Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Followers 0
zamela

Krótkie sprzęgło - wymiana sprzęgła

17 posts in this topic

Posted (edited)

Mam problem ze sprzęgłem odnoszę wrażenie ze jest bardzo krótkie czyli wciskam pedał i tak jakby trzeba było linkę podciągnąć ale wiem ze w VB nie ma linki i w tym problem czy jest tam jakaś regulacja lub ew czym to może być spowodowane może już się sprzęgło kończy ???

Edited by zamela
0

Posted (edited)

Ja po wymianie sprzęgła mailem odwrotny problem, łapało za wysoko. Z tego co się dowiedziałem w kilku miejscach nie da się wyregulować (w przypadku wysprzęglika hydraulicznego). A to ze łapie nisko to raczej bym uważał za plus. Jeżeli się nie ślizga lub nie szarpie to bym jeździł i się tym nie przejmował.

Edited by misio82
0

hmm dziwnie sie jezdzi bo pedal chodzi dosyc ciezko i nie czuc takiego wysprzeglenia tylko wciska sie pedal sprzegla jak hamulca dziwne wrazenie jest.

No i skok pedalu sprzegla jest krotki okolo 15cm

0

Mi brało nisko jak miałem zapowietrzony układ bo płyn mi wyciekał także obstawiam że masz zapowietrzony układ spróbuj podjechać do mechanika i poprosić żeby odpowietrzył ci układ hydrauliczny sprzęgła.

0

w samemu da rade to odpowietrzyć ???

0

myślę że tak tylko musisz mieć drugą osobę która będzie pompować pedał sprzęgła a ty luzujesz odpowietrznik jest na łączeniu z wysprzęglikiem.

0

Please login or register to see this quote.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

pytanie czysto teoretyczne

jak wygląda wymiana sprzęgła w X20DTL ???

skomplikowana operacja ??

w garażowych warunkach mozliwe do zrobienia ?

0

właśnie też musze tarcze i docisk zmienić

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> ale w X18XE1

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

Trzeba zdemontować sanki zawieszenia., podwiesić silnik, przechylić i wyjąć skrzynie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

mniej więcej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

0

z objawow wyglada na zapowietrzone sprzeglo albo wysprzeglik sie konczy,jesli masz troszeczke wiedzy to wymienisz w warunkach garazowych sprzeglo ,choc bez np.kanalu bedzie ciezko,

0

tamten problem z krótkim sprzęgłem dotyczyl VB z innym silnikiem x18xe a to o wymiane to moj DTL .

Co do krótkiego sprzegła to spróbuje to odpowietrzyć.

0

co do wymainy sprzegla chyba nie ma znaczenia jaki jest silnik ,robi sie tak samo, i wydaje mi sie ze w dtl jest wiecej miejsca na takie manewry niz w mojej 3,2

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ,ktora maila dwa razy wurzucana skrzynie w garazu(drugi raz demontaz i montaz 4h)

0

ja mam własnie objawy ze mi sprzegło wysoko bierze i mnie to troszke denerwuje nie wiem czy mozna to jakos naprawic???

0

ja mialem podobne objawy i okazalo sie ze do wymiany jest pompka przy pedale sprzegla

0

Witam, mam Vectre anglika, 2000r 1.8 16v motor.

Problem polega na tym, że dałem auto do przekładki. Przy odbiorze zauważyłem, że sprzęgło rozłącza tuż nad podłogą i wystarczy popuścić około 1cm, żeby samochód już ruszał.

Naciskałem na mechanika aby to poprawił, lecz on powiedział ze tego nie można wyregulować, odpowietrzał sprzęgło jeszcze przymnie i nic to nie dało.

Powiedział, że pompa jest założona ta co była i że prawdopodobnie jest do wymiany, tylko czy ona popsuła się na kanale? Bo ja jeździłem 2 lata tym samochodem i nie miałem najmniejszych problemów. Proszę o jakąś pomoc.

Czy pompa pasuje z anglika do europejskiego? Czy może wcisnął mi starą pompę i teraz się próbuje wymigać od kosztów?

Proszę o jak najszybszą odpowiedz, auto zostawiłem jeszcze na warsztacie, ale od razu dało się zauważyć, że on nawet nie myśli coś poprawiać

0

Ja mam tak samo i tak samo sie z tym czuje ale tez słyszalem za nie da sie tego zabardzo poprawic.

0