Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Oblicz auto przed sprowadzeniem!

Recommended Posts

Dla wygody wszystkich ściągających auta dla siebie i nie mają w tym doświadczenia:

http://www.autokalkulator.pl/

Używałem tego kalkulatora jak sam sprowadzałem, wszystko się zgadzało. Opis formalności też jest ok.

Polecam wszystkim. Brawo dla autora stronki, ktokolwiek nim jest :ninja:

EDIT:

Tutaj link dodany przez margraba do innego kalkulatora:

http://www.v10.pl/prawo/Sprowadzanie,samoc...cedura,200.html

Edited by Dude5

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...

Nieaktualna poniewaz akcyze sie płaci od ceny eurotaxu, a nie od faktycznej ceny zakupu badz ceny na umowie jak to mialo sie do niedawna ;)

• 2 weeks later...
Guest Godlike
Nieaktualna poniewaz akcyze sie płaci od ceny eurotaxu

Info Experta tak dla ścisłości. Od razu powiem, że ceny w tabeli Info Experta, są mocno zawyżone, ale urząd celny może dać "bonus" od skarbu państwa w postaci 30% zniżki od ceny zawartej w tabeli. W moim przypadku tak było. W ogole nie sugerowali się ceną z umowy, od razu rzucili "czarną" księgę na stół i sprawdzili cenę. Wypytali o wyposażenie... nie zdradzałem nic.. ale jak się dopatrzyli w umowie wersji wyposażenia, to wiedzieli już wszystko i żadnych dodatkowych bajerów ukryć się nie dało.. chociaż rżnąłem głupa "xenonowe światła? a co to jest xenon. ..... No ma spryskiwacze na lampach, chyba ma.... " itd.. :D

mi sie podwojnie udało, bo zaplaciłem akcyze w ostatni dzien naliczania od umowy i zaplacilem cło i vat od umowy, a nie od tabeli, ale to i tak kilku tysieczna kwota.

• 2 months later...

Niestety(albo stety ;) ) ale naliczanie akcyzy wg. info experta jest niezgodne z prawem :P

Szkoda ze dowiedzialem sie o tym dopiero jak oplacilem dwa auta powyzej 2.0 :/

Panstwo naliczajac nam akcyze wg. swoich "widzi mi sie" wytyka nam ze jestesmy klamcami i oszustami piszac mala kwote na umowie a niestety trzeba to udowodnic moim zdaniem jednak przepis o nowym naliczaniu byl martwy juz w chwili jego powstania tylko trzeba uwaznie przeczytac tekst ustway ktora o nim mowi ;)

Panstwo naliczajac nam akcyze wg. swoich "widzi mi sie" wytyka nam ze jestesmy klamcami i oszustami piszac mala kwote na umowie a niestety trzeba to udowodnic moim zdaniem jednak przepis o nowym naliczaniu byl martwy juz w chwili jego powstania tylko trzeba uwaznie przeczytac tekst ustway ktora o nim mowi

Eduardo - urzędy celne podważają umowę cywilno prawną naliczając akcyzę nie z umowy tylko z ich tabel. Sprawa nadaje się do rzecznika spraw obywatelskich. wg mnie bez wyroku sądowego urzędy celne nie mają prawa podważyć takiej umowy. Następna ustawa bubel, - tymczasowa, aby nabić kasę na diety. Wkońcu i tak w większości przypadków nie oddadzą tej kasy.

ustawa bubel, ale placic dalej trzeba, czy moze da sie to jakos ominac?

