Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
yulo99

kontrolka zarowek

Recommended Posts

witam,

od kilku dni sporadycznie zapala mi sie kontrolka przepalonej zarowki (zapala sie i zaraz znika w sposob bardzo nieregularny).

sprawdzilem wszystkie lampy i pala sie ok. czy ta kontrolka cos jescze moze oznaczac?

pozdrw.

yulo

PS. lampy z przodu to biksenony AFL

Please login or register to see this quote.

Kontrolka raczej nic innego nie wskazuje jak tylko przepaloną żarówkę.

Miałem tak że pojawiała mi się kontrolka przepalonej żarówki i po jakimś czasie znikała - przyczyna kryła się w przepalonej żarówce postojowej która przy wstrząsach auta na nierównościach załapywała i do chwili wyłączenia świateł było OK!! . Wymieniłem obie postojowe W5W i kontrolka już się nie pojawia.

Sprawdź wszystkie żarówki w chwili jak pojawi się i będzie świecić kontrolka - wtedy napewno znajdziesz przepaloną żarówkę.

Pozdro,

ArtCo

Guest Kafi

ArtCo miałem to samo tylko z żarówką świateł mijania w Roverze 75, żarówka sie kończyła i od czasu do czasu kontrolka się zapalała.

dzieki za podpowiedz! sprobuje sprawdzic swiatla przy zapalonej kontrolce ale bedzie to trudne bo najczesciej zapala sie na bardzo krotka chwile..

pozdrw

y.

Jak krótką ????

W czasie jazdy czy na postoju ???

Jak na postoju to nie trzep drzwiami bo u minie na początku jak mocniej trzepnąłem drzwiami lub maską to żarówka się zapalała i kontrolka gasła.

Jak w czasie jazdy to postaraj się delikatnie zatrzymać i sprawdzić lub zaobserwować czy zniknie jak wiedziesz na jakieś nierówności.

ArtCo

najczesciej na ok 3 sek, podczas pierwszego odpalania rano (czasem pali sie dluzej co bede musial wykorzystac do sprawdzenia)

w czasie jazdy bardzo rzadko sie zapala...

No to jasne u mnie było podobnie - włączając zapłon pojawia się kontrolka a jak uruchomisz silnik to żarówka się załącza pod wpływem drgań odpalanego silnika i kontrolka gaśnie.

Włącz rano sam zapłon jak pojawi się kontrolka to zapal światła bez odpalania silnika i trzaskania drzwiami - wtedy szukaj.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Słaby/niepewny kontakt na kontrolowanych żarówkach.

albo wsztrząśnięta żarówka - spróbuj ja wymienić

.. zeby jakos zakonczyc ten watek.. dziekuje wszystkim za sugestie i porady! jak sie sprawa mojej kontrolki zakonczyla? nijak - kontolka po prostu przestala sie pokazywac a wszystkie zarowki pala sie ok..

poz tym wrocilem wlasnie z wakacji - ponad 4 tys. przejechane - samochod sprawowal sie doskonale - raz tylko zaswiecila sie na kontolka esp ale po wyl/wl nie pojawila sie ponownie..

pozdrawiam

julo.

Dzisiaj stała się dziwna rzecz, podczas jazdy autem zapaliła mi się kontrolka od przepalonej żarówki i na ekranie pokazało "lewa żarówka mijania, sprawdzić", gdy się zatrzymałem na parkingu faktycznie lewe mijania nie świeciło, potem gdy jeździłem jeszcze chwile po niezbyt równych krakowskich asfaltach, to kontrolka raz znikała, raz znów się pojawiała itd, w końcu jak już zajechałem pod dom to kontrolki nie było a oba światła świeciły

co to może być? dodam że mam biksenony z AFL

Miałem podobnie z lewą postojówką. Odpiąłem żarówke, włożyłem spowrotem i przeszło.

postojówki są ok, chodzi o światło mijania w biksenonach

przeczyścić na stykach...zaśniedziało poprostu...

mi często wywala tylnią prawą żarówkę.

Pamiętaj, żeby podczas czyszczenia nie zrobić zwarcia!!!!

pytam bo może to jakiś objaw wypalenia się żarnika w ksenonie czy coś, nie znam się na tym ale właśnie tak myślałem, że moze to być po prostu brak styku jakiegoś

przeczysc i zobacz czy dalej bedzie sie pojawiac

Edited by Redsik

akurat tyle dobrze, że to lewa strona więc wystarczy zdemontować wlew zbiorniczka od spryskiwaczy żeby dostać się do lapmy

po prostu wyjąć tą wtyczke i przeczyścić czyms czy jakims kontaktem psiknąć?

powie mi ktoś może jak tam się dobrać do tego reflektora? chodzi mi o lewą stronę, zdejmuję wlew zbiorniczka spryskiwaczy i co dalej? zdejmuje się jakieś wieczko czy coś? odkręca czy jak?

chodzi o biksenon w polifcie, sytuacja dalej ma się tak, że włączam światła, działają oba i w pewnym momencie właśnie lewy ksenon (mijania) zaczyna szybko migać i się wyłącza, po pewnym czasie (czasem minucie, czasem 5 - różnie) znow się włącza i po chwili znów wyłącza, nie wiem czy to kwestia styków czy coś...jak myślicie?

Jezeli chodzi Ci o dostanie sie do zarnika to jedyna opcja jest wyciagniecie lampy albo przesuniecie jej do przodu po uprzednim odkreceniu zderzaka. Niestety innego dostepu niema. Zarnik od tylu zakryty jest klapka na trzy srubki. Twoj problem moze polegac na tym ze wtyczka od zarnika mogla sie obluzowac. Wtyczka ta wpinana jest od dolu wiec to mozliwe ze w skutek wibracji pomalu sie wypina.

Edited by matoslaw