby do Twojego silnika to posiadam takowy w bardzo dobrym stanie do silnika przedliftowego pod pompę powietrza wtórnego...