Nie wiem dokładnie jak jest skonstruowana ustawa i czy nie tkwi tam zapis mówiący o uśrednionej cenie katalogowej pojazdu, ale myślę, że urząd celny nie podważył by wyceny pojazdu sporządzonej przez rzeczoznawcę tylko teraz pytanie czy gra jest warta świeczki bo rzeczoznawca za darmo tego nie zrobi ;)

Wiem że może nie jest to proste ale mój kolega tydzien temu sprowadził auto i też chcieli go zakasować i czrna ksiega powędrowała na stół i wtedy kombinowanie sie zaczeło to jest passat powyżej 2 l o ile sie nie myle, ale powiedział że auto jest uszkodzone dlatego taka cena opisał ze uszkodzony przód wyliczył straty i wyszło mu ze taniej go wyjdzie jak zrobi tak: Pani umówiła go z rzeczoznawcą zakupił na szrocie rozwalony zderzak oraz klapę i błotnik zapłacił cos 200 zł za te że rzeczy + opłacił rzeczoznawcę nie znam dokładnej kwoty ale auto straciło na wartosci jakies 2500 zł :) twierdzi że wyszedł na tym na plus ...

Nie wiem jak sprawy sie mają ale chyba poszło ok :) bo widze go jak jeździ autem nieuszkodzonym na naszych blachach :)

Rzcezoznawca kosztuje od 150- do 250zl, ja placilem niestety 250 a pozniej znalazlem za 200 ;)

Jednak rzeczoznawca nie moze wycenic auta na mniej niz 30-35% jego faktycznej wartosci a to powyzej 2.0 i tak spora kwota akcyzy wyjdzie( za VB 2.2dti z 00r zaplacilem po zabiegu rzeczoznawcy kolo tysiaca zl a normalnie zaplacilbym kolo 2500zl).

No ale teraz nie dalbym sie juz wogole oszwabic i zaplacilbym od kwoty na umowie ;) Naprawde polecam przeczytanie ustawy ktora reguluje te zlodziejskie zasady bo jest tak jak juz napisalem, czyli ustawa byla spalona odrazu jak powstala :P Mozna smiac sie w twarz kierownikowi UC bo nic nie moze zrobic...

Eduardo z urzędnikami to bywa tak, że jak się uprze to nic mu nie idzie zrobić. Kiedyś walczyłem z przerejestrowaniem Vana na osobówkę akurat w momencie gdy zmieniały się przepisy w tej sprawie i nikt nie wiedział jakie dokumenty i jaki zakres badań jest konieczny. Awantura z Urzędem komunikacji skończyła się pismem do ministerstwa z prośbą o wykładnie co miał na myśli poeta a same urzędasy się zaparły jak osły. Dopiero gdy wpadłem do urzędu z pisemkiem z ładna piecząteczką ministerstwa urzędasy zmiękły :D

Z ciekawości ma ktos linka do tej nowej ustawy o akcyzie ?

Jak ktos znajdzie sam chetnie sobie w ramki oprawie ta ustawe :D

Ja ja tylko rzeczytalem jak mi kolega pokazal( w zasadzie fragment) i z jej tresci jasno wynika ze ustawa ta tyczy sie aut sprowadzonych w 2006r a jak wiadomo mamy 2008r, ot i cala filozofia nowej ustawy. Moze tym sposobem podpowiadam konkurencji ale nie znosze walenia w ch.....a normalnych szarych obywateli.

Jabolkg, urzednikow tez da sie usadzic " nie kijem go, to go pałą" B)

Ja juz kilka razy i w WK i w celnym i w US uzywalem sily persfazji i udawalo sie w wiekszosci przypadkow.

No i pogrzebałem trochę i oto wyniki poszukiwań USTAWA O PODATKU AKCYZOWYM W zasadzie w tym całym bełkocie najważniejsze dla nas zaczyna się w rozdziale 4 a wyjaśniający wszystko kwiatek to artykuł 82a

Czyli już wiem dlaczego urzędasy grzebią po katalogach, ale co ciekawe można przy odrobinie chęci obciążyć ich kosztami powołania rezeczoznawcy :D

Art. 8. W ustawie z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 29, 

poz. 257, z późn. zm.5)) po art. 82 dodaje się art. 82a w brzmieniu:

"Art. 82a. 1. Jeżeli wysokość podstawy opodatkowania w przypadku

sprzedaży na terytorium kraju albo nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu

osobowego, bez uzasadnionej przyczyny, znacznie odbiega od średniej wartości

rynkowej tego samochodu osobowego, organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej

wzywa podatnika do zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub wskazania

przyczyn uzasadniających podanie jej wysokości w kwocie znacznie odbiegającej od

średniej wartości rynkowej samochodu osobowego.

2. W razie nieudzielenia

odpowiedzi, niedokonania zmiany wysokości podstawy opodatkowania lub

niewskazania przyczyn, które uzasadniają podanie jej wysokości znacznie

odbiegającej od średniej wartości rynkowej, organ podatkowy lub organ kontroli

skarbowej określi wysokość podstawy opodatkowania.

3. Jeżeli wysokość

podstawy opodatkowania ustalona z uwzględnieniem opinii biegłego odbiega co

najmniej o 33 % od zadeklarowanej podstawy opodatkowania, koszty opinii biegłego

lub biegłych ponosi podatnik.

4. Średnią wartością rynkową samochodu

osobowego jest wartość ustalana na podstawie notowanej na rynku krajowym, w dniu

powstania obowiązku podatkowego, średniej ceny zarejestrowanego na terytorium

kraju samochodu osobowego tej samej marki, modelu, rocznika oraz - jeżeli jest

to możliwe do ustalenia - z tym samym wyposażeniem i o przybliżonym stanie

technicznym, co nabyty na terytorium kraju lub nabyty wewnątrzwspólnotowo

samochód osobowy.".

Art. 9. Przepisy niniejszej ustawy stosuje się

również do postępowań wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie

niniejszej ustawy, dotyczących stwierdzenia nadpłaty w podatku akcyzowym

zapłaconym z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego albo importu samochodu

osobowego, dokonanego w okresie od dnia 1 maja 2004 r. do dnia 30 listopada 2006

r., na podstawie ustawy z dnia 23 stycznia 2004 r. o podatku akcyzowym.

Dodatkowo dla zainteresowanych do poczytania Rozporządzenie ministra finansów dotyczące stawek podatku akcyzowego tutaj dotyczące samochodów są § 7 oraz poz 30 załącznika nr 1

• 2 weeks later...

Może ktoś teraz rejestrował i opłaca się walczyć? Bo zakupiłem merca 3.0 i zastanawiam się jak go zarejestrować żeby nie płacić akcyzy od wartości rynkowej tylko tej z umowy, a umowe mam na 7.000 zł- może ktoś sprawdzić jaka jest średnia cena rynkowa urzędasów ? w124 coupe 300 ce 24v w full opcji.

• 6 months later...

Korzystając z TEGO kalkulatora obliczycie ile zapłacicie za sprowadzony samochód. U mnie się zgadza.Jest może delikatna różnica, bo można znaleźć tańszego tłumacza itp, ale więcej napewno nie wyjdzie.

Edited by margraba

• 3 weeks later...

A jak wygląda sprawa badania technicznego sprowadzonego z zagranicy (UE) ??? Sprzedawca od któego kupilem Viki twierdzi ,ze nie ma wymogu robienia badania w Polsce jesli ma wazne badania z Panstwa terenu UE.

Guest bobek358

Podobno od 1 czerwca jest przepis że nie trzeba wykonywać w Polsce przeglądu jeśli auto ma ważny przegląd - chyba TUV - np w niemczech.

Ale ile w tym prawdy to jeszcze nie wiem, bo sam szykuje do się rejestracji viki sprowadzonej.

A ja juz wiem.Niestety nadal trzeba robić badania pojazdu sprowadzonego(przegląd rozrzerzony).

Ale ja mam inny problem .Wydział komunikacji nie chce mi zarejestrować moja Viki.Powód NA dowodzie rej.jest adnotacja odreczna "sprzedano 17 marca dodz.10.20".Ja oczywiscie umowe kupna od francuza mam z data pozniejsza.Porobilem juz wszystkie opłaty w UC i US (nikt tam nie wspomniał o tej róznicy dat),a w wydziale komunikacji awaria.

Co robic ????

Na pewno miał ktoś juz wcześniej podobną sytuację.

Edited by BIPOWER

• 5 months later...